Wizyt:
Dzisiaj: 5
Wszystkich: 272299

AKTUALNOŚCI

Co u Niebieskich Rybek w maju?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Jak powstaje książka?
 2. Na łące
 3. Moje zwierzątko
 4. Mama i tata
 5. Dzień Dziecka


CYKLE

 • 11-,,Jak to jest zrobione?”-Rybki dowiedzą się, jak rośnie fasola od małego ziarenka po rozrastającą się roślinę oraz czego potrzebuje, aby prawidłowo się rozwinąć.
 • 17-,,Poznajemy świat zwierząt”-Rybki przeniosą się na łąkę, aby poznać mieszkańców, którzy ją zamieszkują oraz podczas przeróżnych zabaw dowiedzą się ciekawostek na temat życia łąkowych zwierząt.
 • 18-,,Dom bajek”-Rybki poznają wiersz ,,Słoń Trąbalski” oraz losy głównego bohatera utworu – słonia. Dzieci w ramach cyklu przeniosą się do teatrzyku, a także wezmą udział w zabawach tematycznych nawiązujących do treści utworu.


DNI WYJĄTKOWE

 • 4-Dzień Strażaka- tego dnia nasze przedszkole odwiedzą strażacy, którzy opowiedzą dzieciom na czym polega praca strażaka, a także pokażą sprzęt, który jest w każdej załodze strażackiej.
  Przewidziane są również zajęcia i zabawy nawiązujące do Dnia Strażaka.
 • 20-Dzień Kosmosu- Rybki tego dnia zamienią się w astronautów przemierzających kosmos.
  Podczas zajęć będą odkrywać różne tajemnice kosmosu oraz będą się doskonale bawić w gwieździstej krainie.
 • 26-Dzień Matki- Rybki będą celebrować święto swoich ukochanych mam. Z pewnością tego dnia każda mama może spodziewać się miłej niespodzianki.


PROJEKTY

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Eko Ludek”
13- organizacja ,,Zielonego Dnia” w przedszkolu- tego dnia, będziemy nasze zajęcia i zabawy skupiać wokół zielonego koloru, który kojarzy nam się z przyrodą, wiosną i optymizmem. Prosimy, aby tego dnia w miarę możliwości dzieci ubrane było w zielonej kolorystyce.

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy ,,Magiczna moc bajek”
W maju hasła przewodzące projektowi związane są z miłością, rodziną i patriotyzmem. Rybki wykonają z zadań obowiązkowych:

 1. Kolaż Rodzinnych marzeń i pragnień
 2. Opowiedzą historie pt. ,,Jak wyglądałby świat bez miłości?”
 3. Będą śpiewać o Polsce
  Z dobranocek z dawnych lat poznają postać Rumcajsa, który swego czasu był najsłynniejszym zbójem.

 


Co u Zielonych Żabek w maju?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Jak powstaje książka?
 2. Na łące
 3. Moje zwierzątko
 4. Mama i tata
 5. Dzień Dziecka


CYKLE

 • 11- Jak to jest zrobione?- ciąg dalszy zabaw w małego ogrodnika. Będziemy zakładali hodowlę fasoli. Z czego wyrasta, co jest jej potrzebne do rozwoju i jak rośnie? Tego wszystkiego dowiemy się właśnie w maju! :)
 • 17- Poznajemy świat zwierząt- w tym miesiącu podziwiamy piękno majowej łąki i życie jej mieszkańców. Na początek zajęcia językowe i ruchowe w sali, a następnie spacer na pobliską łąkę.
 • 18- Domek z bajki- dzieci wysłuchają utworu pt. „Słoń Trąbalski”, obejrzą ilustracje do utworu oraz posłuchają dźwięków, poćwiczą swoją pamięć poprzez zadania logiczno- matematyczne, a następnie dowiedzą się kilku ciekawostek na temat słoni.


