Wizyt:
Dzisiaj: 4
Wszystkich: 275983

AKTUALNOŚCI

Co u Niebieskich Rybek w maju?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Na wsi
 2. Święto mamy i taty
 3. W zoo
 4. Dzień Dziecka


CYKLE

17-,,Lena w świecie emocji”- poznamy nową historię Leny pt. ,,Dlaczego oni się z niego śmieją?”. Dzieci zastanowią się, jak należy postępować w trudnych sytuacjach, kiedy osoba musi mierzyć się z przykrymi przeżyciami np. gdy jest wyzywana przez swoich rówieśników. Będziemy wskazywać drogę postępowania w takich przypadkach oraz uczyć się zachowań, które pomagają ograniczać przemoc w grupie.

22-,,Kim będę gdy dorosnę?” – w ramach cyklu Rybki poznają zawód pisarza. Przedszkolaki wezmą udział w spotkaniu z pisarzem Mateuszem Rogalskim i jego sześcioletnim synem Mikołajem - współautorem książki pt. ,,Zamki i Roboty". Na zajęciach dowiemy się o procesie powstawania książki oraz poznamy tajniki pracy pisarza.

25-,,Klub Małego Odkrywcy” – w naszym klubie odbędą się sensoryczne zabawy z makaronem pt. ,,Makaronowa sztuka”. Celem zajęć jest dostarczenie dzieciom licznych wrażeń dotykowych i wzrokowych przy okazji świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że makaronowa zabawa pobudzi wszystkie zmysły naszych Rybek.


DNI WYJĄTKOWE

8 - Spektakl teatralny „ Księga pamięci”

11-Dzień Europy (wycieczka) – w święto Europy wybieramy się na wycieczkę do Minieurolandu, aby lepiej poznać naszą Europę, jej wyjątkowe budowle i zabytki. Dzieci będą miały również okazję podczas wyjazdu na bliższe spotkanie z różnymi zwierzętami.

16 Święto Polskiej Muzyki i Plastyki – tego dnia dzieci poznają najsłynniejsze dzieła polskiego malarstwa oraz spróbują stworzyć swoje własne obrazy.
W drugiej części zajęć zapraszamy na warsztaty folklorystyczne pt. ,,Dźwięki tradycji”, na których Rybki będą miały okazję poznać tradycyjną muzykę ludową wybranego regionu Polski. Dzieci będą mogły pośpiewać i pomuzykować przy tradycyjnych przyśpiewkach regionu lasowiackiego i rzeszowskiego.

26 Dzień Mamy – uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty odbędzie się w czerwcu.
Prosimy się jednak nie martwić w święto naszych wspaniałych mam, na pewno nie zapomnimy o nich w przedszkolu !


PROJEKTY

Uważność i Spokój Żabki

W maju nasze zajęcia z Żabką odbywać się będą pod hasłem ,,Cierpliwość, zaufanie i odpuszczenie”. O ile życie byłoby prostsze, gdybyśmy mieli cierpliwość gąsienicy czekającej w kokonie na przemianę w motyla, zaufanie nowo narodzonego dziecka oraz mądrość do odpuszczania? Będziemy z Żabką pracować nad uczuciami, aby wspomagać swój rozwój duchowy w stronę tego, co niesie za sobą dobro, spokój i bezpieczeństwo. Fundamentem wszystkiego będą nasze życzenia i pragnienia, które są pierwszym krokiem w stronę lepszego świata. Pragnienia są naszymi życiowymi drogowskazami, które wyznaczają nam cele, ale też musimy nauczyć się radzenia sobie z nimi, aby nadmierne skupianie się na nich nie przysłaniało nam reszty naszego świata.

Przedszkolny Wolontariat

W maju ruszamy z akcją ,,Podziel się książką”, w której będziemy zbierać książki dla naszej gminnej biblioteki. Jeśli macie Państwo w domu książkę w dobrym stanie, z której już nie korzystacie to prosimy o przekazanie jej nam do przedszkola. Wspólnie zebrane książki dostarczymy bibliotece 8 maja w Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.
Zachęcamy do włączenia się do akcji, dzięki której zapomniane przez nas książki mogą dostać drugie życie w bibliotece i służyć innym osobom.

 


Co u Zielonych Żabek w maju?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Na wiejskim podwórku
 2. Jedziemy do zoo
 3. Dla mamy i taty
 4. Dzień dziecka


CYKLE

17- ,,Lena w świecie emocji” – tego dnia przedszkolaki poznają kolejną historię naszej małej bohaterki Leny, mówiącej o dokuczaniu i wyśmiewaniu innych. Wspólnie zastanowimy się nad tym jaką siłę mają słowa.

22- ,,Kim będę, gdy dorosnę?” – kolejnym zawodem jaki poznamy będzie pisarz. Zielone Żabki wezmą udział w spotkaniu z pisarzem Mateuszem Rogalskim i jego sześcioletnim synem Mikołajem, współautorem książki, pt. „Zamki i Roboty”. Nasi goście opowiedzą nam o tym jak wygląda praca pisarza oraz jak powstaje książka.

