DLACZEGO JESTEŚMY LEPSI OD INNYCH?

POŚRÓD WIELU PRZEDSZKOLI I ŻŁOBKÓW NASZE SIĘ WYRÓŻNIAJĄ

Naszym priorytetem jest dobro dziecka a najważniejszą wartością jego spokój i uśmiech. Tworząc „Tęczowy Zakątek” chcieliśmy, by ten zakątek Żórawiny był dla naszych wychowanków naprawdę tęczowy. Pragniemy, by spędzały w nim każdą godzinę z przyjemnością i miały mnóstwo wrażeń, którymi będą mogły dzielić się z otoczeniem, bo przecież otaczający świat to piękne i tajemnicze miejsce, które codziennie można zdobywać od nowa. Chcemy, aby nasza praca z dziećmi była kontynuacją pracy rodziców odbywającą się w równie przyjaznym i troskliwym otoczeniu co domowe.

• W poprzednim roku w naszym przedszkolu odbyła się ewaluacja zewnętrzna przeprowadzona przez Kuratorium Oświaty. Otrzymaliśmy bardzo wysokie wyniki i w ich świetle jesteśmy najlepszą z placówek publicznych i niepublicznych w gminie Żórawina i jedną z najlepszych placówek w okolicy Wrocławia. Z wynikami ewaluacji można się zapoznać na stornie Kuratorium www.npseo.pl.
  • Jesteśmy na bieżąco kontrolowani przez instytucje, którym podlegamy. W 2014 odbyły się u nas kontrole dorazne przeprowadzone przez: Urząd Gminy Żórawina, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Inspekcję Sanitarną, Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Żadna z kontroli nie wykazała uchybień.
  • Realizujemy spójny program wychowawczy i dydaktyczny żłobka i potem przedszkola w oparciu o nowatorską koncepcję pracy zbudowaną na Teorii inteligencji wielorakich H. Gardnera.
  • Nasza placówka znajduje się na uboczu, przy mało uczęszczanej drodze, dlatego jest u nas spokojnie i cicho. Nie boimy się, że dzieci wybiegną przez otwartą bramę na ruchliwą ulicę.
  • Przy wszystkich budynkach mamy duże, porośnięte zielenią i zagospodarowane place zabaw z pięknymi dużymi zestawami zabawowymi oraz zadaszony i ogrodzony taras , gdzie dzieci mogą się do woli wyhasać. Tereny placów zabaw są oddzielone od strefy parkowania samochodów a wszystkie zamontowane urządzenia posiadają wymagane atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.
  • W naszym "Tęczowym zakątku" dzieci uczą się w czterech jednolitych wiekowo grupach: grupie Niebieskich Rybek dla 4.5 – 5 latków, grupie Zielonych Żabek dla 3 latków, grupie Żółtych Kaczuszek dla 2 – 2.5 latków oraz grupie Żółtych Pszczółek dla 1 – 1.5 latków. Tak podzielone wiekowo grupy, gwarantujące odpowiedni, optymalny, rozwój dzieci spotkać można tylko w placówkach samorządowych.
  • Każdą grupą opiekują się dwie wychowawczynie przez cały czas gdy grupa jest pełna ( po 17.00, gdy zostaje niewielka część dzieci, grupy są łączone). Dodatkowo zatrudniona jest pani do pomocy więc wychowawczynie mogą się skupić tylko na pracy z dziećmi. Kadra “Tęczowego zakątka” ukończyła kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.
    Nasze panie nie boją się i potrafią podjąć działania ratunkowe przed przyjazdem karetki.
  • Mamy bardzo wiele zajęć dodatkowych, zapraszamy interesujące osoby, wdrażamy programy autorskie, organizujemy dużo wycieczek i ciekawych warsztatów – również dla rodziców.