Wizyt:
Dzisiaj: 733
Wszystkich: 278319

AKTUALNOŚCI

Co u Niebieskich Rybek w listopadzie?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Jesienny deszcz
 2. Ciekawe, dlaczego…
 3. Mój zwierzak
 4. Dzień Pluszowego Misia


CYKLE

 • 8-,,Lena w świecie emocji” – zastanowimy się wspólnie z Leną nad tym ,,Dlaczego warto przepraszać?”. Będziemy uczyć się świadomego przepraszania oraz tego, jak zachowywać się i rozmawiać w sytuacjach trudnych, które mogą wywoływać konflikty.
 • 17-,,Klub Małego Odkrywcy” – w tym miesiącu w naszym klubie odkrywcy odbędą się warsztaty pt. ,,Krzywa wieża”. Rybki poznają historię Krzywej Wieży w Pizie, która będzie inspiracją dla przedszkolaków do skonstruowania własnej wieży z dostępnych im materiałów. Zobaczymy, która z Rybkowych konstrukcji dorówna włoskiej budowli
 • 22-,,Kim będę gdy dorosnę?” – w listopadzie odwiedzi nas mama naszego kolegi Stasia, aby opowiedzieć, czym zajmuje się prawnik oraz jaka jest jego rola w strzeżeniu praw dziecka przez osoby dorosłe. 


DNI WYJĄTKOWE

 • 10-Świętowanie Dnia Niepodległości (Akcja Szkoła do Hymnu) - to będzie dzień poświęcony pamięci o historii naszego kraju, w którym postaramy się pokazać przedszkolakom, dlaczego warto pielęgnować wartości patriotyczne. Odśpiewamy również hymn w ramach ogólnopolskiej akcji.
 • 14-Sesja zdjęciowa - w tym dniu Pani fotografka wykona zdjęcia dzieciom z grupy Niebieskich Rybek.
 • 17-Spotkanie z teatrem – przedstawienie pt. ,,Królewna o złotym sercu”. Przypominamy, że przedstawienia odbywają się w godzinach 14.00-15.00.
 • 21-Dzień Praw Dziecka – w tym ważnym dla dzieci dniu, podczas wspólnej zabawy będziemy rozmawiać o ,,Prawach Dziecka”, aby uczyć dzieci świadomości ich własnych praw.
 • 30-Andrzejki – to czas niezapomnianej zabawy, której towarzyszyć będą tańce i andrzejkowe wróżby. Mamy nadzieję, że tego dnia magiczne zaklęcia i wróżby Rybek się spełnią.


PROJEKTY

 • Uważność i Spokój Żabki
  Z Żabką będziemy starali się połączyć uważność pochodzącą z oddechu i wykorzystać ją do ćwiczeń od głowy do ciała. Tytuł listopadowych ćwiczeń to ,,Moje ciało to mój najlepszy przyjaciel’’. Postaramy się przedstawić naszym przedszkolakom i Państwu zalety obserwowania tego, co się dzieje w naszym ciele, ponieważ ono również potrzebuje naszej uwagi

 • Przedszkolny Wolontariat
  - 2 listopada wyruszamy na cmentarz, aby zapalić znicze na opuszczonych grobach i uczcić pamięć po wszystkich zmarłych, a naszym najmłodszym pokazać, jakimi wartościami w swojej dobroczynnej pracy kieruje się wolontariusz.

  - W listopadzie nasz przedszkolny wolontariat rozpoczyna również udział w akcji ,,Góra Grosza”. Prosimy o wypatrywanie pojemników, które będą znajdować się w szatniach i dostarczanie do nich monet, aby wspólnie wybudować wspólną górę dobra, a tym samym wspomóc tych, którzy tego potrzebują. Celem tegorocznej akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

 


Co u Zielonych Żabek w listopadzie?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Kapryśna pogoda
 2. Mali konstruktorzy
 3. Mój przyjaciel zwierzak
 4. Dzień pluszowego misia


CYKLE

 • 8-,,Lena w świecie emocji” – wspólnie z Leną zastanowimy się nad tym „Dlaczego muszę przepraszać?” Po poznaniu historii Leny, za pomocą kukiełek odegramy role przedstawione w książce i wspólnie zastanowimy się nad tym, w jakich sytuacjach warto przeprosić.
 • 17-,,Klub Małego Odkrywcy” – w tym miesiącu nasi mali odkrywcy poznają historię Krzywej Wierzy w Pizie. Wspólnymi siłami spróbujemy skonstruować krzywą wierzę z różnego rodzaju materiałów.
 • 22-,,Kim będę, gdy dorosnę?” – kolejnym zawodem jaki poznamy będzie prawnik. Mama naszego kolegi z grupy Niebieski Rybek, opowie nam jak wygląda jej praca na co dzień oraz przybliży nam, w jaki sposób osoby dorosłe strzegą praw dzieci.


DNI WYJĄTKOWE

 • 10-Dzień Niepodległości – Święto Niepodległości to doskonała lekcja patriotyzmu dla najmłodszym członków naszego społeczeństwa. Uczcimy ten dzień biorąc udział w akcji „Szkoła do hymnu” i uroczyście odśpiewamy hymn Polski.
 • 14-Sesja zdjęciowa – tego dnia odbędzie się sesja zdjęciowa, zarówno grupowa, jak i indywidualna.
 • 17- Spotkanie z teatrem – przedstawienie, pt. „Królewna o złotym sercu”. Przypominamy, że przedstawienia odbywają się w godzinach 14:00-15:00.
 • 21-Dzień Praw Dziecka – radosny dzień z poważnym przesłaniem. Będziemy kształtować u dzieci świadomość posiadania własnych praw. Stworzymy również plakat w niebieskich barwach, symbolizujących jedność dzieci na całym świecie.
 • 30-Andrzejki – czeka nas magiczny dzień, pełen wróżb i zabaw andrzejkowych.


