Wizyt:
Dzisiaj: 584
Wszystkich: 284817

ORGANIZACJA I OPIS PLACÓWKI

 • Tęczowy zakątek czynny jest przez cały rok z wyjątkiem dwóch, uzgadnianych z rodzicami, tygodni wakacyjnych oraz przerwy od 23 grudnia do 2 stycznia.
 • Zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach w godzinach 7.00 – 17.00.  W tym czasie oferujemy naszym podopiecznym zabawę w grupach:
  Niebieskich Rybek
  Zielonych Żabek
  Żółtych Kaczuszek
  Żółtych Motylków
  Żółtych Pszczółek
 • Dzieciom z każdej grupy zapewniamy opiekę dwóch cierpliwych, dynamicznych i uśmiechniętych wychowawczyń z profesjonalnym wykształceniem pedagogicznym oraz pomocy technicznej pomagającej przy posiłkach, wyjściach na plac zabaw itp.. Wychowawczynie posiadają ukończony kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, dzięki czemu nie boją się i potrafią udzielić pomocy w niebezpiecznych sytuacjach.
  Realizujemy spójny program wychowawczy i dydaktyczny żłobka i potem przedszkola w oparciu o nowatorską koncepcję pracy zbudowaną na Teorii inteligencji wielorakich H. Gardnera. Mamy bardzo wiele zajęć dodatkowych, zapraszamy interesujące osoby, wdrażamy programy autorskie, organizujemy dużo wycieczek i ciekawych warsztatów.
 • Dla dzieci przeznaczyliśmy trzy duże domy jednorodzinne dające do dyspozycji: 
  - przestronne, kolorowe sale zabaw z bezpośrednim wyjściami na tarasy i do ogrodów (cały teren jest ogrodzony)
  - dostosowane do potrzeb dzieci sanitariaty
  - wygodne szatnie okryć wierzchnich, gdzie eksponujemy prace naszych małych artystów
  - zaplecze kuchenne
  - sypialnie z łóżeczkami dla najmłodszych maluszków
  - place zabaw z dużymi zestawami zabawowymi, posiadającym wszystkie wymagane atesty

  Dzięki podziałowi grup na trzy budynki z osobnymi ogrodami i placami zabaw, zapewniamy naszym podopiecznym możliwość komfortowej i bezpiecznej zabawy, dostosowanej do wieku, potrzeb i możliwości, oraz zmniejszamy ryzyko przenoszeni
  się wirusów ograniczając łączenie grup. Dodatkowo w trosce o zdrowie dzieci wyposażyliśmy placówkę w lampę bakteriobójczą , którą w nocy naświetlamy sale.
 • W ramach wyżywienia zapewniamy cztery posiłki dziennie: śniadanie, zupę, obiad i podwieczorek. Indywidualnie skomponowane posiłki dostarcza nam firma cateringowa JEŻYK-CATERING, która posiada doskonałe rekomendacje oraz współpracuje z wysoko wykwalifikowanym dietetykiem klinicznym specjalizującym się w żywieniu dzieci.
  Dodatkowo dzięki zapleczom kuchennym, w których jesteśmy w stanie zadbać o odpowiednie przechowanie, przygotowanie i serwowanie posiłków, możemy zaoferować dzieciom najmłodszym lub ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi, możliwość korzystania z posiłków przygotowanych przez rodziców w domu.
  Do posiłków używamy domowej zastawy, a nie naczyń jednorazowych, bo jako jedno z nielicznych przedszkoli mamy własną zmywalnię.
 • Między zupą, a obiadem zapraszamy dzieci do wyciszenia i odpoczynku na przypisanych do dziecka specjalnych materacach lub w łóżeczkach, w pełnej pościeli (każde dziecko otrzymuje swój zestaw) przy muzyce relaksacyjnej, audiobookach lub bajkach czytanych przez wychowawczynie.