Wizyt:
Dzisiaj: 3
Wszystkich: 272297

AKTUALNOŚCI

Co u Niebieskich Rybek w czerwcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Wakacje tuż-tuż
 2. Kolory lata
 3. Do widzenia, przedszkole !
 4. Rozmawiamy z dziećmi o emocjach i uczuciach – realizacja metodą projektu


CYKLE

 • 7- ,,Dom bajek” – dzieci kolejny raz przeniosą się do teatru, w którym aktorkami będą ich Panie.
  Tym razem zapraszamy na przestawienie pt. ,,Kurczę blade”. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia ze spektaklu. ;)
 • 14-,,Jak to jest zrobione?” – w tym miesiącu Rybki odwiedzi ekspertka wyrobów z drewna, która pokaże dzieciom, w jaki sposób powstają wyjątkowe zabawki. Podczas warsztatów Rybki będą przyglądać się obróbce drewna oraz spróbują, w jaki sposób można tworzyć z niego zabawki.
  Dzieci dowiedzą się również o korzyściach, które posiadają drewniane wyroby.
 • 15-,,Poznajemy świat zwierząt” – Rybki przeniosą się w tym miesiącu na Safari, gdzie będą poznawać dzikie zwierzęta oraz mierzyć się z licznymi wyzwaniami, które muszą pokonać podczas odwiedzin afrykańskich zwierząt.


DNI WYJĄTKOWE

 • 01- Dzień Dziecka – w ulubiony dzień wszystkich dzieci małych i dużych zorganizujemy dla naszych Rybek niezapomniany dzień zabaw. Dołożymy wszelkich starań, aby ten wyjątkowy dzień był przepełniony radością, uśmiechem i beztroską. Motywem dnia są uwielbiane przez dzieci Pokemony, a postacią przewodnią – Pikachu;) Dzieci po śniadaniu przeniosą się do swojego ogrodu, w którym czekają na nich liczne stacje z różnymi wspaniałościami – przysmakami, malowanie twarzy, tatuaże itd.
  Tego dnia odbędzie się również dziecięcy festiwal kolorów, dlatego prosimy o ubiór dostosowany do tego typu wyzwań oraz o pozostawienie w szafkach dzieci rezerwowego ubrania;)
 • 21-Pierwszy Dzień Lata – uczcimy przywitanie ulubionego czasu w roku samodzielnie wykonanymi lodami, piosenką oraz wodnymi i błotnymi zabawami.
  Prosimy, aby dzieci tego dnia były ubrane tak, aby mogły się swobodnie bawić i brudzić. A w szafce o pozostawienie ubrania do przebrania.
 • 23- Dzień Ojca – tego dnia Rybkowi tatusiowie mogą spodziewać się miłych niespodzianek od swoich pociech ;)
 • 24 –Zakończenie roku przedszkolnego- to niewiarygodne, jak czas szybko mija... Dopiero rozpoczynaliśmy Rybkową przygodę, a to już nadchodzi czas pożegnania. Mamy jednak nadzieję, że w pamięci wszystkich ten czas pozostanie wartościowym wspomnieniem, który przygotował nasze dzieci na podjęcie kolejnych wyzwań, które na nich czekają. Tego dnia się pożegnamy, ale również powitamy nowy początek;) Zostaną dzieciom rozdane podziękowania za ciężką pracę. Przewidziany jest również słodki poczęstunek, przy którym powspominamy wspólnie spędzony czas. Oficjalnie zamkniemy ten rok przedszkolny wspólnym przedstawieniem, dlatego prosimy o ubranie dzieci w elegancki strój.


PROJEKTY

 • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Eko Ludek”
  1-30 Rowerem w świat- tym razem Wasza kolej ! Wskakujcie rodzinnie na rower i weźcie udział w wyzywaniu ! ;) Zorganizujcie w wolnym czasie rodzinną wycieczkę, na którą wyruszcie na rowerach. Podczas wycieczki zróbcie kilka zdjęć przedstawiających piękno otaczającej nas przyrody oraz walory roweru jako ekologicznego środka transportu. Wasza zdjęcia posłużą Nam jako wakacyjna gazetka. Bawcie się dobrze i pamiętajcie o bezpieczeństwie.;)
  Zdjęcia prosimy dostarczyć nam maksymalnie do 30 czerwca.

