Wizyt:
Dzisiaj: 2
Wszystkich: 254608

PLAN PROJEKTÓW I WYDARZEŃ

W poprzednim roku zaproponowaliśmy naszym dzieciakom fantastyczną zabawę zgodną z koncepcją pracy naszego przedszkola opartą na Teorii inteligencji wielorakich H. Gardnera.
Zaprosiliśmy przedszkolaki do udziału w projektach wspomagających rozwój którejś z ośmiu inteligencji.
Wszystkie projekty są projektami autorskimi wychowawców naszej placówki.
Oprócz tego zapraszamy oczywiście na niesamowite wycieczki, świętowanie nietypowych świąt i uroczystości przedszkolnych, występy teatrzyków i wspólną zabawę z nami.

PROJEKTY WSPOMAGAJĄCE ROZWÓJ INTELIGENCJI WIELORAKICH W GRUPIE NIEBIESKICH RYBEK

 • „Tajemniczy świat wokół nas” - wspomaganie inteligencji logiczno – matematycznej.

  Będziemy na każdych zajęciach, w przystępnej dla dzieci formie, odpowiadać na jedno z zagadnień fizyki i chemii np. „Skąd się bierze tęcza? Dlaczego róże są czerwone? Dlaczego bańki są kolorowe?”. Zajęcia chcemy przeprowadzać w formie doświadczeń i eksperymentów.
 • „Maluję bajkowy świat muzyki” - wspomaganie inteligencji muzycznej i przestrzennej

  W czterech cyklach pokażemy dzieciakom na przykładzie „Czterech pór roku” A. Vivaldiego jak muzyka poważna ilustruje przyrodę i życie codzienne. Dzieci będą również tworzyły własne ilustracje muzyczne i bawiły się nimi.
 • „ Kto zbudował dom, w którym mieszkam” - wspomaganie inteligencji przestrzennej

  Spróbujemy przyswoić sobie podstawowe zasady kompozycji przestrzennej, opowiemy o procesie powstawania budynków oraz poznamy w formie zabawy historię architektury (od starożytności, poprzez renesansowe pałace do „Tańczących domów” Gehry'ego).
 • „Liczydełko” - wspomaganie inteligencji logiczno – matematycznej

  W formie zabawy poznamy podstawy matematyki
 • „Literkomania” - wspomaganie inteligencji językowej

  W formie zabawy poznamy podstawy czytania i pisania
 • „Cała Polska czyta dzieciom” - wspomaganie inteligencji interpersonalnej i językowej, angażowanie rodziców w działania placówki

  Zapraszamy serdecznie rodziców do czytania naszym przedszkolakom. Można codziennie około godziny 12.30 poczytać przez 15-20 minut wybraną przez siebie lekturę. Będziemy bardzo wdzięczni.
 • „Weekend z przyjacielem” - wspomaganie inteligencji interpersonalnej i intrapersonalnej

  Każde dziecko dostanie na weekend misia, którym będzie się opiekować i który wszędzie będzie z nim chodził. Oprócz opieki nad misiem zadaniem będzie przygotowanie opowiadania o tym jak miś spędził weekend w domu przedszkolaka. Projekt ma za zadanie naukę autoprezentacji oraz budowę wiary we własne możliwości. Dodatkowo uczy odpowiedzialności. Za misiem domu przedszkolaka trafi kronika – w niej rodzice razem z dzieckiem będą opisywać co przydarzyło się misiowi a wszystkie przygody przedszkolaki przeczytają pod koniec roku.
 • „Ogród w czterech porach roku” - wspomaganie inteligencji przyrodniczej

  W cyklicznych zajęciach nie tylko poznamy i wykonamy prace w ogrodzie ale też historię ogrodów i różne rodzaje owoców i warzyw. Będziemy też nasze warzywa przyrządzać na wiele sposobów i wykonywać przetwory.
 • „Zapomniany świat gier” - wspomaganie inteligencji kinestetycznej

  Chcemy wskrzesić zapomniane gry i przekonać do nich dzieciaki – gra w gumę, kabel, berki, gra w chłopa, w kapsle – łezka się w oku kręci. Kulminacją będą dwie olimpiady ( zimowa i letnia) na których rozegramy prawdziwe zawody w poszczególnych dyscyplinach i rozdamy nagrody.
 • „A jak będę dorosły...” - wspomaganie inteligencji intrapersonalnej, angażowanie rodziców w działania placówki

  Zapraszamy wszystkich Państwa do odwiedzin w naszym przedszkolu i prezentacji zawodu, który Państwo wykonują. My zbudujemy na tej podstawie zajęcia dla dzieci
 • „Czytam rysuję, do szkoły się szykuję. Odsłona druga”. Zaprosimy dzieci do szkoły, aby poznały jej specyfikę, przeprowadzimy w przedszkolu prawdziwe lekcje szkolne z nauczycielką ze szkoły a na koniec przeprowadzimy w szkole lekcje wf dla naszych przedszkolaków.

