ZAJĘCIA DODATKOWE

NASZA OFERTA » ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU

• JĘZYK ANGIELSKI
    Aby nauka języka nie była nieprzyjemną koniecznością kładziemy duży nacisk na to, by dzieci oswajały się z językiem angielskim na co dzień, przy prostych czynnościach i w zabawie. Dzięki „osłuchaniu się” mają okazję do spontanicznego nazywania
    otoczenia w języku angielskim. Bawimy się z dziećmi po angielsku - śpiewamy z nimi piosenki angielskie, wprowadzamy elementy języka do zajęć plastycznych i rytmicznych. Dzięki takiej formie zabawy i nauki dzieci uczą się i utrwalają podstawowe słowa i zwroty. Zajęcia z języka angielskiego pozwalają być dzieciom „obywatelami świata”, bez barier językowych i zwiększają ich możliwości dalszej edukacji. Lekcje językowe w wieku przedszkolnym stymulują mózg, trenują pamięć i zwiększają potencjał intelektualny dziecka.
    Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i od początku naszej działalności, niezmiennie prowadzone są przez absolwentkę filologii angielskiej z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym.
  • LOGOPEDIA GRUPOWA I INDYWIDUALNA
    Profilaktyczną opieką logopedyczną obejmujemy wszystkie nasze dzieci. Zajęcia prowadzone są w formie zabaw i służą uwrażliwieniu dziecka na dźwięki mowy, doskonaleniu sprawności ruchowej narządów artykulacyjnych i przygotowaniu do nauki czytania. Zajęcia grupowe wyrabiają w dzieciach systematyczność, staranność i uczą skupienia.
    Dodatkowo każde dziecko objęte jest przesiewowym badaniem logopedycznym w celu ustalenia stanu mowy oraz poziomu rozwoju językowego. Wstępna diagnoza pozwala na wykrywanie zaburzeń rozwoju mowy oraz w przypadku podejrzenia zaburzenia skierowanie na pełne badanie logopedyczne i indywidualną terapię.
    Spotkania z logopedą odbywają się raz w tygodniu.
  • GIMNASTYKA OGÓLNOROZWOJOWA
    Zajęcia te, poprzez zabawę, uczą dzieci prawidłowej postawy. Wzmacniają w nich świadomość własnego ciała, kształtują prawidłową sylwetkę i poprawiają koordynację ruchową. Wywołują wiele radości i pozwalają na rozładowanie napięcia emocjonalnego i nagromadzonej energii. Uczą systematyczności, pracy zespołowej i wyrabiają w dziecku nawyk aktywności ruchowej. Zajęcia poprawiają sprawność fizyczną i intelektualną oraz pokazują, że ruch może być świetną zabawą.
    Zajęcia odbywają się raz w tygodniu z udziałem trenerki wychowania fizycznego, specjalizującej się w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.
  • RYTMIKA
    Rytmika jest techniką wychowania muzycznego, która kształtuje kulturę muzyczną i słuch dziecka. To różnego rodzaju ćwiczenia muzyczno-ruchowe, wspierające także rozwój intelektualny, fizyczny, emocjonalny. Zajęcia rytmiczne uczą koncentracji, poprawiają pamięć, zachęcają do aktywności ruchowej, mają korzystny wpływ na motorykę i orientację przestrzenną u dzieci. Dają im także solidne podstawy do
    podjęcia nauki w szkole, ponieważ kształtują umiejętności językowe oraz matematyczne.
    Zajęcie muzyczno-rytmiczne w naszym przedszkolu prowadzi absolwentka wyższych studiów muzycznych. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i objęte są dodatkową opłatą.
  • WARSZTATY CERAMICZNE
    Dzieci są kreatywne z natury, dlatego należy wspomagać ich ekspresję twórczą, dzięki której mogą wyrażać swoje emocje i przeżycia. Zajęcia z ceramiki skłaniają dzieci do samodzielnej twórczości i działania, dają możliwość indywidualnego i swobodnego wypowiadania się poprzez sztukę. Zajęcia pozytywnie wpływają na prawidłowy rozwój psychofizyczny dzieci, sprzyjają redukowaniu napięć emocjonalnych, uspokajają i dają wiele swobody, radości oraz satysfakcji. Dzieci poprzez tworzenie prac ceramicznych pokazują nam, co już wiedzą o świcie oraz jak na niego patrzą
    Zajęcia odbywają się raz w tygodniu pod czujnym okiem wspaniałej artystki, absolwentki ASP we Wrocławiu i objęte są dodatkową opłatą.
  • KURS PŁYWANIA- nauka i doskonalenie
    Pływanie to jedna z podstawowych umiejętności, jakich musi nauczyć się każde dziecko! Woda jest tak obecna w naszym życiu, że bez zaprzyjaźnienia się z nią, ciężko swobodnie funkcjonować. Ponadto oswojenie z wodą już u dzieci sprawia, że przy każdym wyjściu na wodny akwen,, wyjeździe rodzinnym na wakacje, czy obozowej wyprawie nad morze lub nad jezioro możecie być Państwo spokojni o ich bezpieczeństwo.
    Zajęcia prowadzone są przez Szkoła Pływania Happy Time/ Twoja Ferajna, odbywają się w raz w tygodniu w nowoczesnym Centrum Ślęza w Ślęzie k. Bielan Wrocławskich i objęte są dodatkową opłatą.
  • SPOTKANIA Z TEATREM
    Teatr ma duże znaczenie w procesie rozwoju społeczno– moralnego dziecka, wyostrza zmysł obserwacji rzeczywistości, potęguje uczucia społeczne. Dziecko dostrzega etyczne i nieetyczne zachowania, styka się z normami społecznymi, wartościami, bohaterami pozytywnymi i negatywnymi.
    Nasze przedszkolaki mają okazję raz w miesiącu gościć aktorów z teatru, którzy za każdym razem zaskakują nas nowymi przedstawieniami, pełnymi wspaniałej zabawy, uśmiechu i mądrości.
    Udział w przedstawieniach teatralnych jest dodatkowo płatny.
  • ZAJĘCIA Z KUCYKAMI
    Kontakt ze zwierzętami jest wyjątkowym doświadczaniem i bodźcem do rozwoju wielu zmysłów u dzieci. W Tęczowym Zakątku dzieci mają okazję do zaprzyjaźnienia się z dwoma dobrze nam już znanymi kucykami- Czupurkiem i Kariną, które przyjeżdżają dwa razy w roku do naszego przedszkola. W czasie spotkania dzieci mają okazję do oswojenia się z kucami, nakarmienia ich oraz przede wszystkim, jazdy w siodle pod okiem profesjonalnych trenerów.