Co u Niebieskich Rybek w październiku?

• 3 października - Kolejne odwiedziny kucyków
  • 10 października - Cykl: Warsztat Małego Artysty- Lekcja origami
  • 11 października - spotkanie z muzyką
  • 13 października - Święto jaja i moc jajecznych zabaw :).
  • 16 października - Sesja zdjęciowa
  • 18 października - Dzień Poczty Polskiej- Oprócz zajęć poświęconych pracy listonosza i nauce pisania i adresowania listów w tym dniu udamy się na pocztę aby wysłać nasze listy.
  • 20 października - cykl „Co nas łączy?
  • 21 października - Dzień bez skarpetek- W tym dniu miłośnicy chodzenia gołą stopą po ziemi będą mieli raj :):)
  • 23 października - Dzień pasowania w grupie Zielonych Żabek. Rybki stworzą oprawę artystyczną tej uroczystości i przyjmą młodszych kolegów do grona przedszkolaków.
  • 24 października - Cykl:''We like to speak English"
  • 29 października - Odlotowe party wampirowe.

Tematy tygodniowe:

1. Jesień daje nam owoce
  2. Jesień daje nam warzywa
  3. Jesień w lesie
  4. Jesień w parku

Co u Zielonych Żabek w październiku?

Tematy tygodniowe

1. Jestem bezpieczny na ulicy
  2. Jesienne owoce
  3. Jesienne warzywa
  4. Las jesienią

Cykle

06 - Kolorowe piątki - pomarańczowy - prosimy aby poza ubraniem dzieci na pomarańczowo, przynieść pomarańczowe przedmioty (takie, które będą mogły zostać w przedszkolu) oraz (kto ma możliwość) dynię.

24 - Jak to jest zrobione - sok jabłkowy. Tym razem wybierzemy się do sadu po jabłka, z których zrobimy pyszny i zdrowy soczek.

27 - Rzeczy od nowa - ekostatki - nic się u nas nie może zmarnować dlatego z zebranych w poprzednim miesiącu butelek plastikowych zrobimy statki.

04 - Zdrów jak ryba - zdrowe chipsy - aby przekonać dzieci do warzyw pokażemy im, że mogą być one pyszną i ciekawą przekąską.

Dodatkowe zajęcia

11- spotkanie z muzyką

6,20 - Lego

Wyjątkowe dni i imprezy

13 - Dzień jaja - tego dnia zajmiemy się jajami wszelkiego pochodzenia organizując różne jajeczne zabawy i atrakcje.

16 - Sesja zdjęciowa - prosimy, aby tego dnia dzieci przyszły ubrane elegancko

18 - Dzień Poczty Polskiej jest świetną okazją aby dzieci dowiedziały się kilku szczegółów na temat listów, przesyłek itp. oraz własnoręcznie wykonamy pocztówki, które wyślemy je na poczcie.

20 - Dzień bez skarpetek będziemy obchodzić po prostu będąc bez skarpetek. Prosimy tego dnia od razu wpuszczać dzieci do sali bez kapci i skarpetek. Proszę się nie martwić o to, że zmarzną. Mamy ogrzewanie podłogowe, które na pewno tego włączymy by ten dzień był wyjątkowo przyjemny

23 - Pasowanie na przedszkolaka - Żabki przez wrzesień przeszły pełne przygotowanie i z pewnością zasłużyły na miano przedszkolaka. Dlatego też zostaną oficjalnie pasowane oraz otrzymają specjalne odznaki przedszkolaka. Nie zapomnimy oczywiście także o naszych starszakach, którzy wspierają młodszych kolegów i koleżanki w przedszkolnym życiu. Oni także zostaną tego dnia wyróżnieni.

31 - Straszne party czyli impreza dla prawdziwych potworów i przerażających stworów. Prosimy by tego dnia dzieci przyszły do przedszkola przebrane w straszne stroje.

Co u Żółtych Kaczuszek w październiku?

Tematy:

• Jesień w sadzie
  • Kolorowe warzywa
  • Nasze rodziny
  • Domowi ulubieńcy

Wydarzenia i święta, które będziemy obchodzić:

• 13.10 – Dzień jaja – w tym dniu będziemy przeprowadzać eksperymenty z jajkiem, jak i też sprawdzimy się kulinarnie i spróbujemy zrobić pyszną jajecznicę. Poznamy różne rozmiary jaj i dowiemy się skąd pochodzą.
  • 18.10 – Sesja fotograficzna – prosimy w tym dniu o elegancki ubiór.
  • 18.10 – Dzień Poczty Polskiej – w tym dniu poprosimy, aby dzieci przyniosły kopertę ze znaczkiem. Wykonamy pocztówki, które wyślemy.
  • 21.10 – Dzień bez skarpetek – ten dzień spędzimy bez skarpetek i będziemy badać faktury bosymi stopami.

Cykle:

5.10 - Kolorowe piątki – Kolor pomarańczowy. Będziemy bawić się kolorem pomarańczowym. Kaczuszki dowiedzą się jak dobrać kolory, żeby uzyskać kolor pomarańczowy.

13.10 - Podróże małe i duże – Wioska indiańska. Wybierzemy nazwę naszego plemienia i pobawimy się w indiańskie zabawy.

20.10 - Mali odkrywcy – Samopompujący się balon. Zobaczymy jak za pomocą eksperymentu balon sam się napompuje.

27.10 - O przyrodę dbam! - Segregacja Śmieci. Nauczymy się segregować śmieci według przeznaczenia.