Wizyt:
Dzisiaj: 0
Wszystkich: 268423

AUTORSKIE PROJEKTY

NASZA OFERTA » ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU

Projekty wspomagające realizację koncepcji pracy przedszkola opartej na Teorii inteligencji wielorakich H. Gardnera.

Wszystkie projekty są projektami autorskimi naszych nauczycieli.

Każdy z projektów realizujemy cyklicznie- raz w miesiącu.

 • Domek bajek- rozwijanie inteligencji językowej, muzycznej oraz interpersonalnej.
  Głównym celem cyklu jest pobudzenie fantazji i wyobraźni dzieci, rozwinięcie ich myślenia intuicyjnego i zdolności ujmowania ludzkich problemów.
  Podczas cyklu raz w miesiącu czytamy, oglądamy obrazki oraz przysłuchujemy się dźwiękom danej bajki, ale też wcielamy się w role bajkowych postaci i tworzymy teatrzyki.
  W ramach cyklu na dzieci przeniosą się do świata bajek:
  „O rybaku i złotej rybce”, „Kwoka”, „Calineczka”, „Trzy świnki”, „Rzepka”, „Lokomotywa”, „Jaś i magiczna fasola”, „Zając i żółw”, „Słoń Trąbalski”, „Kurczę blade”.
 • Poznajemy świat zwierząt- rozwijanie inteligencji przyrodniczej, językowej, matematycznej oraz kinestetycznej.
  Celem cyklu jest poznanie przedstawicieli wybranych grup zwierząt.
  Poprzez ukazywanie różnorodności świata zwierząt zachęcamy dzieci do pogłębiania wiedzy o różnych zakątkach świata i zwierzętach, które występują na danym obszarze geograficznym.
  Odkrywamy tajemnice: ,,Zwierząt Australii”, ,,Zwierząt w lesie”, ,,Latających zwierząt”, ,,Zwierząt domowych”, ,,Zwierząt na Antarktydzie”, ,,Zwierząt Ameryki Południowej”, ,,Mieszkańców oceanu”, ,,Zwierząt hodowlanych”, ,,Mieszkańców łąki”, ,,Zwierząt Safari”.
 • Jak to jest zrobione?- rozwijanie inteligencji przyrodniczej oraz wizualno-przestrzennej.
  Ciekawość dzieci nie zna granic dlatego rozbieramy na części pierwsze produkty spożywcze i przemysłowe. Odwiedzamy i aranżujemy miejsca z których pochodzą dane produkty, sprawdzamy co rośnie na drzewie, a co w ziemi, co może powstać za pomocą młotka i gwoździ oraz sody oczyszczonej i brokatu.
  Sprawdzamy jak są zrobione: frytki, sok jabłkowy, ciasto dyniowe, ciasteczka, karmnik, kule do kąpieli, jajka, wybrane przez dzieci rośliny, fasola oraz drewniane zabawki.