Wizyt:
Dzisiaj: 5
Wszystkich: 268167

AKTUALNOŚCI

Co u Niebieskich Rybek we wrześniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. W przedszkolu
 2. Moja miejscowość
 3. Ja, ty i środowisko
 4. Dary jesieni
 5. W zdrowym ciele zdrowy duch


CYKLE

 • 7- „Domek bajek”- tego dnia poznamy piękną historię ,,O rybaku i złotej rybce”. Wspólnie będziemy czytać, oglądać obrazki oraz przysłuchiwać się dźwiękom danej bajki, ale też wcielać się w role bajkowych postaci i tworzyć teatrzyk.
 • 28- ,,Poznajemy świat zwierząt” – w tym miesiącu przenosimy się do Australii, aby poznać zwierzęta, które ją zamieszkują. Rozpoczynamy tego dnia również podróż z naszym kalendarzem, który będzie towarzyszył nam podczas całego cyklu.
 • „Jak to jest zrobione”- w tym miesiącu Rybki sprawdzą, jak powstają frytki.
  Dokładny termin realizacji podamy w najbliższym czasie.
  Prosimy, aby tego dnia dzieci miały ze sobą małe, plastikowe wiaderka, kalosze, plecaki z wodą i kanapką lub owocem.


DNI WYJĄTKOWE

 • 15- Dzień kropki – w tym dniu będziemy świętować kreatywność, odwagę i zabawę. Będzie to świetna okazja do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci.
  Prosimy o uwzględnienie w miarę możliwości kropek w ubiorze dziecka.
 • 20- Dzień Przedszkolaka – świętowanie poprzez wspólną zabawę oraz budowanie poczucia wspólnotowości w grupie i placówce. Celebracja tego dnia ma na celu podkreślenie znaczenia wychowania przedszkolnego w procesie edukacyjnym.
 • 22- Dzień Jesieni – powitanie jesieni w grupie Rybek.
  Prosimy o uwzględnienie kolorów jesieni tj. ; czerwony, pomarańczowy, brązowy, żółty w ubiorze dziecka.
 • 30- Dzień Chłopaka – tego dnia dziewczynki przygotowują dla swoich kolegów miłe niespodzianki, a cała grupa z okazji święta chłopców weźmie udział we wspólnych zabawach i konkurencjach.


PROJEKTY

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Eko Ludek”
22- Aranżacja jesiennego kącika przyrodniczego.
01-31- Ekodziałanie według Waszego pomysłu ! Zachęcamy dzieci do wcielenia się w role Eko Ludka i stworzenia wraz z rodzicami albumu ,,Mały ekolog w akcji”. Segregujecie śmieci, sprzątacie świat, posadźcie drzewo itp., zróbcie zdjęcie, a na koniec połączcie całość w album i przynieście swoje dzieło do przedszkola. Albumy można przynosić do 31.09.2021r. Wasze prace posłużą nam za całoroczne materiały eko-edukacyjne. Udział w akcji jest dobrowolny, ale zachęcamy do wspólnej pracy z dzieckiem. Życzmy dobrej zabawy !

 


Co u Zielonych Żabek we wrześniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. W przedszkolu
 2. Moja miejscowość
 3. Ja, ty i środowisko
 4. Dary jesieni
 5. W zdrowym ciele zdrowy duch


CYKLE

 • 7- „Domek bajek”- czeka nas niezwykła przygoda w głąb bajek, będziemy pobudzać naszą fantazję i wyobraźnię. W tym miesiącu poznamy historię „O rybaku i złotej rybce”.
 • „Jak to jest zrobione”- w tym miesiącu Żabki sprawdzą, jak powstają frytki.
  Prosimy, aby tego dnia dzieci miały ze sobą małe, plastikowe wiaderka, kalosze, plecaki z wodą i kanapką lub owocem.
 • 28- „Poznajemy świat zwierząt”- jakie zwierzęta żyją w Australii? Co jedzą? Są duże czy małe? Groźne czy przyjazne? Na te i inne pytania odpowiemy właśnie w tym miesiącu.


DNI WYJĄTKOWE

 • 15- Dzień Kropki- tego dnia pobudzimy u dzieci kreatywność i pomysłowość za pomocą kropek.
  W miarę możliwości prosimy o uwzględnienie kropek w ubiorze dzieci.
 • 22- Dzień Jesieni- nieubłaganie zbliża się do nas chłód, a w raz z nim jesień. Żabki powitają jesień kolorami i piosenką.
  W miarę możliwości prosimy o uwzględnienie w ubiorze dzieci, kolorów jesieni tj.: żółty, pomarańczowy, czerwony, brązowy.
 • 30- Dzień Chłopaka- tego dnia dziewczynki przygotują dla swoich kolegów miłe niespodzianki, a samych chłopców czekają sportowe konkurencje. :)


PROJEKTY

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Eko Ludek”
22- Aranżacja jesiennego kącika przyrodniczego.
1-31- Ekodziałanie według Waszego pomysłu! Chętne dzieci zachęcamy do wcielenia się w role Eko Ludka i stworzenia wraz z rodzicami albumu „Mały ekolog w akcji”. Segregujcie śmieci, sprzątajcie świat, posadźcie drzewo itp., zróbcie zdjęcie, a na koniec połączcie całość w album i przynieście swoje dzieło do przedszkola do 31.09.2021. :) Albumy posłużą nam za całoroczne materiały eko-edukacyjne. Bawcie się dobrze! :)

 


Co u Żółtych Kaczuszek we wrześniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Poznajemy przedszkole
 2. Moja miejscowość
 3. Ja, ty i środowisko
 4. Dary jesieni
 5. W zdrowym ciele zdrowy duch


DNI WYJĄTKOWE

 • 15- Dzień Kropki – wyjątkowy dzień poświęcony wyobraźni, w którym według własnego projektu stworzymy Kaczuszkowe drzewko z kropek. Odbędą się również zabawy ruchowe, których tematem przewodnim będzie kropka.
 • 22- Pierwszy Dzień Jesieni - tego dnia odwiedzi nas Pani Jesień z koszyczkiem wypełnionym jesiennymi darami, stworzymy również swoją autorską Panią Jesień.

 


Co u Żółtych Motylków we wrześniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Ja i moja grupa
 2. Bezpiecznie na drodze
 3. Nadeszła jesień
 4. Jesienne kolory


DNI WYJĄTKOWE

 • 15 – Dzień Kropki – w tym wyjątkowym dniu każdy Motylek stworzy swój własny kolorowy kolaż z kropek.
 • 22 – Pierwszy Dzień Jesieni - tego dnia, grupę Motylków odwiedzi Pani Jesień wraz z koszem pełnym swoich darów. Dzieci przywitają ją wspólnym tańcem wśród liści oraz ozdobią jej długą suknię.
  Prosimy, aby dzieci miały ubranka w jesiennych kolorach (brązowy, pomarańczowy, żółty, czerwony).