Wizyt:
Dzisiaj: 6
Wszystkich: 270440

AKTUALNOŚCI

Co u Niebieskich Rybek w marcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Wszystko rośnie
 2. Pracowita wiosna
 3. Na wsi
 4. Praca rolnika
 5. Rozmawiamy z dziećmi o emocjach i uczuciach – realizacja metodą projektu


CYKLE

 • 10-,,Poznajemy świat zwierząt” – w tym miesiącu Rybki odpływają do oceanu, aby poznać jego mieszkańców. Podróż do podwodnego świata pozwoli na odkrycie sekretów stworzeń ukrytych głęboko w oceanicznych wodach.
 • 24 -,,Jak to jest zrobione?” - w ramach cyklu będziemy dowiadywać się, w jaki sposób jajko dociera na nasze talerze. W tym celu udamy się na wycieczkę do kurek. Poznamy również, jak zbudowane jest jajko, jakie ma właściwości odżywcze oraz na ile sposobów możemy je wykorzystać.
 • 29-,,Dom bajek”- w tym miesiącu poznamy bajkę ,,Lokomotywa” Juliana Tuwima. W tym celu wsiądziemy do pociągu, aby odwiedzić każdy wagon z utworu. Dzieci będą odgrywać wiersz podczas przedszkolnego teatrzyku.


DNI WYJĄTKOWE

 • 8-Dzień Kobiet – nasze Rybkowe królewny obchodzą swoje święto, w którym chłopcy zadbają o dobre samopoczucie swoich koleżanek z grupy. Przygotowane z okazji tego dnia zabawy i konkursy pozwolą na utrzymanie miłej atmosfery i uśmiechu na twarzach naszych małych kobietek.
 • 21-Dzień Wiosny – to dzień, w którym Rybki świętują nadejście nowej pory roku w kalendarzu oraz za oknem. Dzieci pożegnają zimę i powitają radośnie wiosnę, która przynosi ze sobą ciepło i słoneczko. Poznają tradycję ,,Marzanny” – zimowej panny, której odejście pozwala wiośnie zagościć w przyrodzie. Odbędą się wspaniałe zabawy o tematyce wiosennej.


PROJEKTY

 • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Eko Ludek”
  W ramach programu Rybki będą przeprowadzać Eko eksperymenty z wodą. Zajęcia będą obywały się w formie praktycznej, aby dzieci mogły poprzez prowadzone obserwacje oraz doświadczenia wyciągać samodzielne wnioski, a tym samym pozyskiwać informacje o wodzie i jej właściwościach. Podczas zajęć będziemy zdobywać wiedzę o świecie poprzez poszukiwanie odpowiedzi na pytania: ,,Jak wędruje woda w obiegu?”, ,,Jak powstaje deszcz?” itp.
 • Międzynarodowy Projekt Czytelniczy ,,Magiczna moc bajek”
  W marcu w ramach projektu czytelniczego będziemy czytać i rozmawiać o emocjach, przyjmowaniu punktu widzenia drugiej osoby. Hasłami przyświecającymi projektowi będzie ,,EMPATIA I WRAŻLIWOŚĆ”. Będziemy tworzyć ,,Drzewko życzliwości”, na którym zamieścimy przygotowane przez nas życzenia i pozdrowienia. Odbędą się również zajęcia metodą dramy pt. ,,Jak wyrażamy uczucia?”. Z dobranocek z dawnych lat dzieci poznają bajkę ,,Zaczarowany ołówek”, której bohaterem jest chłopiec o imieniu Piotrek, który potrafi narysować najbardziej skomplikowaną rzecz.

 


Co u Zielonych Żabek w marcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Oznaki wiosny
 2. Wszystko rośnie
 3. Pracowita wiosna
 4. Na wsi


CYKLE

 • 10- „Poznajemy świat zwierząt”- to będzie dzień pełen morskich opowieści!
 • 24- „Jak to jest zrobione?”- Jajko w roli głównej! Skąd się bierze? Czy pachnie? Jaki ma kształt?
  Czy wszystkie ptaki znoszą jajka? Co z niego można zrobić? Na te i inne pytania odpowiemy właśnie w marcu. Wybierzemy się do rolnika, aby zobaczyć skąd się bierze jajko, a jak tylko wrócimy do przedszkola to będziemy z nim eksperymentować.
  Prosimy o odpowiedni strój na pieszą wycieczkę oraz aby dzieci miały ze sobą plecaki z wodą i małą przekąską.
 • 29- „Domek z bajki”- zapraszamy dzieciaki na przedszkolny teatrzyk pt.: „Jaś i magiczna fasola”.


