ORGANIZACJA W GRUPACH PRZEDSZKOLNYCH

ORGANIZACJA I OPIS PLACÓWKI

Przedszkole czynne jest przez cały rok z wyjątkiem dwóch, uzgodnionych z rodzicami, tygodni wakacyjnych oraz przerwy od 24 grudnia do 2 stycznia.
Zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 – 18.00
W tym czasie oferujemy naszym wychowankom zabawę w dwóch grupach: młodszej – 3 – 4 latków liczącej do 20 dzieci i starszej 5-6 latków liczącej do 25 dzieci. Przedszkolakom z każdej grupy zapewniamy opiekę dwóch cierpliwych, dynamicznych i uśmiechniętych wychowawczyń z profesjonalnym wykształceniem pedagogicznym oraz pani pomagającej przy posiłkach. Panie są z dziećmi przez cały dzień i dbają o to by dzieci się nie nudziły oraz by w przyjaznej atmosferze zdobywały nową wiedzę i rozwijały umiejętności.
Wychowawczynie ukończyły kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, nie boją się i potrafią udzielić pomocy w niebezpiecznych sytuacjach.
Codziennie proponujemy przedszkolakom również różnorodne zajęcia dodatkowe przedstawione w naszej ofercie oraz, o ile pozwoli na to aura, gry i zabawy na świeżym powietrzu.
Głodnym przedszkolakom zapewniamy 3 posiłki dziennie. Śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek.
Indywidualnie skomponowane posiłki dostarcza nam firma cateringowa POD DĘBAMI, która posiada doskonałe rekomendacje oraz długoletnie doświadczenie w przygotowywaniu posiłków tylko dla przedszkoli niepublicznych. Zapraszamy.
Nasze przedszkolaki jedzą na szklanych talerzykach a nie na naczyniach jednorazowych bo jako jedno z nielicznych przedszkoli mamy własną zmywalnię.

Po obiedzie chętnym dzieciom zapewniamy możliwość odpoczynku przy muzyce relaksacyjnej i bajkach.

NASZE PRZEDSZKOLE:
„Tęczowy zakątek” mieści się z dala od zgiełku, na osiedlu nowych domów jednorodzinnych. Budynki zlokalizowane są przy prywatnej drodze, co chroni nasze przedszkolaki przed wizytami niepożądanych gości. Dookoła nas mieszkają bardzo mili sąsiedzi, panuje cisza i spokój.
Dla dzieci przeznaczyliśmy partery dwóch dużych domów jednorodzinnych tak, by maluchy miały do dyspozycji przestronne, kolorowe sale zabaw z bezpośrednim wyjściami na tarasy i do ogrodu oraz urządzonymi tematycznie kącikami zabaw. Dodatkowo oferujemy dzieciom wygodne szatnie okryć wierzchnich, gdzie eksponujemy prace naszych wychowanków oraz dostosowane do potrzeb dzieci sanitariaty. Przy budynkach założyliśmy duży ogród dla dzieci urządzony tak, by dzieci się w nim nie nudziły. Cały teren jest ogrodzony.

Kiedy są nasze panie?

Pani Iwona Wychowawczyni grupy Niebieskich Rybek, zerówki - codziennie przez 8 godzin Zajęcia dydaktyczne, warsztaty artystyczne
Pani Marta Wychowawczyni grupy Niebieskich Rybek, - codziennie przez 8 godzin Zajęcia dydaktyczne, warsztaty artystyczne, logopedia, indywidualne konsultacje logopedyczne, logorytmika
Pani Marlena Dyrektor, wychowawczyni grupy Zielonych Żabek, starszaków - codziennie przez 8 godzin Zajęcia dydaktyczne, warsztaty artystyczne, dyrektor