Co u Niebieskich Rybek w lutym?

1. Malujemy kolorowy świat
  2. Mamy różne domy
  3. Kim będę, gdy dorosnę?
  4. Przedwiośnie

6- „Zdrowo i sportowo”- w lutym Niebieskie Rybki czeka kolejne sportowe wyzwanie. Tym razem przedszkolaki ćwiczyć będą koordynację wzrokowo-ruchową podczas gry w kręgle. Nie zabraknie również przygotowania zdrowej przekąski w postaci chlebka bananowego.

23- ,,W krainie wierszy i baśni” – tego dnia przedszkolaki poznają kolejny wiersz Juliana Tuwima „Rzepka”. Na podstawie wysłuchanego tekstu przedszkolaki spróbują odtworzyć przebieg wydarzeń w przedstawieniu.

28- ,,Dookoła świata” – Grecja „Na Olimpie”- Rybki przeniosą się do czasów starożytnej Grecji. Poznają dyscypliny sportowe oraz zwyczaje związane z igrzyskami olimpijskimi

7- Dzień bezpiecznego Internetu- Tego dnia przedszkolaki wezmą udział w przedstawieniu, pt. „Bezpiecznie w sieci”, dzięki któremu  poznają podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

7-Spotkanie z teatrem- przedstawienie, pt. „Lodowa królewna”.

9- Dzień Pizzy- tego dnia Rybki dowiedzą się, z jakiego kraju wywodzi się pizza, a także poznają etapy jej powstawania. Dzieci będą miały okazję stworzyć swoją autorską mini pizzę z ulubionymi dodatkami.

14- Walentynkowy Bal Karnawałowy  – w ten wyjątkowy dzień Rybki czeka moc atrakcji w postaci zabaw tanecznych oraz konkursów związanych zarówno z karnawałem, jak i walentynkami.

15- Tłusty Czwartek- zgodnie z tradycją dzień ten celebrować będziemy wspólnym przygotowywaniem słodkich pączków.

Gramy zmysłami
21- „Brudne zadanie”- Przedszkolaki pobudzać będą swoje zmysły podczas zabawy błotkiem z kakao.

Co u Zielonych Żabek w lutym?

1. Dbamy o swoje zdrowie
  2. Malujemy kolorowy świat
  3. Mamy różne domy
  4. Kim będę, gdy dorosnę?
  5. Przedwiośnie

06-W krainie figur geometrycznych- w lutym poznamy kolejna figurę geometryczną- prostkąt.

21- Dookoła świata- w tym dniu przeniesiemy się do Grecji, mitycznej krainy Bogów.

27- Zdrowo i sportowo- tego dnia wspólnie zagramy w kręgle i zrobimy pyszny chlebek bananowy.

07- Dzień bezpiecznego interetu- tego dnia zorganizujemy dla dzieci krótkie przedstawie  o tym jak bezpiecznie korzystać z internetu.

07-Spotkanie z teatrem- przedstawienie pt.: ”Lodowa Królewna“.

08-Tłusty czwartek- tego dnia trochę wspólnie poszalejemy przy „pączkowych“ zabawach, a także upieczemy pyszne faworki!

09-Dzień pizzy- w tym dniu każda Żabka zamieni się w Pizzermana i przygotuje dla siebie pyszne pizze ale na początku Żabki będą musiały się wykazać w pizzowych zabawach!

14- Walentynkowy bal karnawałowy- to będzie niezapomniany bal! Zabawy karnawałowe, tańce i wiele innych. Zapowiada się  super zabawa

*Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką“
23-„Plakat inspiracji“- w tym dniu Żabki stworzą sałatkę owocową, ale na samym początku będzie ich czekał test smaku!

*Ogólnopolski projekt Edukacyjny „Gramy zmysłami“
29-„Brudne zadanie“- na Żabki czeka dużo wspaniałych brudnych mas plastycznych!

Co u Żółtych Kaczuszek w lutym?

1. Podróże kulinarne
  2. Karnawałowy czas
  3. Ja i moje emocje
  4. Pojazdy ratunkowe

08- Tłusty czwartek- w tym dniu każda Kaczuszka będzie mogła udekorować swojego kolorowego pączka według własnego pomysłu a że Kaczuszki dbają o linię wykonają  kilka zadań gimnastycznych po zjedzeniu pysznego przysmaku.

09- Dzień pizzy- tego dnia kaczuszki zmienią się w kaczuszkowych kucharzy i zrobią pizzę , którą wspólnie upieką i zjedzą 😊

14- Bal walentynkowo karnawałowy –Kaczuszki w ten dzień będą miały okazję uczestniczyć w niezapomnianym balu, zabawy karnawałowe oraz wspólnie tańce przy muzyce to tylko niektóre z licznych atrakcji czekających w tym dniu

Co u Żółtych Motylków w lutym?

1. Sporty zimowe
  2. Zabawy sensoryczne
  3. Mali artyści
  4. Dbamy o siebie

08  Tłusty czwartek  - W tym dniu na Motylki czeka sportowo-pączkowe szaleństwo. Wyścigi pączków, toczenie pączków oraz pączkowe skoki. A po tych szalonych konkurenacjach każdy motylek otrzyma pączkowy medal.

09 - Dzień Pizzy - W tym dniu Motylki zamienią się w prawdziwych  pizzermenów i same przygotują pizze, którą poźniej zjedzą.

14 - Walentynkowy bal karnawałowy  - Tego dnia czeka na nas wspólna zabawa karnawałowa.

Co u Żółtych Pszczółek w lutym?

1. Sporty zimowe
  2. Karnawałowy czas
  3. Figury wokół nas
  4. Zabawy sensoryczne

08-  Tłusty Czwartek– Jak nakazuje tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść pączka i tak też będzie u nas 😊 . Dodatkowo każdy ozdobi papierowego donuta oraz nakarmi głodnego stworka słodkościami.

09- Dzień pizzy – Zapewne każdy lubi zajadać się pizzą więc każda pszczółka wykleji swoją ulubioną pizzę z duużą ilością składników.

14- Walentynkowy Bal Karnawałowy– W tym dniu zorganizujemy niezapomniany bal przebierańców. Gwarantujemy szaloną i kolorową zabawę oraz tańce przy muzyce.