Wizyt:
Dzisiaj: 6
Wszystkich: 270440

AKTUALNOŚCI

Co u Niebieskich Rybek w grudniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Zwierzęta zimą
 2. Wszędzie biało
 3. Świąteczne zwyczaje
 4. Spotkanie przy wigilijnym stole


CYKLE

 • 2-3-,,Jak to jest zrobione?” – w tym miesiącu Rybki wybiorą się na wirtualny spacer po młynie, aby dowiedzieć się, jak powstaje mąka, z której przygotują pyszne pierniczki, którymi będziemy mogli obdarować Świętego Mikołaja. Rybki mają dużo pracy przy pierniczkach, ponieważ będą robić ciasto, wykrawać formy oraz kolejnego dnia pięknie dekorować, aby świąteczne ciasteczka nie tylko dobrze smakowały, ale również zachęcały Mikołaja i dzieci do skosztowania.


DNI WYJĄTKOWE

 • 3- Spotkanie z ratownikiem medycznym w godzinach 15.00-15.30
 • 6- Mikołajki– tego dnia przedszkole odwiedzi Mikołaj, który przyniesie dzieciom prezenty. Rybki jako gospodarze powitają swojego gościa mikołajkową piosenką, wierszykami oraz swoim pięknymi pierniczkami. Będzie to czas wspaniałej mikołajkowej zabawy.
 • 17-Jasełka– Rybki jako najstarsza grupa przedszkolna wystawiają tego dnia swoje jasełkowe przedstawienie. Z tego wydarzenia zostanie przygotowany film, który będziecie można zobaczyć na facebook’u ,,Tęczowego Zakątka".
  W szafkach dzieci znajdziecie Państwo role dzieci. Prosimy o wsparcie dziecka w nauce tekstu oraz przygotowanie wcześniej stroju postaci, którą gra dziecko i dostarczenie przebrania do 13 grudnia.
 • 20-Dzień Zimy– to dzień zimowych zabaw, podczas których Rybki zamienią swoją salę w lodowisko, stoczą bitwę na śnieżki, a żeby było jeszcze mroźniej to przygotują swój własny śnieg, którego w grudniu pewnie nie doczekamy za oknem;)
 • 23-Wigilia– dzień celebracji obyczajów wigilijnych i wspólnego kolędowania w przedszkolu. Rybki poznają opowieść wigilijną o ,,małym Jezusku” i przygotują własną szopkę.
  Podczas przygotowywania szopki będą odkrywać historię narodzin ,,małego Jezuska”.
  Prosimy, aby w miarę możliwości ubrać dzieci elegancko.


PROJEKTY

 • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Eko Ludek”
  Rybki biorą udział w akcji ,,Pomagamy zwierzętom w zimie”, w ramach której przygotują jedzenie dla ptaków, aby zadbać o ptasich przyjaciół odwiedzających nasz ogród przedszkolny. Poprzez udział w tej inicjatywie dzieci dowiedzą się, jak przy odrobinie chęci można wspomóc zwierzęta w przetrwaniu zimy.
 • Międzynarodowy Projekt Czytelniczy ,,Magiczna moc bajek”
  Grudzień jest miesiącem, w którym podczas czytania będą przyświecać nam hasła ,,TOLERANCJA” i ,,AKCEPTACJA”. Myśl przewodnia to-,,Poszanowanie poglądów, wierzeń, upodobań, obyczajów różniących się od naszych”. Dzieci poznają historię „Brzydkiego kaczątka” H.CH. Andersena i spróbują odwołując się do niej odpowiedzieć na pytanie - ,,Czy inny znaczy gorszy?”. Z dawnej dobranocki „Dziwny świat Kota Filemona”, poznają postacie Filemona i Bonifacego, które pozwalają dzieciom lepiej zrozumieć różnorodny świat.
 • Ogólnopolski projekt ,,Razem na święta”
  W ramach projektu Rybki przygotowują kartki świąteczne, które trafią do naszych rodaków zamieszkujących Kresy Wschodnie oraz będą podejmować różne działania, które mają na celu podkreślenie tego magicznego czasu świąt, aby uświadomić dzieciom, że jest to czas zjednoczenia, okazywania dobroci, wsparcia i pomocy tym, którzy tego szczególnie potrzebują.

 


Co u Zielonych Żabek w grudniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Zwierzęta zimą
 2. Wszędzie biało
 3. Świąteczne zwyczaje
 4. Spotkanie przy wigilijnym stole


CYKLE

 • 3- „Jak to jest zrobione?”- w tym miesiącu zapraszamy dzieci na wirtualny spacer po młynie, aby sprawdzić jak powstaje mąka, a później zrobimy z niej pyszne świąteczne pierniczki. :)
 • 15- „Domek z bajki”- tym razem dzieci zasiądą na widowni, a Panie przedstawią teatrzyk pt.: „Trzy świnki”. Poprzez te zajęcia chcemy pokazać dzieciom, że ciężka praca się popłaca, daje coś trwałego i procentuje w przyszłości.


