DLACZEGO JESTEŚMY LEPSI OD INNYCH?

POŚRÓD WIELU PRZEDSZKOLI I ŻŁOBKÓW NASZE SIĘ WYRÓŻNIAJĄ

Naszym priorytetem jest dobro dziecka, a najważniejszą wartością jego spokój i uśmiech. Tworząc „Tęczowy Zakątek” chcieliśmy, by ten zakątek Żórawiny był dla naszych wychowanków naprawdę tęczowy. Pragniemy, by spędzały w nim każdą godzinę z przyjemnością i miały mnóstwo wrażeń, którymi będą mogły dzielić się z otoczeniem, bo przecież otaczający świat to piękne i tajemnicze miejsce, które codziennie można zdobywać od nowa. Chcemy, aby nasza praca z dziećmi była kontynuacją pracy rodziców odbywającą się w równie przyjaznym i troskliwym otoczeniu co domowe.

• W poprzednim roku w naszym przedszkolu odbyła się ewaluacja zewnętrzna przeprowadzona przez Kuratorium Oświaty. Otrzymaliśmy bardzo wysokie wyniki i w ich świetle jesteśmy najlepszą z placówek publicznych i niepublicznych w gminie Żórawina i jedną z najlepszych placówek w okolicy Wrocławia. Z wynikami ewaluacji można się zapoznać na stornie Kuratorium www.npseo.pl.
  • Jesteśmy na bieżąco kontrolowani przez instytucje, którym podlegamy. W 2014 odbyły się u nas kontrole doraźne przeprowadzone przez: Urząd Gminy Żórawina, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Inspekcję Sanitarną, Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Żadna z kontroli nie wykazała uchybień.
  • Realizujemy spójny program wychowawczy i dydaktyczny żłobka i potem przedszkola w oparciu o nowatorską koncepcję pracy zbudowaną na Teorii inteligencji wielorakich H. Gardnera.
  • Nasza placówka znajduje się na uboczu, przy mało uczęszczanej drodze, dlatego jest u nas spokojnie i cicho. Nie boimy się, że dzieci wybiegną przez otwartą bramę na ruchliwą ulicę.
  • Przy wszystkich budynkach mamy duże, porośnięte zielenią i zagospodarowane place zabaw z pięknymi dużymi zestawami zabawowymi oraz ogrodzony taras , gdzie dzieci mogą się do woli wyhasać. Tereny placów zabaw są oddzielone od strefy parkowania samochodów, a wszystkie zamontowane urządzenia posiadają wymagane atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.
  • W naszym "Tęczowym Zakątku" dzieci uczą się w pięciu jednolitych wiekowo grupach: grupie Niebieskich Rybek dla 5 – 6 latków, grupie Zielonych Żabek dla 3.5 - 4 latków, grupie Żółtych Kaczuszek dla 2.5 – 3 latków, grupie Motylków 2 - 1.5 oraz grupie Żółtych Pszczółek dla 6 mies. – 1 rok. Tak podzielone wiekowo grupy, gwarantujące odpowiedni, optymalny, rozwój dzieci spotkać można tylko w placówkach samorządowych.
  • Każdą grupą opiekują się dwie wychowawczynie przez cały czas gdy grupa jest pełna (po 17.00, gdy zostaje niewielka część dzieci, grupy są łączone). Dodatkowo zatrudniona jest pani do pomocy więc wychowawczynie mogą się skupić tylko na pracy z dziećmi. Kadra “Tęczowego zakątka” ukończyła kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.
    Nasze panie nie boją się i potrafią podjąć działania ratunkowe przed przyjazdem karetki.
  • Mamy zaplecze kuchenne i zmywalnię zatwierdzone przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną więc u nas dzieci nie jedzą w naczyniach jednorazowych co jest rzadkością w placówkach niepublicznych.
  • Mamy bardzo wiele zajęć dodatkowych, zapraszamy interesujące osoby, wdrażamy programy autorskie, organizujemy dużo wycieczek i ciekawych warsztatów – również dla rodziców.