Wizyt:
Dzisiaj: 2
Wszystkich: 245077

AKTUALNOŚCI

Co u Niebieskich Rybek w maju?

W maju grupa Niebieskich Rybek będzie realizowała następujące tematy:

 1. W zoo
 2. Majowa łąka
 3. Dla naszych mam
 4. W dziecięcej krainie

Oprócz realizacji podstawy programowej w naszej grupie sporo będzie się działo:

 • we wtorek 09.05 odbędzie się spotkanie z muzyką, Rybki poznają waltornię.
 • w czwartek 11.05 w ramach cyklu „Wiem, co jem” Rybki własnoręcznie przygotują sałatkę warzywną.
 • w piątek 19.05 nasze przedszkole odwiedzi Teatr Duet z Krakowa ze spektaklem pt.” Sówka mądra główka” 

Tego dnia w ramach cyklu „Edukacja regionalna” Rybki wybiorą się na edukacyjną wyprawę na Warmię i Mazury

 • w czwartek 25.05 wybieramy się na wycieczkę integracyjną do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Na miejscu czeka nas wiele atrakcji - już nie możemy się doczekać...
 • w środę 31.05 jeśli pozwoli pogoda wybierzemy się na piknik. Zabierzemy koce, kosze pełne smakołyków, pomysły na dobrą zabawę i dobre humory.
 • W grupie Niebieskich Rybek świetnie sprawdził się pomysł z czytaniem opowiadań przez najstarsze Rybki, więc w maju będziemy to kontynuować.

 


Co u Zielonych Żabek w maju?

„Jak to jest zrobione?”- majowe przygody Żabki zaczną od posadzenia cebuli. Chcemy poobserwować jak się zmienia i co się z nią dzieje. Istotnym punktem obserwacji będzie także szczypiorek, gdyż celem realizacji powyższego cyklu jest pokazanie, że rośliny rosną zarówno pod ziemią jak i nad. Dodatkowo założymy także swój mini ogródek. Prosimy by 10 maja dzieci przyniosły do przedszkola jedno opakowanie dowolnych nasion - zobaczymy co nam z tego wyrośnie.

„Kim będę jak dorosnę?”- wiele chłopców, a może nawet i dziewczynek liczy na to, że strażakiem. Ale bycie strażakiem to nie jest wcale taka prosta sprawa. Dzieci dowiedzą się co nieco o tym zawodzie odwiedzając OSP w Żórawinie.

„Chcemy być sobą!”- Żabki to bardzo śmiałe i przebojowe dzieciaki ale jeszcze nie rzadko w ich życiu codziennym zdarzają się sytuacje, w których nie do końca potrafią się odnaleźć. Taką sytuacją na pewno jest spotkanie z osobą niepełnosprawną. Dzieci nie rozumieją inności tych osób i często jest ona dla nich zniechęcająca. Dlatego też w maju zorganizujemy spotkanie z panią, która jeździ na wózku inwalidzkim.

9 maja Spotkanie z muzyką- kolejne nasze spotkanie z muzykami zaowocuje bliższym poznaniem waltorni. Żabki kolejny raz wejdą w świat muzyki gdzie spotkają je wspaniałe przeżycia.

22 maja Dzień Kosmosu - czciliśmy Dzień Ziemi to dlaczego mielibyśmy nie świętować dnia kosmosu?! Przecież każda okazja do świętowania i zabawy jest dobra tym bardziej jeśli może ona skutkować nabyciem nowej wiedzy i poszerzeniem horyzontów.

25 maja Wycieczka integracyjna - jak co roku chcemy by nasza tęczowa rodzina zbliżyła się do siebie i poznała bliżej. Dlatego też zapraszamy wszystkich państwa wraz z dziećmi na wycieczkę integracyjną. Tym razem planujemy wyjazd do Złotego Stoku gdzie znajduje się kopalnia złota… wśród zaplanowanych atrakcji jest zwiedzanie kopalni i osady górniczej, przejście przez labirynt strachów i chatkę kata oraz dzieci będą mogły wziąć udział w płukaniu złota. W międzyczasie zaplanowany jest także obiad

Piknik - jak tylko pogoda stanie się dla nas łaskawsza, a słońce uraczy nas swoimi promieniami wybierzemy się na wiosenny piknik. Spakujemy do kosza smakołyki i spędzimy miło czas relaksując się i bawiąc na zielonej trawce.

