14.01.2018
Gratulujemy Niebieskim Rybkom występu w Przeglądzie Jasełek. Młodzi artyści dali z siebie wszystko i wypadli fantastycznie. Brawo.

Co u Niebieskich Rybek w styczniu?

• 11.01 - Występ Teatru Duet „Dziadek do orzechów”
  • 11.01 - próba do Jasełek w Gminnym Ośrodku Kultury,
  • 12.01 - Zajęcia Lego
  • 14.01 NIEDZIELA godzina 12.30! - Jasełka – Gminny Ośrodek Kultury, godzina
  • 17.01 - Spotkania z muzyką, którą prezentują cyklicznie artyści z NFM
  • 18.01 - Cykl : „We like to speak English”
  • 19.01 - Dzień Babci i Dziadka – Rybki przygotują piękne upominki.
  • 19.01 - Dzień popcornu
  • 23.01 - Cykl : Warsztat małego artysty - W tym miesiącu wykonamy prace plastyczne techniką brikolaż.
  • 26.01 - Zajęcia Lego

Co u Zielonych Żabek w styczniu?

Tematy główne:

1. Zawitała do nas zima
  2. Mroźna zima
  3. Zimą pamiętamy o ptakach
  4. Kochana Babciu! Kochany Dziadku!

Cykle:

05 - Kolorowe piątki - NIEBIESKI

08 - Jak to jest zrobione - DŻEM POMARAŃCZOWY - Konfitury, dżemy, marynaty... w obecnych czasach nie ma rzeczy, której nie można kupić w sklepie. Czy jednak smakują one tak samo? Pamiętają Państwo jeszcze smak z dzieciństwa - dżemu czy soku z malin bez sztucznych konserwantów i ulepszaczy smaku? My tak i chętnie podzielimy się nim z dzieciakami!

12 - Rzeczy od nowa - GITARA - Już od najmłodszych lat warto rozwijać wrażliwość muzyczną u naszych maluchów. Nawet jeśli… czasem bolą nas uszy. Asortyment instrumentów muzycznych jest coraz szerszy. My wybraliśmy gitarę, którą zrobimy w niestandardowy sposób z pudełek po chusteczkach.

24 - Zdrów jak ryba - OKULISTA - poznamy zawód okulisty, zamienimy naszą salę w gabinet i zbadamy wzrok dzieci własnoręcznie wykonanymi pomocami.

Dodatkowe zajęcia:

11 - Teatr Duet "Dziadek do orzechów"
17 - spotkanie z muzyką

Wyjątkowe dni i imprezy:

19 - Dzień popcornu - ten dzień można spędzić tylko na jeden sposób. Kino w przedszkolu i dużo popcornu!
22 - Dzień przytulania - w tym dniu nie oszczędzimy sobie czułości i również zachęcamy do przytulania!

Co u Żółtych Pszczółek w styczniu?

21 - Dzień Babci
22 - Dzień Dziadka, Światowy Dzień Przytulania.

Mali Twórcy

Choć zima nam nie sprzyja, śniegu brak, tym się nie przejmujemy. W tym miesiącu wykonamy własnoręcznie bałwanki, wykorzystując do tego skarpetki i ryż.

Co w trawie piszczy
W tym miesiącu przeniesiemy się do Zoo oraz domowych zakątków w poszukiwaniu zwierząt. Będziemy uczyć się rozpoznawać dane zwierzątko oraz naśladować ich odgłosy.

Samodzielna Pszczółka
Zapoznamy się z techniką mycia zębów oraz będziemy ją doskonalić

W świecie bajek
W tym miesiącu przedstawimy teatrzyk ,,Warzywa na straganie" posłużą nam do tego warzywa na patyczkach, a następnie zapoznamy się z danymi warzywami.

Ruchliwy jak Pszczółka
Przesypywanie i przelewanie- to wspaniałe ćwiczenia dla małej rączki. Poprzez zabawę z różnymi artykułami spożywczymi będziemy uczyć się precyzji, celności oraz zręczności.

Mali muzykanci
W tych zajęciach będziemy się uczyli rozpoznawania rytmu. Nauczymy się jak to jest szybko, a jak wolno. Będzie służyć nam do tego muzyka i taniec.

Widzę, słyszę, czuję, smakuję
W ostatnim tygodniu miesiąca zajmiemy się ćwiczeniem równowagi. Będziemy próbować nosić tacę z kubeczkami, chodzić po linie, czy chodzić z piłeczką na łyżce.