DNI WYJĄTKOWE

 • 4- Dzień Strażaka- tego dnia przedszkolaków odwiedzą wyjątkowi goście! Strażacy z pobliskiej remizy przyjadą do nas swoim wozem strażackim, aby opowiedzieć dzieciom o swojej pracy oraz zaprezentować swoje atrybuty zawodowe. Kto się skusi na prowadzenie wozu strażackiego? ;)
 • 26- Dzień Matki- żabki przygotują wyjątkowe niespodzianki dla swoich mam! :) 


PROJEKTY

 • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Eko Ludek”
  31- Tablica Eko Ludka- Zazieleńmy się!- przygotowanie plakatu o konieczności tworzenia zielonych miejsc w miastach i miejscowościach, które zamieszkujemy.
 • Czyściochowa Akademia
  6- Kąpiel- zajęcia pomogą w kształtowaniu dobrych nawyków związanych z kąpielą. W trakcie zajęć najmłodsi dowiedzą się, co jest najważniejsze podczas mycia całego ciała oraz jakie produkty są im do tego niezbędne.
 • 9- Korzystanie z toalety- Papierus przekaże dzieciakom wskazówki, jak się zachować i jak dbać o higienę w toalecie. :)

 


Co u Żółtych Kaczuszek w maju?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Na łące
 2. Moje zwierzątko
 3. Sport to zdrowie
 4. Mama i tata


DNI WYJĄTKOWE

 • 4 – Dzień Strażaka – tego dnia „Tęczowy zakątek” odwiedzą wyjątkowi goście, dzielni strażacy opowiedzą nam jak wygląda praca strażaka i pokażą sprzęt jakim posługują się na co dzień, będziemy również mieli okazję zobaczyć wóz strażacki od środka. Po zdobyciu wiedzy od zawodowców pobawimy się w małych strażaków.
 • 10 – Akademia przyrodnika – żubr Pompik przygotował dla nas kolejne wyzwanie, tym razem naszym zadaniem będzie posadzenie mięty, z której zrobimy orzeźwiającą lemoniadę.
 • 13 – Czyściochowa akademia – w kolejnym etapie naszej czyściochowej przygody poprzez zabawę nauczymy się, jak prawidłowo korzystać z toalety.
 • 20 – światowy Dzień Pszczół – w tym dniu dowiemy się czym zajmują się pszczoły i jak ważne są one w przyrodzie. Zamienimy się w małych pszczelarzy i zobaczymy jak powstaje miód.
 • 23 – Dzień Kosmosu – dzień pełen kosmicznych zadań do wykonania, a jednym z nich będzie pomalowanie i nazwanie swojej planety przez każdego z nas w Kaczuszkowym układzie słonecznym.
 • 27 – Akademia przyrodnika – żubr Pompik w tym miesiącu przygotował dla nas jeszcze jedno wyzwanie, tego dnia zaprojektujemy sukienki dla każdej pory roku.

 

 


Co u Żółtych Motylków w maju?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Podróżujemy po Polsce
 2. W krainie kolorów
 3. Łąka w maju
 4. Wiejskie życie


DNI WYJĄTKOWE

 • 4– Dzień Strażaka – w tym wyjątkowy m dniu nasze Motylki odwiedzą prawdziwi strażacy! Nasi goście przybliża nam na czym polega praca strażaka, prezentując swój strój i sprzęt.
  Na koniec każdy będzie mógł wejść do wozu strażackiego i choć przez chwilę poczuć się, jak prawdziwy strażak :-)
 • 20 – Dzień Pszczół – wspólnymi siłami stworzymy ogromny recyklingowy ul dla pszczół.
  Dowiemy się jakie znaczenie ma dla środowiska i człowieka pszczoła oraz kto to jest pszczelarz.
 • 23 – Dzień Kosmosu – dowiemy się czym jest wszechświat, jak on wygląda i gdzie się znajduje.
  Stworzymy lunetę, którą będziemy mogli podziwiać gwiazdy i planety.

 


Co u Żółtych Pszczółek w maju?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Łąka wiosną
 2. Wiosna na wsi
 3. Kolorowy świat
 4. Podwodny świat


DNI WYJĄTKOWE

 • 04- Dzień Strażaka- tego dnia odwiedzą nas strażacy, z bliska będziemy mogli zobaczyć wóz strażacki, zarówno z zewnątrz, jak i w środku.
 • 20- Dzień Pszczół- wspólnie będziemy świętować dzień pszczół, poprzez zabawy i taniec. Prosimy, aby tego dnia dzieci przyszły ubrane na żółto- czarno.
 • 23- Dzień Kosmosu- wyruszymy w magiczną podróż w kosmos oraz poznamy kosmiczne stworki.