ZAJĘCIA DLA ŻÓŁTYCH KACZUSZEK

NASZA OFERTA I WARSZTATY

Realizujemy program autorski opracowany przez panią Asię i panią Marlenę

Zabawy fundamentalne

U nas dzieci nie tylko wyśmienicie się bawią. Tworzymy, poprzez zapewnienie stymulującego środowiska oraz bodźców pobudzających wyobraźnię, nową jakość zabaw, które wspomagają określony rodzaj inteligencji dziecka.

Wprowadzamy zabawy z dziedziny nowoczesnej edukacji wywodzące się z teorii Howarda Gardnera, według której człowiek posiada 8 rodzajów inteligencji: językową, logiczno-matematyczną, muzyczną, przestrzenną, interpersonalną, intrapersonalną, ruchową i przyrodniczą. Każdy człowiek rodzi się z liczbą komórek mózgowych, która jest wystarczająca do osiągania sukcesów a o inteligencji decyduje liczba połączeń stworzonych pomiędzy tymi komórkami. Odpowiednio dobrane gry i zabawy pomagają zwiększać liczbę połączeń między komórkami.

Gry i zabawy z zakresu zabaw fundamentalnych wykorzystujemy codziennie zarówno w zajęciach grupowych jak i indywidualnych.
Zajęcia dydaktyczne. Karty pracy wydawnictwa MAC Edukacja

Kart pracy używamy do ćwiczeń i zabaw rozwijających konkretne czynności umysłowe. Składa się on z kartonowych pomocy, które dokładnie ilustrują naszym Kaczuszkom zjawisko lub przedmiot. Dzięki temu uczymy się korzystania z regularności oraz przewidywania, co może zdarzyć się dalej i jakie są skutki naszego działania.

Na zajęciach dydaktycznych przedszkolaczki uczą się również dłuższego skupienia uwagi.

Tęczowy artysta

Już od najmłodszych lat dzieci zauważają piękno otaczającego świata a my uczymy je nazywać swoje odczucia przy pomocy różnych środków artystycznych.

Na tych zajęciach nie tylko malujemy farbami czy rysujemy ale przede wszystkim poznajemy różne formy wyrazu artystycznego – malujemy pianą, kremem i pastą do zębów. Tworzymy wysypywanki, wydzieranki, mozaiki ze skorupek jajek i monotypie.

Poznajemy i określamy otaczającą nas przestrzeń poprzez budowanie brył z kartonów i modelowanie ich. Tworzymy dzieła zbiorowe rękami, nóżkami, pupkami i brzuszkiem.

Zajęcia, dostosowane do wieku naszych najmłodszych przedszkolaków, wyrabiają u nich spostrzegawczość, poczucie estetyki oraz sprawność manualną. Uczą je kreatywności.

Zajęcia kulinarne

Nasze przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się doceniać dobrą kuchnię i przyjemność jedzenia. Dajemy im możliwość eksperymentowania w kuchni, rozpoznawana smaków i zapachów.

Zajęcia kulinarne dodatkowo są okazją do poznawania zasad właściwego zachowania przy stole a także umożliwiają dzieciom nabywanie prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych. Dodatkowo samodzielne wykonywanie prostych potraw rozwija sprawność manualną dzieci.

Ruch rozwijający Weroniki Sherbourne

W świetnej zabawie na dywanie, którą kocha każde małe dziecko, wykorzystujemy ruch jako narzędzie wspomagające rozwój psychoruchowy dziecka. Opieramy się na metodzie Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherbourne.

Ruch, dotyk i wzajemne relacje społeczne powodują u dzieci wzrost poczucia bezpieczeństwa, koncentracji, świadomości własnego ciała i przestrzeni. Dzieci nabierają wiary we własne możliwości oraz zaufania do rówieśników i otoczenia.

Elementy Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherbourne wykorzystujemy codziennie zarówno w zajęciach grupowych jak i indywidualnych.

Gimnastyka buzi i języka (bajki logopedyczne)

Proponujemy naszym najmłodszym przedszkolakom ćwiczenia prawidłowej artykulacji dzięki bajkom logopedycznym. Bajka logopedyczna oprócz tego, że usprawnia narządy mowy dziecka, to również uwrażliwia na różnorodność świata dźwięków, mobilizuje do myślenia i poprawnej werbalizacji. W trakcie opowiadania bajki nasze Kaczuszki i pani Asia lub pani Beatka siedzą tak, aby widzieć swoje twarze i kontrolować poprawne wymawianie dźwięków ( układ języka, warg, policzków) oraz uczyć się efektywnego oddychania.
Muzykoterapia

Znane jest powiedzenie, że muzyka łagodzi obyczaje.

Dzieci, które od pierwszych chwil poczęcia mają okazję do słuchania różnorodnej muzyki, stają się wrażliwsze nie tylko pod względem muzycznym ale także emocjonalnym, artystycznym i społecznym.

Stosujemy różne rodzaje muzyki aby nasze przedszkolaki rozwijały zainteresowania i odkrywały nowe umiejętności. Umiejętnie dobrana muzyka „wycisza” nadmierne emocje negatywne i pobudza pozytywnie. Uczy odpoczynku i relaksacji oraz pozwala osiągnąć integrację w grupie.

Zajęcia odbywają się codziennie.

Zosia Samosia

Pragniemy aby wszystkie nasze Kaczuszki były coraz bardziej samodzielne. Dlatego codziennie ćwiczymy wykonywanie czynności samoobsługowych, głownie w zakresie higieny oraz spożywania posiłków. Najmłodsi wymagają naszej pomocy, jednak w grupie innych dzieci nauka nowych umiejętności, takich jak jedzenie posiłków łyżeczką, mycie buzi i rąk czy korzystanie z nocnika może być łatwiejsza. Opiera się bowiem na naśladowaniu innych dzieci, które już opanowały te umiejętności oraz na systemie pochwał i nagród. Trening czystości prowadzimy według wskazówek Tracy Hogg i Doroty Zawadzkiej.

Bajki Pokazywajki

W ciągu pracowitego dnia proponujemy dzieciom relaks i odpoczynek przy słuchaniu bajek. Opowiadania dostosowane są do możliwości rozwojowych dzieci w najmłodszej grupie. Czytając bajki, wykorzystujemy słowa i gesty oraz obrazki działające na wyobraźnię małych dzieci. Używamy też pacynek oraz plansz ilustrujących opowiadane historie. Bajki pozwalają dzieciom wyciszyć się a także uruchamiają wyobraźnię i przenoszą w magiczny i bezpieczny świat. Maluszkom proponujemy krótkie opowiadania, które nie tylko bawią ale także niwelują małe i duże lęki i „strachy”. Naszą bajko terapię prowadzimy zgodnie z zaleceniami propagatorki tego nurtu – Marii Molickiej.

Od stycznia wszystkie przedszkolaki zapraszamy na dogoterapię.