Co u Niebieskich Rybek w październiku?

W ramach obchodzonego 4 października Światowego Dnia Zwierząt obecny miesiąc rozpoczniemy akcję "Przyjaciołom w schronisku pomagamy bo zwierzaki kochamy". Przez cały miesiąc będziemy zbierać dary na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt. Dzięki tej akcji dzieci będą mały możliwość rozwinięcia wrażliwości i kształtowania chęci pomocy innym.

W drugim tygodniu października zrealizujemy cykl „Przedszkolak małym podróżnikiem”. Wybierzemy się w podróż do Ameryki Łacińskiej. Zawitamy do Meksyku gdzie między innymi wypijemy prawdziwą meksykańską czekoladę z papryczką chili

W trzecim tygodniu października zrealizujemy cykl „Wiem co jem”, który połączymy z tematem „Dary jesieni”. W związku z tym grupa niebieskich rybek wybierze się do pobliskiego sadu, w którym dzieci nazbierają jabłek a ze zbiorów będziemy przygotowywać na początku 3 tygodnia kompot oraz pyszną i zdrową szarlotkę.

W ostatnim tygodniu października grupa Niebieskich Rybek zrealizuje cykl „Ekologia na cztery pory roku”. Wspólnie posprzątamy otoczenie przedszkola, zgrabimy liście i spalimy je na jesiennym ognisku. Jesień to czas porządków w ogrodzie. Przed nastaniem mrozów trzeba przygotować ogród do zimy. Nauczymy się jak wspólnie spędzać aktywnie czas i przekonamy się ,że prządki wcale nie muszą być udręką.

Co u Zielonych Żabek w październiku?

W październiku Żabki zrealizują następujące cykle:

• „Kim będę jak dorosnę?”- w październiku dzieci poznają zwód policjanta.
  • „Jak to jest zrobione?”-w tym miesiącu cykl zrealizujemy wybierając się do pobliskiego sadu, gdzie zbierzemy jabłka na sok, który własnoręcznie wykonamy po powrocie do przedszkola
  • 21.10 - odbędzie się Pasowanie na przedszkolaka.
  • 14.10 - odwiedzą nas kucyki
  • 04.10 - rozpoczynamy wielką zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt. Zwierzakom przyda się wszystko karma, koce, miski itp. Zbiórka będzie trwała do końca października.

Jak Żółte Kaczuszki spędzą październik?

Październik to miesiąc, który bogato został obdarzony przez dary pani Jesieni. Nie będziemy temu obojętni i z tych cudów skorzystamy. W tym okresie Żółte Kaczuszki wykonają wiele prac zarówno plastycznych jak i technicznych, które oddadzą urok piękna jesieni. Czas umilać będą nam piosenki, wierszyki, opowiadania, które pomogą zrozumieć dzieciom zmiany zachodzące za oknem. Mimo, że słoneczka na niebie coraz mniej Kaczuszki nie będą rozstawać się ze świeżym powietrzem, ponieważ ubrane w kalosze i płaszcze będą spacerować.

Wydarzenia i święta, które w tym miesiącu będziemy obchodzić oraz realizowane cykle:

4 październik - Światowy Dzień Zwierząt- z tym dniem rusza także akcja zbiórki na rzecz naszych pupili ze schroniska.

14 październik - Przyjadą do nas kucyki

21 październik - Pasowanie na Kaczuszkę