Przygotowania do Pikniku Rodzinnego - w tym miesiącu ruszamy również pełną parą z przygotowaniami do pikniku rodzinnego. Bardzo prosimy o zatykanie uszu słysząc jakiekolwiek nowe teksty z ust dzieci ;-)

 


Co u Żółtych Kaczuszek w maju?

Wraz z nadejściem maja czeka na Kaczuszki wiele nowych przygód i zajęć, które staną się płaszczyzną do zdobywania nowego doświadczenia. Jak najwięcej zajęć i zabaw będziemy wykonywać na zewnątrz. Wielkimi krokami zbliża się dzień Mamy, do którego dzieci będą się przygotowywać. Uczyć się będziemy nowych piosenek i wierszyka. Zgodnie z tematami Kaczuszki wykonywać będą różnego typu prace. Będą też dużo spacerować i oglądać jak zmienia się przyroda wokół nich.

Piknik - Jeżeli tylko pozwoli nam pogoda wyjdziemy z kocami w plener. Każde dziecko w ten dzień przyniesie do jedzenia t,o co chciałoby zabrać na piknik. O dacie wyjścia poinformujemy na bieżąco.

22 maj – Dzień kosmosu - w tym dniu dzieci wykonają rakietę, która przeniesie ich w kosmos.

Tematy:

 1. U lekarza
 2. Mali badacze
 3. Mama, tata i ja.
 4. Na łące


Cykle:


W zdrowym ciele zdrowy duch - W maju na zdrowy początek dnia dzieci wykonywać będą kolorowe kanapki z wykorzystaniem wiosennych warzyw.

Spotkanie z polskimi pisarzami - W tym miesiącu dzieci będą oglądać przedstawienie na podstawie utworu pt. ,, Tańcowała igła z nitką”.

kiedy dorosnę? - Kosmetyczka to zawód, który Kaczuszki poznają w maju. Każde dziecko będzie mogło zrelaksować się w naszym przedszkolnym spa.

Mały chemik - Eksperymentować będziemy z wykorzystaniem kapusty pekińskiej, którą będziemy barwić.

 


Co u Żółtych Pszczółek w maju?

5 maja – Cykl „ W zdrowym ciele zdrowy duch „GIMNASTYKA W tym dniu pszczółki będą mogły poćwiczyć. Proszę o ubranie wygodnych ciuchów na ten dzień.

10 maja – Cykl „ Mały podróżnik – czyli razem dookoła świata” MEKSYK. Nasza kolejna podróż , tym razem do słonecznego Meksyku zaowocuje w pyszne regionalne przysmaki – tortille. ( o dostarczeniu składników będą Państwo informowani.) Towarzyszyć nam będzie muzyka, a każdy wykona swoją własną mandolinę z podróży. Nie może zabraknąć słynnego sombrero.

18 maja – Cykl „Wiem co jem”. Poznamy przepyszne, kolorowe WARZYWA. Będą Państwo informowani co należy przynieść – wykonamy przepyszną sałatkę warzywną.

22 maja – Dzień Kosmosu – wykonamy rakietę, która poleci w kosmos.

Materiały , które należy przynieść: folia aluminiowa (około 50 cm).

26 maja – Dzień Mamy- pszczółki wykonają prezenty dla swoich najukochańszych mam.

W tym miesiącu odbędzie się również Piknik, na który wybierzemy się na stadion w Żórawinie z naszym zaznajomionym przyjacielem „panem wężem” , który towarzyszy nam w trakcie spacerów. W tym dniu prosimy o przyniesienie koszyka ( jeżeli Państwo macie kosz piknikowy) ze smakołykami oraz kocyka.