DNI WYJĄTKOWE

 • 3- Spotkanie z ratownikiem medycznym- przedszkolaki będą miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy oraz uratować fantom. Nauczą się w jaki sposób komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc.
  Spotkanie odbędzie się w godzinach 14:30-15:00.
 • 6- Mikołajki- to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku! Tego dnia odwiedzi nas nikt inny jak sam Święty Mikołaj z ogromnym workiem prezentów! :) :) Żabki zaśpiewają dla niego piosenkę po angielsku i zaprezentują wierszyk. Prosimy, aby w miarę możliwości uwzględnić w ubiorze dzieci czerwoną górę i dół.
 • 20- Dzień Zimy- kalendarzowa zima zbliża się wielkimi krokami, z tej okazji zapraszamy dzieci na sensoryczne powitanie pierwszego Dnia Zimy. Na Żabki będzie czekał zimowy przyjaciel którego będą mogli rozłożyć na części pierwsze. :) Dodatkowo przywitamy zimę piosenką. Prosimy, aby w miarę możliwości uwzględnić w ubiorze dzieci kolor biały. Dodatkowo prosimy, aby w szafkach dzieci był komplet na przebranie (nie musi być biały) ponieważ dzieci będą się brudzić do woli. :)
 • 23- Wigilia- święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię i chcemy, aby ta świąteczna atmosfera zapanowała również wśród naszych przedszkolaków. Żabki wysłuchają historii o narodzinach Jezusa, stworzymy razem trójwymiarową szopkę oraz zasiądziemy do wigilijnego stołu, aby zjeść świąteczny posiłek. Tradycyjnie podzielimy się opłatkiem i będziemy wspólnie kolędować.
  Prosimy, aby tego dnia dzieci były ubrane elegancko.


PROJEKTY

 • „Razem na Święta”
  3- Pierniczki dla Domu Pomocy Społecznej- grupa Żabek bierze udział w corocznej akcji MEiN „Razem na Święta” mającej na celu pomoc innym. Nasze dzieciaki upieką i udekorują 300 pierniczków dla mieszkańców DPS we Wrocławiu! A już 6 grudnia delegacja z naszej placówki dostarczy je do odbiorców. Szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości. Pomagajmy!
 • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Eko Ludek”
  9- Świąteczne porządki- zajęcia o ekologicznych środkach czystości, które możemy sami przygotować w domu oraz prezentacja wybranej receptury dzieciom.

 


Co u Żółtych Kaczuszek w grudniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Zwierzęta zimą
 2. Świąteczne zwyczaje
 3. Spotkanie przy wigilijnym stole
 4. Hej, kolęda!


DNI WYJĄTKOWE

 • 06 – Mikołajki – najbardziej wyczekiwany przez dzieci dzień w roku. Tego dnia odwiedzi nas Święty Mikołaj z workiem prezentów, którego przywitamy piosenką, ciepłym mleczkiem i ciasteczkiem.
 • 20 – Pierwszy dzień zimy –odwiedzi nas Pani Zima, wraz z którą powitamy nową porę roku bitwą na śnieżki. Wspólnie ulepimy bałwana i zrobimy aniołki na śniegu.
  Prosimy, aby tego dnia dzieci przyszły ubrane na biało.
 • 23 – Wigilia – magiczny dzień, w którym dowiemy się czym są Święta Bożego Narodzenia, wspólnie przygotowując szopkę Bożonarodzeniową. Utrwalając świąteczne tradycje podzielimy się opłatkiem i zasiądziemy do stołu wypełnionego wigilijnymi daniami.

 


Co u Żółtych Motylków w grudniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Moja rodzina
 2. Sztuka i technika
 3. Nadchodzi zima
 4. Święta za pasem


DNI WYJĄTKOWE

 • 06 – Mikołajki – w tym magicznym dniu, na swych bajkowych saniach odwiedzi nas specjalny gość z Laponii, który wręczy dzieciom prezenty, zaprosi do wspólnej zabawy i przejażdżki saniami.
 • 20 – Pierwszy dzień zimy –odwiedzi nas Pani Zima z którą urządzimy bitwę na śnieżki, zrobimy aniołki na śniegu i ulepimy bałwana.
  Prosimy, aby w tym dniu dzieci ubrane były na biało.
 • 23 – Wigilia- wspólnie stworzymy swoją własną szopkę Bożonarodzeniową, złożymy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem i tradycyjnie poucztujemy przy wigilijnym stole.
  Prosimy o odświętne stroje.

 


Co u Żółtych Pszczółek w grudniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Kolory wśród nas
 2. Mali artyści
 3. Nadchodzi zima
 4. Święta tuż tuż


DNI WYJĄTKOWE

 • 06- Mikołajki- w tym magicznym dniu, na swych bajecznych saniach odwiedzi nas specjalny gość z Laponii, który wręczy dzieciom prezenty, zaprosi do wspólnej zabawy, oraz przejażdżki saniami.
  Prosimy, aby dzieci w tym dniu dzieci miały eleganckie ubranie.
 • 20- Pierwszy Dzień Zimy- odwiedzi nas Pani Zima, z którą zorganizujemy bitwę na śnieżki, ulepimy bałwana oraz zrobimy aniołki na śniegu.
  Prosimy, aby w tym dniu dzieci przyszły ubrane na biało.
 • 23- Wigilia- w tym pięknym dniu wspólnie stworzymy własną szopkę bożonarodzeniową, oraz utrwalając świąteczne tradycje podzielimy się opłatkiem i zasiądziemy do stołu wypełnionego wigilijnymi daniami.
  Prosimy, aby dzieci były ubrane o odświętne ciuszki.