PROJEKTY WSPOMAGAJĄCE ROZWÓJ INTELIGENCJI WIELORAKICH W GRUPIE ZIELONYCH ŻABEK

 • Przyjaciele Teatru – wspomaganie inteligencji przestrzennej i teatralnej i intrapersonalnej

  Rozwijać będziemy wyobraźnię i myślenie przestrzenne poprzez zabawę w teatr, autoprezentację oraz tworzenie własnych opowieści. Pomogą nam w tym bohaterowie bajek, które lubimy a także te mniej znane, równie piękne i wartościowe. Użyjemy siły naszej wyobraźni aby wcielać się w przeróżne role a także rozwijać sprawność ruchową i muzyczną.
 • Niesforne Dźwięki – wspomaganie inteligencji muzycznej

  Będziemy komponować nasze własne „utwory” oraz wydobywać dźwięki z przedmiotów „niemuzycznych”. Muzyka pomoże nam poznać kolejne pory roku a także tworzyć instrumenty i zapamiętać rytmy i rymy, których pełen jest świat
 • Cyferkowe Zamieszanie – wspomaganie inteligencji logiczno matematycznej i przyrodniczej

  W sposób przyjazny i bardzo blisko związany z przyrodą podejmiemy trudy liczenia i zmierzymy się z matematyką. Wykorzystamy dary natury kolejnych pór roku. Czekają nas też zagadki pobudzające myślenie, zadania matematyczne, gry liczbowe a także.. wspólne gotowanie!
 • Czary – mary z sylabami – wspomaganie inteligencji językowej 

  Zawsze będzie nam towarzyszył bohater literacki znany dzieciom lub… całkiem nowy, dopiero co odkryty. Będziemy ćwiczyć pamięć słuchową, opowiadać i słuchać opowieści, wymyślać nasze własne opowiadania i historie. Małymi krokami przygotowywać się będziemy do nauki czytania.
 • Wędrująca Księga Żabki – wspomaganie inteligencji interpersonalnej, angażowanie rodziców w pracę placówki 

  To zadanie wspólne dla dzieci i rodziców. Żabka będzie wędrowała od domu do domu, gdzie przeżyje na pewno wiele przygód. Rodzice opiszą wszystko, co spotka naszą Żabkę w ich domach a dzieci wykonają rysunki. Tak oto powstanie nasza wspólna księga z piękną opowieścią, którą odczytamy w przedszkolu za kilka miesięcy.

PROJEKTY WSPOMAGAJĄCE ROZWÓJ INTELIGENCJI WIELORAKICH W GRUPIE ŻÓŁTYCH KACZUSZEK

 • „Jak to się dzieje” – wspomaganie inteligencji logiczno – matematycznej oraz interpersonalnej

  Będziemy eksperymentować ze światem przyrody. Poznamy trochę zjawisk chemicznych i fizycznych. Zrobimy doświadczenia z
  - wodą, piaskiem, mydłem
  - jajkiem ( tzw. „gumowe jajo”)
  - zmianą kolorów roślin
  - atramentem
 • „ W krainie bajek” – rozwijanie inteligencji teatralnej i językowej 

  Będziemy wystawiać i oglądać teatrzyki kukiełkowe, pacynkowe. Sami zrobimy kostiumy, poznamy i zilustrujemy bajki i opowiadania
 • „Poznajemy naturę” – rozwijanie inteligencji przyrodniczej 

  Zastanowimy się dlaczego Świat wokół nas jest taki piękny i jak w nim funkcjonujemy. Będziemy kolekcjonować muszelki, kamienie i inne skarby natury. Posadzimy kwiaty, poznamy nietypowe warzywa i owoce oraz poobserwujemy zwierzęta
 • „Od przedszkola do Opola” – rozwijanie inteligencji muzycznej i intrapersonalnej 

  Będą występy, śpiewy i tańce uczące dzieciaki autoprezentacji. Zrobimy własne instrumenty i będziemy na nich grać
 • „Mały konstruktor” – rozwój inteligencji wizualno – przestrzennej

  Będziemy budować nie tylko miasta i domy ale również najdziwniejsze urządzenia z kartonów
 • „Zdrowym być” – rozwój inteligencji przestrzennej i kinestetycznej

  Poprzez najulubieńsze zabawy dziecięce ( z tunelem, woreczkami, hula – hop) poprawimy nasza tężyznę fizyczną. Na materacach poznamy i przećwiczymy powitanie słońca, układy gimnastyczne i tory przeszkód.

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNIE SPĘDZONY ROK