 


Co u Zielonych Żabek w czerwcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Moje zwierzątko
 2. Wakacje tuż-tuż...
 3. Kolory lata
 4. Do widzenia, przedszkole


CYKLE

 • 7- Domek z bajki- dzieci pokochały Panie w roli aktorek, dlatego też, w tym miesiącu zapraszamy na kolejne przedstawienie w wykonaniu Pań. Tym razem dzieciaki zapoznają się z wierszem pt.: „Kurczę blade”.
 • 14- Jak to jest zrobione?- drewniane zabawki i korzyści płynące z użycia drewna. Tego dnia odwiedzi nas ekspert w tworzeniu tych drewnianych cudeniek, aby pokazać dzieciom jak one powstają i przy okazji opowie jakie są zalety zabawy drewnianymi zabawkami. A już dziś zachęcamy, aby odwiedzić profil naszej gościni @fikasne na Instagramie i zapoznać się z jej ofertą, aby być bliżej natury;-)
 • 15- Poznajemy świat zwierząt- zapraszamy do zabawy ze zwierzętami egzotycznymi. Ahoj przygodo!


DNI WYJĄTKOWE

 • 1- Dzień Dziecka- to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! Tego dnia, od razu po śniadaniu, dzieci dostaną swoje kieszonkowe i wybierzemy się do lokalnego sklepu, gdzie same będą mogły kupić lody. Po powrocie do przedszkola zorganizujemy bitwę wodną, malowanie twarzy oraz farbowanie włosów.
  Prosimy, aby w szafkach dzieci znalazły się komplety ubrań do przebrania oraz jeśli dzieci posiadają, mogą przynieść swoje pistolety/sikawki wodne.
 • 21- Pierwszy Dzień Lata- powitamy lato samodzielnie wykonanymi lodami, piosenką oraz błotnymi zabawami.
  Prosimy, aby dzieci tego dnia były ubrane tak by mogły swobodnie się brudzić i miały w szafce komplet ubrań do przebrania.
 • 23- Dzień Ojca- żabki przygotują niespodzianki dla swoich tatusiów;-)
 • 24- Zakończenie roku przedszkolnego- niewiarygodne jak czas przemija, dopiero się poznawaliśmy i rozpoczynaliśmy wspólną przygodę, a już naszedł jej koniec, ale również początek czegoś nowego:-) Tego dnia zostaną rozdane dzieciom podziękowania za ciężką pracę oraz powspominamy wspólnie spędzony czas przy słodkim poczęstunku.


PROJEKTY

 • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Eko Ludek”
  1-30- Rowerem w świat- znów Wasza kolej! Zorganizujecie w wolnym czasie rodzinną, rowerową wycieczkę. Podczas wycieczki zróbcie kilka zdjęć ukazujących piękno otaczającej was przyrody i walory roweru jako ekologicznego środka transportu. Wasze zdjęcia posłużą Nam jako wakacyjna gazetka. Bawcie się dobrze i pamiętajcie o bezpieczeństwie;-)
  Zdjęcia prosimy dostarczyć maksymalnie do 30 czerwca.
 • Czyściochowa Akademia
  10- Higiena jamy ustnej- poprzez te zajęcia ekipa Akademii nauczy dzieci jak dbać o higienę jamy ustnej, zapozna dzieci z podstawowymi przedmiotami niezbędnymi do utrzymania higieny jamy ustnej oraz nauczy poprawnej techniki mycia zębów.
  27.06-1.07- Ochrona skóry- w ramach programu Czyściochowe Przedszkole poprowadzimy 5 bloków zajęciowych, wplatając je w zajęcia tygodniowe. Zajęcia będą dotyczyły ochrony i pielęgnacji skóry.

