Co u Zielonych Żabek na wakacje?

Czas ciężkiej pracy za nami pora na relaks i świetną zabawę. Wspaniałych wrażeń wakacyjnym Zielonym Żabkom dostarczą następujące zabawy:

• „Wszyscy na pokład!!!”- a na jaki pokład? Oczywiście statku samodzielnie zbudowanego. Wszystkie dzieciaki uwielbiają zabawy konstrukcyjne a jeszcze bardziej spędzanie czasu w zbudowanych przez siebie modelach. Tak więc tym razem zabierzemy się za budowanie statku piratów, który będzie świetnym miejscem zabaw przez całe wakacje.
  • „Poszukiwacze skarbu”- każdy prawdziwy pirat ma swoją misję, którą jest zdobycie skarbu. Żabki będą musiały wykazać się czujnością i sprytem by odnaleźć skarb ukryty na terenie przedszkola. Do pomocy oczywiście otrzymają mapę ze wskazówkami. Nagrodą będzie oczywiście skarb ale także odznaka najodważniejszego i najsprytniejszego pirata Czarnobrodego.
  • „Uwaga boooomba!”- piraci na morzu używają armat z kulami aby zdobyć mienie wroga. My użyjemy materiału równie wybuchowego a będą to balony z wodą. Bitwa na wodne bomby będzie świetną zabawą w upalny dzień.
  • „Piniata dla pirata”- jak sama nazwa mówi będziemy robić piniaty. Nasze piniaty będą wyglądały jak głowy złych piratów, których pokonać będą musieli nasi strażnicy mórz. Nagrodą będą oczywiście smakołyki ukryte wewnątrz.
  • „Nie koziołek a kozica”- niczym górskie kozice nasze Żabki będą wspinać się po górze zbudowanej z … tego co mamy pod ręką czyli koców, leżaków, materacy itp. Zobaczymy czy dzieciakom uda się zdobyć Śnieżkę czy też Mount Everest.
  • „Smakołyki na łonie natury”- latem jak najwięcej czasu staramy się spędzać na świeżym powietrzu dlatego też jeden sierpniowy dzień poświęcimy na zorganizowanie pikniku na trawie. Połączymy świetną zabawę z wyśmienitymi przekąskami… a może też i posiłki główne zaczniemy jeść na trawce…

Co u Rybek na wakacje?

Podczas wakacji zapraszamy Niebieskie Rybki na zajęcia z naszego programu autorskiego "Cztery żywioły". Zajmiemy się następującymi obszarami:

• Ziemia pod lupą i nie tylko - poznamy naszą planetę zarówno od środka jak i od zewnątrz.
  • Ogień – gorący żywioł - dowiemy się jak obchodzić się z ogniem ale również co ludzie zyskali dzięki poznaniu go.
  • Woda – źródło życia - poznamy ją wszystkimi zmysłami w każdym stanie skupienia
  • Powietrze – niewidzialna siła -zastanowimy się czy bez powietrza można żyć i dlaczego warto polubić wiatr.

Tak wakacje spędzą Żółte Kaczuszki.

W lipcu urządzimy w ogródku żłobkowym piknik. Na trawie rozłożymy koc, przyszykujemy pyszne owoce ,sztućce, serwetki, koszyczek wszystko co potrzebne do wspólnego ucztowania na świeżym powietrzu. Potem zbudujemy wspaniały zamek z piasku w naszej żłobkowej piaskownicy a na koniec kolorową kredą pomalujemy na chodniku wszystko co kojarzy nam się z latem, słoneczka, kwiatki,

W każdym z sierpniowych tygodni będziemy zajmować się nowymi fantastycznymi zabawami.

W pierwszym tygodniu stworzymy statki z papieru, które potem wezmą udział w regatach. Potem będziemy poszukiwać skarbów ukrytych przez piratów, zbadamy ślady i zagadki potrzebne do odnalezienia skarbu zaznaczonego na pirackiej mapie.

W drugim tygodniu wskoczymy do dużych kartonów aby pobawić się w spływ kajakowy po górskich potokach a gdy wyczerpani zechcemy odpocząć przy użyciu kartki stworzymy z kleju i piasku różne kompozycje wakacyjne.

W trzecim tygodniu przy użyciu chusty Klanzy pobawimy się w łowienie ryb na morzu oraz wykorzystamy kartony do stworzenia wagonów pociągu, którym pojedziemy na wakacje w góry , nad morze i nad jezioro.

W ostatnim tygodniu sierpnia przy użyciu namiotów i kocy będziemy bawić się w wyprawę pod namiot. Taka wyprawa nie może obyć się bez opowieści snutych przy świetle latarki.

Na koniec wakacji stworzymy niezapomniane pocztówki wakacyjne przy użyciu muszelek, szyszek, piasku i innych skarbów lata.

A tak wakacje spędzają Żółte Pszczółki?

Wakacje to czas odpoczynku , zabaw oraz kształcących podróży. Dlatego Żółte Pszczółki w okresie wakacyjnym zaprosimy na niezwykłą wyprawę, z której dzieci przywiozą niecodzienne pamiątki i radosne wspomnienia.

Nasz wakacyjny pociąg w trzecim tygodniu lipca zabierze nas w północe rejony Polski, gdzie popływamy w morzu, poopalamy się na plaży, pojeździmy rowerami , pogramy w piłkę. Na koniec wykleimy makietę plaży z najprawdziwszym piaskiem i muszelkami.

W czwartym tygodniu lipca, wybierzemy się na południe Polski. Odwiedzimy Kraków, gdzie zajrzymy do smoczej jamy i na Wawel. Następnie dotrzemy do najwyższych gór w Polsce. Zachęceni góralskimi opowieściami i pięknymi widokami górskimi, gdzie można spotkać baranka, wykonamy własną górę z piasku by choć trochę poczuć góralską atmosferę

Podtrzymując dalej wakacyjną atmosferę w pierwszym tygodniu sierpnia, zawędrujemy do Poznania aby posłuchać legendy o poznańskich koziołkach. Zatrzymamy się także na chwilkę w ogrodzie zoologicznym we Wrocławiu , gdzie przypomnimy sobie nazwy i zwyczaje dzikich zwierząt. Na koniec pojedziemy do Szczecinka aby popluskać się w fontannie Neptuna.

W drugim tygodniu sierpnia powędrujemy na wschód. Będziemy podziwiać Żubry w puszczy Białowieskiej. Wyruszymy na rejs po kanale Augustowskim. Wcześniej zapoznamy z wyglądem i przeznaczeniem statku a na koniec będziemy puszczać papierowe statki na wodzie. Na koniec dotrzemy w Bieszczady, gdzie znajduje się słynna „Chatka Puchatka”. Będziemy również konstruować swoją własną wymarzoną , czarodziejską chatkę.

W trzecim tygodniu sierpnia wybierzemy się do Magicznego Lasu . Pszczółki poznają Wesołka , Śpiocha , Gburka i Apsika. W tych zajęciach posłużymy się lustrem w których dzieci będą mogły pokazać różne miny adekwatne do poznanych emocji. Poznamy także smaki lata.

W ostatnim tygodniu sierpnia wybierzemy się do Klanzowego Miasteczka Zabaw. Będziemy wąchać , smakować , dotykać , słuchać , skakać , biegać , wspinać się a wszystko po to , by zdobyć nową wiedzę o świecie.