25- „Klub małego odkrywcy” – w maju cykl odbywał się będzie pod hasłem „Makaronowa sztuka”.
Żabki dadzą się ponieść swojej wyobraźni tworząc przepiękne obrazy z kolorowego makaronu.


DNI WYJĄTKOWE

8 - Spektakl teatralny „Księga pamięci”

11-Dzień Europy – tego dnia wraz z grupą Niebieskich Rybek wybierzemy się na wycieczkę do Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku.

16- Święto Polskiej Muzyki i Plastyki - tego dnia zajęcia poświęcone będą polskiej kulturze i sztuce.

26- Dzień Matki – w ten wyjątkowy dzień wszystkie mamusie zostaną obdarowane prezentami przygotowanymi przez swoje pociechy. Uroczysty występ z okazji Dnia Mamy i Taty odbędzie się w czerwcu, o szczegółach poinformujemy Państwa w przyszłym miesiącu.


PROJEKTY

Uważność i Spokój Żabki

W maju nasze zajęcia z Żabką odbywać się będą pod hasłem „Cierpliwość, zaufanie i odpuszczenie”. O ile życie byłoby prostsze, gdybyśmy mieli cierpliwość gąsienicy czekającej w kokonie na przemianę w motyla, zaufanie nowonarodzonego dziecka oraz mądrość do odpuszczania? Wraz z Żabką będziemy pracować nad naszymi uczuciami, aby wspomagać nasz rozwój duchowy w stronę tego, co niesie za sobą dobro, spokój i bezpieczeństwo. Fundamentem wszystkiego będą nasze życzenia i pragnienia, które są pierwszym krokiem w stronę lepszego świata. Pragnienia są naszymi życiowymi drogowskazami, które wyznaczają nam cele, jednak musimy również nauczyć się radzenia sobie z nimi, aby nadmierne skupianie się na nich nie przysłaniało nam reszty naszego świata.

Przedszkolny Wolontariat

W maju ruszamy z akcją „Podziel się książką”. Jeśli posiadacie Państwo książki, które zalegają w waszych domach możecie dać im drugie życie przynosząc je do naszej placówki. 8 maja w Dzień Bibliotekarza i Bibliotek zebrane książki zostaną przekazane do naszej gminnej biblioteki. Celem tej inicjatywy jest nauczenie naszych przedszkolaków poszanowania książek.

 


Co u Żółtych Kaczuszek w maju?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Moja ojczyzna, Mój dom
 2. Kosmiczne przygody
 3. Kim mógłbym zostać jak dorosnę?
 4. Moja mama ukochana


DNI WYJĄTKOWE

04- Dzień strażaka- tego dnia wspólnie z Kaczuszkami przygotujemy pracę plastyczną i porozmawiamy na temat pracy strażaków, a 15 maja ugościmy w naszej placówce strażaków, którzy sami przedstawią nam na czym polega ich praca, jak wygląda wyposażenie oraz wóz strażacki :)

26- Dzień mamy- w tym dniu Kaczuszki przygotują niespodzianki dla swoich ukochanych mam.


PROJEKTY

24- Mali Badacze- ,,Rosnące farby“-Kaczuszki w tym dniu, z małą pomocą, stworzą rosnące farby oraz plastyczne arcydzieła. Dzięki temu eksperymentowi rozbudzą swoją ciekawość świata, kreatywność a także zrozumieją otaczające nas zjawiska.

10- Czyściochowa Akademia- ,,Pielęgnacja i ochrona skóry“-w maju poznamy kolejnego bohatera projektu - jelonka Gładzia, który przez zabawę będzie się starał nakłonić dzieci do nauki dobrych nawyków związanych z pielęgnacją i ochroną skóry.

 


Co u Żółtych Motylków w maju?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Polska Moja Ojczyzna
 2. Pojazdy na lądzie i powietrzu
 3. Na zielonej łące
 4. Domowi przyjaciele


DNI WYJĄTKOWE

15- Dzień Strażaka – Tego dnia przyjadą do nas strażacy i będziemy mogli z bliska pooglądać wóz strażacki.

19- Dzień Pszczół – Motylki ten dzień będą świętować poprzez tańce i zabawy oraz wykonają swoją pszczółkę.

26- Dzień Mamy- W tym dniu wykonamy prezenty dla mam.

 


Co u Żółtych Pszczółek w maju?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Biało - Czerwoni
 2. Muzyka wokół nas
 3. W świecie zwierząt
 4. Ja i moja rodzina


DNI WYJĄTKOWE

15– Dzień Strażaka – w tym dniu Pszczółki odwiedzą prawdziwi strażacy! Nasi goście zaprezentują swój strój i podręczny sprzęt. Będziemy mogli również zajrzeć do wozu strażackiego i poczuć się jak prawdziwi strażacy !

19 – Dzień Pszczół – razem stworzymy z recyklingu duży ul , w którym zamieszkają zrobione przez nas pszczółki

26– Dzień Mamy – „ Moja mama jest kochana’’ w tym pięknym i wyjątkowym dniu nasze Pszczółki wręczą kochanym mamusiom zrobione przez siebie prezenty .