 


Co u Żółtych Kaczuszek w czerwcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Dzień dziecka
 2. Kolory lata
 3. Czyściochowa akademia
 4. Do widzenia przedszkole


DNI WYJĄTKOWE

 • 1 – Dzień Dziecka – dzień uwielbiany przez dzieci, kolorowy poczęstunek czy świetna zabawa w basenie z piłkami, to tylko namiastka tego co nas czeka.
 • 7 – Dzień Chemika – tego dnia wcielimy się w rolę małych chemików, dowiemy się co można wyczarować z prostych składników. Największą atrakcją będzie wybuch wulkanu.
 • 21 – Pierwszy Dzień Lata – tego dnia wyruszymy na wyprawę w poszukiwania oznak lata, podczas której będą czekały nas zadania do wykonania. Jeśli uda się wszystkie wykonać prawidłowo, odnajdziemy Panią lato z koszyczkiem pełnym darów.
 • 24 – Zakończenie roku przedszkolnego – dzień podsumowań, podziękowań za wspólną zabawę oraz otwarcia nowego rozdziału. Kaczuszki przy pokazie slajdów ze swoimi zdjęciami z całego roku, powspominają wspólnie spędzone chwile. Następnie otrzymają nagrody za wytrwałość w codziennej pracy dydaktycznej oraz dobrą zabawą powitają długo wyczekiwane wakacje

 


Co u Żółtych Motylków w czerwcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Moje pierwsze cyferki
 2. Kolorowy świat warzyw i owoców
 3. Kształty wokół nas
 4. Wakacje tuż tuż...
 5. Witaj przygodo!


DNI WYJĄTKOWE

 • 1- Dzień Dziecka- w tym wspaniałym dniu, wszystkie dzieci czeka bardzo dużo atrakcji! Piknik, basen z piłkami, tatuaże, wiele radości i dobrej zabawy.
  Prosimy, aby dzieci były ubrane na kolorowo i przyniosły ze sobą uśmiech.
 • 7- Dzień Chemika- każdy Motylek zamieni się w małego chemika i spróbuje zrobić kolorowe, pachnące mydełko.
 • 21- Pierwszy Dzień Lata- kto z nas nie lubi lata? Na pewno uwielbiają je Motylki! W tym roku przywitamy lato na sportowo! Przeciąganie liny, przejścia przez tunel i tor przeszkód oraz duuuużo ruchu- to najlepszy sposób na powitanie letnich dni.
  Prosimy, aby dzieci miały sportowe ubranka.
 • 24- Zakończenie roku przedszkolnego- tego dnia Motylki oficjalnie zakończą pracowity rok przedszkolny i powitają wakacje.
  Prosimy, aby dzieci były ubrane na galowo.

 


Co u Żółtych Pszczółek w czerwcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Lubimy to samo, lecz każdy z nas jest inny
 2. Witaj przygodo
 3. Kiedy patrzę w niebo
 4. Wakacje tuż, tuż
 5. Sporty na wesoło


DNI WYJĄTKOWE

 • 1- Dzień Dziecka- w tym wyjątkowym dniu na wszystkie dzieci czeka bardzo dużo atrakcji. Skoki do basenu z piłkami, kolorowe tatuaże i malowanie twarzy, zwieńczymy kolorowym poczęstunkiem w czasie pikniku na trawie.
  Prosimy, aby tego dnia dzieci przyszły ubrane na kolorowo.
 • 7- Dzień Chemika- tego dnia Pszczółki zamienia się w małych badaczy i przygotują wybuchowe eksperymenty.
  21-Pierwszy Dzień Lata- Pszczółki powitają nowa porę roku na sportowo. Tego dnia będą czekały na nie zabawy ruchowe, tor przeszkód i przejścia przez tunele.
  Prosimy, aby dzieci były ubrane na sportowo.
 • 24-Powitanie Wakacji- Pszczółki oficjalnie zakończą rok żłobkowy i przywitają długo wyczekiwane wakacje.
  Prosimy, aby tego dnia dzieci przyszły ubrane odświętnie.