PROJEKTY

 • Uważność i Spokój Żabki
  Wraz z Żabką będziemy starali się połączyć uważność pochodzącą z oddechu i wykorzystać ją do ćwiczeń od głowy do ciała. Tytuł listopadowych ćwiczeń to „Moje ciało to mój najlepszy przyjaciel”. Postaramy się przedstawić naszym przedszkolakom i Państwu zalety obserwowania tego, co dzieje się w naszym ciele, ponieważ ono również potrzebuje naszej uwagi.

 • Przedszkolny Wolontariat
  - 2 listopada wybierzemy się na pobliski cmentarz, aby zapalić znicze na zapomnianych grobach i przekazać dzieciom wartości jakimi kieruje się wolontariusz, nawet ten najmłodszy.

  - W tym miesiącu ruszamy z akcją „Góra grosza”.
  Zachęcamy Państwa do wsparcia i dorzucenia swojego grosika do naszej góry dobra. Celem tegorocznej akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin. Pamiętajmy, że jeden grosz znaczy niewiele, ale cała góra może wiele zdziałać.

 


Co u Żółtych Kaczuszek w listopadzie?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Kapryśna pogoda
 2. W świecie roślin i zwierząt
 3. Jaki mam talent?
 4. W świecie kształtów i kolorów
 5. Mali konstruktorzy


DNI WYJĄTKOWE

 • 15-Sesja zdjęciowa- tego dnia odbędzie się sesja zimowa, indywidualna oraz grupowa.
  Jeżeli Kaczuszka ma rodzeństwo w naszej placówce i chcecie Państwo, aby zostały wykonane wspólne zdjęcia, prosimy by starsze dziecko, było również przygotowane na dzień sesji u młodszego :)
 • 25-Dzień Pluszowego Misia- w tym dniu poprzez zabawy oraz zagadki, z misiem w roli głównej uhonorujemy święto naszego kochanego pluszaka :)
 • 30-Andrzejki- Kaczuszki zamienią się w czarodziei, oraz zapoznają z tradycjami związanymi z andrzejkami, poprzez uczestnictwo w magicznych zabawach i wróżbach.


PROJEKTY

 • 18-Mali Badacze- ,,Dmuchanie balonu"- Kaczuszki dowiedzą się jak nadmuchać balon bez wysiłku, dzięki czemu rozbudzą swoją ciekawość świata, a także zrozumieją otaczające nas zjawiska.
 • 24-Czyściochowa Akademia- ,,Profilaktyka higieny nosa i ucha”- w listopadzie poznamy kolejnego bohatera projektu świnkę Zakatarzynkę, która przez zabawę ma nakłonić dzieci do nauki dobrych nawyków higienicznych, pomagających kształtować nawyki prawidłowego kichania oraz wydmuchiwania nosa.

 


Co u Żółtych Motylków w listopadzie?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Ciało i zmysły
 2. Podróż przez świat bajek
 3. Las i jego mieszkańcy
 4. Zabawy kolorami
 5. W zdrowym ciele zdrowy duch


DNI WYJĄTKOWE

 • 16-Sesja zdjęciowa- zapraszamy wszystkie Motylki na zdjęcie grupowe oraz indywidualną sesję w magicznej scenerii.
  Jeśli dzieci mają rodzeństwo w Tęczowym Zakątku, prosimy aby do wspólnego zdjęcia, starsze dziecko przygotować również w dniu sesji młodszego.
 • 22-Dzień Kredki - tego dnia będzie bardzo kolorowo, Motylki ozdobią ogromną kredkę według własnego pomysłu, a pracę będzie umilać im piosenka „Kolorowe kredki”.
 • 25-Dzień Pluszowego Misia - Motylki wraz ze swoimi ulubionymi pluszakami, będą bawić się i tańczyć w rytm misiowych piosenek.
 • 30-Andrzejki - w tym dniu Motylki przeniosą się w tajemniczy świat magii. Będą czarować, wróżyć oraz dowiedzą się kim będą w przyszłości.

 


Co u Żółtych Pszczółek w listopadzie?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Pyszne witaminki
 2. Moje pierwsze kształty
 3. Jesienne kleksy
 4. W świecie zwierząt
 5. Baśnie, bajki i bajeczki


DNI WYJĄTKOWE

 • 16 – Sesja zdjęciowa – każda Pszczółka będzie mogła poczuć się jak gwiazda, pozując przed obiektywem fotografa! Zdjęcia indywidualne i grupowe zapewne zaskoczą każdego z nas
 • 22 – Dzień Kredki –  Pszczółki dopiero zaczynają swoją przygodę z kolorowaniem i właśnie między innymi kredka, wprowadza je w świat kolorów. W tym wspaniałym dniu stworzymy wspólnie swoją kredkę 3D.
 • 25 – Dzień Pluszowego Misia –  razem obejrzymy mini teatrzyk pt. „Miś jest bardzo głodny dziś’’, oraz dowiemy się co misie lubią najbardziej jeść. A na koniec, Pszczółki w misiowych opaskach, będą się bawić ze swoimi pluszakami;)
 • 30 – Andrzejki – w tym dniu wspólnie przeniesiemy się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.