JAK SIĘ CZUJE NOWY PRZEDSZKOLAK?

INFORMACJE DLA RODZICÓW

Kochana Mamusiu i Tatusiu.

Za parę dni pójdę po raz pierwszy do przedszkola. Trochę się boję, ponieważ nigdy nie byłem sam tak długo poza domem. Nie wiem co będę tam robił i z kim się bawił. Do tej pory to Wy byliście dla mnie całym światem. Będę wkraczał w nowe środowisko i poznawał rówieśników. Bardzo chciałbym czuć się tam tak bezpiecznie, jak w domu. Pomóżcie mi, aby tak było. Rozmawiajcie ze mną i przygotujcie mnie do wkroczenia w nowy etap w moim życiu. Wspólne rozmowy i poznanie przedszkola pomogą mi w pokonywaniu własnych lęków i napotkanych nowych zadań. Będę czuł się bardziej komfortowo jeśli przez pierwsze dni zabiorę swoja ulubioną zabawkę do przedszkola. Wasze pozytywne nastawienie i rozmowy z Paniami nauczycielkami pomogą mi się lepiej rozwijać. Będę potrzebował czasu i Waszej uwagi, abym zaakceptował zmiany zachodzące w moim małym świecie.
Wasz Przedszkolak