DNI WYJĄTKOWE

 • 8- Dzień Kobiet- to bardzo wyjątkowy dzień w roku! Na nasze dziewczynki będą czekały prezenty, odznaki oraz super zabawa.
 • 21- Pierwszy Dzień Wiosny- Witaj Wiosno! Żabki przegonią zimę piosenkę, dobrą zabawą oraz topieniem Marzanny którą sami stworzą.
  Prosimy, aby w miarę możliwości uwzględnić w ubiorze dzieci jak najwięcej kolorów.
 • 21- Światowy Dzień Zespołu Downa- w ten wyjątkowy dzień zachęcamy do wsparcia tych wyjątkowych ludzi i założenie dzieciom dwóch różnych skarpetek.


PROJEKTY

 • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Eko Ludek”
  1-31.03- Wiosenne trele- zapraszamy Żabki na pierwszy wiosenny konkurs! Nauczcie się wspólnie ekologicznej piosenki lub wierszyka i 31.03 wspólnie z Żabkami zrobimy ich przegląd. Dzieciaki, które zaprezentują swoje umiejętności zostaną obdarowane eko nagrodami.
 • Czyściochowa Akademia
  18- Czyściochowa Akademia stawia na naukę dobrych nawyków higienicznych poprzez zaangażowanie dzieci w zabawę. W marcu przez połączenie zabawy z niezbędną wiedzą chcemy przekazać im zasady dbania o higienę dłoni w sposób atrakcyjny i angażujący. Do końca roku przedszkolnego zrealizujemy 6 tematów, każda Żabka otrzyma DZIENNICZEK HIGIENY do którego będziemy przyklejać odznaki po każdych ukończonych zajęciach.

 


Co u Żółtych Kaczuszek w marcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Oznaki wiosny
 2. Wszystko rośnie
 3. Pracowita wiosna
 4. Chronimy środowisko
 5. Na wsi


DNI WYJĄTKOWE

 • 04 – Dzień dentysty –nasza sala zamieni się w gabinet dentystyczny, dowiemy się jak wygląda praca dentysty, a także jak dbać o nasze ząbki.
 • 11 – Dzień drzemki w pracy – wesoły dzień w grupie Kaczuszek, odbędzie się piżamowy pokaz talentów, a także bitwa na poduszki.
  Prosimy, aby tego dnia dzieci przyszły ubrane w piżamki.
 • 21 – Pierwszy dzień wiosny –powitamy wiosnę i pożegnamy zimę topiąc marzannę. Po przywitaniu nowej pory roku czekają na nas sportowe atrakcje, których tematem przewodnim będzie wiosna. Uczcimy również Dzień Zespołu Downa chodząc w dwóch różnych skarpetkach.
  Prosimy, aby tego dnia dzieci przyszły w dwóch różnych skarpetkach.
 • 17 – Czyściochowa akademia – kolejnym etapem naszej czyściochowej przygody będzie higiena nosa.

 


Co u Żółtych Motylków w marcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Dbamy o siebie
 2. Dawno, dawno temu
 3. Ochrona przyrody
 4. Wiosno, witaj!
 5. W teatrze


DNI WYJĄTKOWE

 • 4– Dzień dentysty – każdy Motylek zamieni się w dentystę, pozna tajniki tego zawodu oraz narzędzia dentystyczne, dowiemy się co szkodzi naszym ząbkom oraz jak możemy o nie dbać.
 • 11– Piżama party – we wspólnie zrobionym tipi, posłuchamy wieczornych opowieści dla odważnych , urządzimy bitwę na poduszki, a na sam koniec zrobimy mały seansik filmowy;) 
  Prosimy, aby dzieci przyniosły piżamki.
 • 21– Pierwszy dzień wiosny – każdy z nas stworzy swoją małą marzannę, którą później symbolicznie pożegnamy. Następnie do przygotowanych wcześniej pudełeczek wspólnie zasadzimy rzeżuchę.
  Prosimy, aby dzieci w tym dniu miały dwie inne skarpetki, na znak solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa.

 


Co u Żółtych Pszczółek w marcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Chciałbym być muzykiem
 2. Zabawy z wodą
 3. Wiosna idzie przez świat
 4. Porządki w ogrodzie
 5. W zdrowym ciele zdrowy duch


DNI WYJĄTKOWE

 • 05- Dzień dentysty- w tym dniu Pszczółki będą odkrywały tajemnice zdrowego uśmiechu.
 • 11- Dzień drzemki w pracy - tego dnia, odbędzie się piżama party podczas, którego Pszczółki wezmą udział w bitwie na poduszki, oraz zbudują poduszkową wieżę. Prosimy, aby w tym dniu dzieci przyniosły piżamy.
 • 21-Dzień wiosny- odwiedzi nas Pani Wiosna, która zaprosi do wspólnej zabawy, a także wspólnie z dziećmi ciepłym deszczykiem odmrozi zamrożone przez Panią Zimę kwiaty. Tego samego dnia obchodzimy Dzień Zespołu Downa, na symbol solidaryzowania się z chorymi zakładamy dwie różne skarpetki.
  Prosimy, aby dzieci w ten dzień miały dwie różne skarpety.