Co u Niebieskich Rybek w grudniu?

• 03.12 -> Tego dnia przygotujemy naszą salę na odwiedziny Świętego Mikołaja- ubierzemy choinkę.
  • 05.12 -> Cykl: ,,soki sezonowe". Prosimy, aby dzieci tego dnia przyniosły ze sobą 2 pomarańcze i mandarynkę.
  • 06.12 -> Spotkanie z Mikołajem. Dzieci w tym dniu otrzymają prezenty. Mile widziane akcenty związane z tym świętem np. czapka Mikołaja.
  • 12.12 -> Cykl ,, Świat liczb Willy'ego” - zapoznanie z cyfrą 4
  • 13.12 -> Cykl ,, Eksperymenty" - w tym miesiącu zadaniem wybranych dzieci będzie wykonanie eksperymentu o nazwie ,,Wybuchający wulkan", do którego przygotować się muszą w domu. Dzieci, które nie będą wykonywać eksperymentów, będą miały za zadanie przynieść potrzebne składniki, aby móc dowiedzieć się jaki jest wynik danego doświadczenia. Będą Państwo informowani na bieżąco.
    Co będzie potrzebne do wykonania eksperymentu:
    woda, soda oczyszczona, ocet, barwnik spożywczy-czerwony, talerz, kubeczek, folia aluminiowa, taśma klejąca
    Sposób wykonania:
    Na środku talerza ustaw szklankę
    Przymocuj ją do niego za pomocą taśmy klejącej.
    Owiń całość folią aluminiową, aby całkowicie pokrywała talerz i kubek.
    Na środku, w miejscu szklanki wytnij dziurę i zawiń folię do brzegów szklanki.
    Całą konstrukcję ustaw na tacy.
    Do otworu wklej 2 łyżki sody, wsyp 1 łyżeczkę sody i wymieszaj.
    Dodaj barwnik spożywczy.
    Do osobnego kubeczka wlej 2 łyżki octu.
    Przelej ocet z kubeczka do kubeczka z wodą, sodą i barwnikiem.
    Obserwuj reakcję.
  • 18.12 -> Pieczenie świątecznych ciasteczek. Prosimy, aby dzieci miały ze sobą ozdoby do ciastek, np.: lukry.
  • Spotkanie z artystami z NFM
  • 21.12 -> Spotkanie Wigilijne. Prosimy, aby tego dnia Rybki przyszły odświętnie ubrane i miały ze sobą poczęstunek w formie owoców.
  • 24.12.18-01.01.19 -> Przerwa świąteczna. Przedszkole w tych dniach będzie nieczynne.

Co u Zielonych Żabek w grudniu?

Tematy główne:

1. Prezent od Mikołaja
  2. Przyszła zima
  3. Świąteczne życzenia

• 04.12 - „Kim będę jak dorosnę?”- górnik
  • 14.12 - „Sportowe piątki”- zimowa olimpiada, prosimy żeby dzieci miały w tym dniu rękawiczki zimowe

Zajęcia dodatkowe:

• NFM

Wyjątkowe dni:

• 06.12 - Mikołajki - w tym dniu Mikołaj odwiedzi nas w przedszkolu, prosimy, aby dzieci były ubrane na czerwono
  • 21.12 - Wigilia grupowa- prosimy, aby dzieci były ubrane elegancko oraz o wigilijny poczęstunek

Co u Żółtych Kaczuszek w grudniu?

Cykle:

• 11.12 Kolorowy świat - Zielony (prosimy, aby w tym dniu dzieci były ubrane na zielono)
  • 13.12 Kaczuszki w wielkim mieście - Jak zachowywać się na drodze?
  • 18.12 Sensoryczne zajęcia Kaczuszkowe - ciasto pierniczkowe

Ważne daty:

• 6.12 Spotkanie z Mikołajem
  • 17.12 Dzień pokrywania wszystkiego czekoladą
  • 20.12 Dzień Bałwana (pierwszy dzień Zimy)
  • 21.12 Spotkanie Wigilijne (prosimy, aby w tym dniu dzieci były ubrane elegancko oraz o przyniesienie małego poczęstunku)

Co u Żółtych Motyli w grudniu?

Cykle:

• 11.12 Kolorowy świat – Zielony (prosimy, aby dzieci w tym dniu przyszły ubrane na zielono)
  • 14.12 Wiem co jem – Witaminki, witaminki

Ważne daty:

• 6.12 Spotkanie z Mikołajem
  • 17.12 Dzień Pokrywania Wszystkiego Czekoladą
  • 21.12 Spotkanie wigilijne (prosimy, aby dzieci były ubrane elegancko oraz o przyniesienie niewielkiego poczęstunku.

Co u Żółtych Pszczółek w grudniu?

• 06.12 - Mikołajki - w tym dniu odwiedzi nas Mikołaj
  • 20.12 - Przywitanie zimy, w tym dniu dzieci będą mogły ulepić „bałwanka” oraz pojeździć na „sankach”.
  • 21.12 - Wigilia - w tym przepięknym dniu Pszczółki podzielą się opłatkiem, zjedzą wspólną wigilijną kolacje oraz będą słuchały kolęd. Prosimy o ubranie dzieci w świąteczny strój oraz przyniesienie Wigilijnego poczęstunku.

CYKL:

• W królestwie zwierząt - dzieci będą poznawały z bliska zwierzęta z gospodarstwa wiejskiego, dowiedzą się skąd bierze się jajko, mleko, ser. Nauczymy się naśladować ich odgłosy.