Co u Niebieskich Rybek w maju?

1. Tutaj mieszkam
  2. Co słychać na wiosennej łące?
  3. Nasi rodzice
  4. Dzieci świata

8-„Zdrowo i sportowo”- w maju Niebieskie Rybki czeka kolejne sportowe wyzwanie. Tym razem przedszkolaki ćwiczyć będą koordynację ruchową w czasie pokonywania toru przeszkód. Nie zabraknie również przygotowania zdrowej przekąski w postaci chipsów z jarmużu.

15- ,,W krainie figur geometrycznych”– trójkąt- tego dnia przedszkolaki w formie zabawy zapoznają się z nazwą i wyglądem trójkąta.

28- ,,Dookoła świata” –Kenia „Na safari”- w tym miesiącu Rybki poznają dziką przyrodę na Safari.

6-Dzień Strażaka- Rybki dowiedzą się na czym polega praca strażaka

8-Spotkanie z teatrem- przedstawienie, pt. „Magiczna akademia”.

24- Dzień Matki- w ten wyjątkowy dzień wszystkie mamusie zostaną obdarowane prezentami przygotowanymi przez swoje pociechy. Uroczysty występ z okazji Dnia Mamy i Taty odbędzie się w czerwcu

24- Dzień Dziecka- dzień uwielbiany przez wszystkie dzieci, zarówno te duże, jak i małe. Tego dnia na przedszkolaki czekać będzie mnóstwo atrakcji w Rodzinnym Centrum Rozrywki „Loopy's World”.

Gry i zabawy jak za dawnych lat
14- W pierwszym etapie projektu Rybki wezmą udział w zabawach z dawnych lat, które popularne są do dziś.

Zabawa sztuką
21- „Działamy”- czas na happening artystyczny. Tego dnia zachęcamy Państwa do wspólnej zabawy w tworzeniu wiosennego arcydzieła.

Gramy zmysłami
23 „Sensoryczne pudełko”- przedszkolaki pobudzać będą zmysły podczas tworzenia sensorycznych pudełek.

Co u Zielonych Żabek w maju?

1. Tutaj mieszkam
  2. Co słychać na wiosennej łące
  3. Nasi rodzice
  4. Dzieci świata

09- Zdrowo i sportowo- tego dnia Żabki zrobią smoothie, które doda im energii aby przejść tor przeszkód.

16- W krainie wierszy i baśni- poznamy kolejna bajkę pt.“Jaś i magiczna fasola“

28- Dookoła świata – w tym dniu wybierzemy się do Kenii, gdzie wspólnie spędzimy czas na Safarii.

06- Dzień strażaka – tego dnia zapoznamy się pracą strażaków, a także sprzętem którym dysponują, Żabki również dowiedza się w jakich momentach wzywamy straż pożarną.

08 -Spotkanie z teatrem- przedstawienie pt.: ”Magiczna akademia“

24- Wycieczka z okazji dnia dziecka – tego dnia wybierzemy się na wycieczkę z okazji dnia dziecka do Loopy’s World.

23- Dzień matki- tego dnia Żabki przygotują prezenty dla swoich mam.

14- Gry i zabawy jak za dawnych lat-  w tym etapie projektu Żabki poznaja zabawy z dzieciństwa swoich rodziców i dziadków, o których już zapomniano np. „gra w gumę“

*Ogólnopolski projekt Edukacyjny „Gramy zmysłami“
21-„Sensoryczne pudełko“-  w tym dniu Żabki stworzą swoje sensoryczne pudełko.

Co u Żółtych Kaczuszek w maju?

1. Ćwiczymy naszą motorykę
  2. Kiedy będę duży...
  3. Co w trawie piszczy?
  4. Ja i moja rodzina

13- Dzień Pielęgniarki–  Do kaczuszek w tym dniu przyjdzie pani pielęgniarka, która opowie o swoim zawodzie i pokaże jak wygląda jej praca.

20- Dzień pszczoły- W tym dniu kaczuszki dowiedzą się jak powstaje miód, kto i gdzie go produkuje, a także będą mieli okazję skosztować tego przysmaku.

27- Dzień Mamy- W ten wyjątkowy dzień, kaczuszki przygotują wspaniałe upominki dla swoich ukochanych mam 😊

Co u Żółtych Motylków w maju?

1. Zabawy w ruchu
  2. Cztery żywioły
  3. Mieszkańcy wiejskiego podwórka
  4. Odkrywanie zmysłów

13-  Dzień Pielęgniarki - Motylki odwiedzi pani pielęgniarka, która pokaże dzieciom jak wygląda jej praca

20-Dzień Pszczoły-  Tego dnia dzieci dowiedzą się gdzie mieszkają pszczoły, czym się zajmują i jak ważną role odgrywają w naszym życiu. Na koniec wykonamy pracę plastyczną.

27- Dzień Mamy - W tym dniu dzieci przygotują upominki dla swoich kochanych Mam.

Co u Żółtych Pszczółek w maju?

1. Sensoryka dla smyka
  2. W magicznym miejscu
  3. Co w trawie piszczy
  4. Każdy z nas coś czuje

13- Dzień Pielęgniarki – W tym dniu opowiemy jak ważny i odpowiedzialny jest to zawód oraz poznamy przybory, którymi posługuje się pielęgniarka w swojej pracy. Na koniec każdy wykona pracę plastyczną.

20- Dzień Pszczoły – Tego dnia zamienimy się w pszczelarzy i pozbieramy miodek z ulu a na koniec  każdy stworzy swoją pszczółkę.

26- Dzień Mamy- Każda pszczółka wykona niepowtarzalny prezent dla swojej mamy :)