Co u Niebieskich Rybek w kwietniu?

Miesiąc kwiecień zapowiada się jak zawsze bardzo ciekawie:

• we wtorek 04.04 zapraszamy Rybki na spotkanie z wiolączelistką w ramach naszych comiesięcznych spotkań koncertowych
  • w środę 05.04 z okazji Dnia książki Rybki wybiorą się do biblioteki gminnej w Żórawinie. Poznamy świat książki i może uda nam się zapisać do biblioteki :-)
  • w czwartek 06.04 zapraszamy Rybki na wiosenną sesję fotograficzną
  • w piątek 07.04 w ramach zajęć dydaktycznych „Dbam o zdrowie” Rybki posadzą własny szczypiorek i dodatkowo zrobią pyszny i zdrowy sok owocowo - warzywny. Prosimy, aby na ten dzień przynieść owoce i warzywa na sok
  • we wtorek 11.04 z cyklu „Wiem co jem” przygotujemy babeczki świąteczne, które każda Rybka będzie mogła zanieść w Wielką Sobotę do święcenia.
  • W piątek 14.04 zapraszamy Rybki na Śniadanie Wielkanocne. Oprócz tradycyjnego jajka, żurku i białej kiełbasy mamy nadzieję raczyć się pysznymi słodkościami. Będziemy bardzo wdzięczni za przyniesienie w tym dniu smakołyków na naszą ucztę.
  • W czwartek 20.04 w ramach cyklu „Będę uczniem” zapraszamy Rybki na wycieczkę do Szkoły Podstawowej w Żórawinie.

Oprócz tego chcemy rozpocząć nową przygodę „Codzienny relaks z opowiadaniem”. W porze relaksu dzieci będą słuchały opowiadań …... czytanych przez chętne najstarsze Rybki, z których każda w danym dniu będzie przygotowywać i czytać pozostałym ulubione opowiadanie bądź wiersz.

Co u Zielonych Żabek w kwietniu?

• 26.04 „Kim będę jak dorosnę?” - w kwietniu dzieci poznają zawody konduktora i maszynisty. W tym celu zabierzemy je na wycieczkę pociągiem. Celem naszej podróży jest miasto Strzelin gdzie wybierzemy się na fantastyczny plac zabaw.
  • 18.04 „Jak to jest zrobione?” - zamienić coś ze stanu ciekłego w stały, z nieciekawej masy w pyszną przekąskę. Czy to czary? Nie to Żabkowa produkcja gofrów, bo właśnie w kwietniu Żabki zrobią sobie samodzielnie przekąskę przy okazji poznając stany skupienia.
  • 14.04 Wielkanoc - a jak święta to oczywiście uroczyste ich obchodzenie i poznanie, a na pewno przypomnienie związanych z nimi tradycji. Tego dnia dzieci odwiedzi zajączek, który ukryje na naszym placu zabaw czekoladowe jajeczka, które dzieci będą musiały odszukać. Nagrodą oczywiście będą znalezione smakołyki. Zjemy także tradycyjne śniadanko z żurkiem i jajkiem. W miarę możliwości prosimy także o przyniesieni innych tradycyjnych przekąsek.
  • 06.04 Sesja zdjęciowa - tak jak obiecaliśmy powtarzamy sesję zdjęciową. Tym razem ze znanym i sprawdzonym Tres-studio. Prosimy by dzieci, które mają rodzeństwo w Pszczółkach przyszły przygotowane do zdjęcia również 03.04.

Co u Żółtych Kaczuszek w kwietniu?

Wydarzenia i święta, które w tym miesiącu będziemy obchodzić:

• 03 kwietnia - Dzień książki
  • 14 kwietnia - Wielkanocne Śniadanie. Prosimy, aby dzieci przyszły odświętnie ubrane oraz prosimy o słodki poczęstunek.
  • 28 kwietnia - Dzień tańca- Ten dzień zostanie poświęcony zajęciom tanecznym zarówno indywidualnym jak i grupowym.

W zdrowym ciele zdrowy duch - Zadbamy o nasze środowisko. Nauczymy się segregować odpady.

Spotkanie z polskimi pisarzami - Zapoznamy się z treścią wiersza pt.,, Hilary”. Tekst zostanie dzieciom przekazany w teatrzyku

Kim będę kiedy dorosnę- W marcu Kaczuszki poznają zawód Ogrodnika. W ogródku zasadzą warzywa, które będą pielęgnować, a następnie kosztować.

Mały chemik - Kaczuszki wykonają eksperyment pod nazwą: nurek w butelce.

A co u Żółtych Pszczółek w kwietniu?

3 kwietnia – Sesja fotograficzna naszej grupy. Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się większej ilości szczegółów wywieszony został plakat w naszej szatni. Prosimy o elegancki ubiór tego dnia.

3 kwietnia – W tym dniu będziemy obchodzić również Światowy Dzień Książki. Nie obejdzie się bez kącika czytelniczego w naszej sali. Dzieci mogą w tym dniu przynieść swoje książeczki z domu (przeczytamy je w grupie), a następnie wykonamy zakładki do tych książeczek, które zabierzecie Państwo z powrotem do domu.

5 kwietnia – Cykl: „Mały sportowiec, czyli w zdrowym ciele zdrowy duch” - PIŁKA NOŻNA. Proszę , aby w tym dniu każda pszczółka w miarę możliwości przyniosła swoją piłkę. Będziemy celować nimi w różne przeszkody oraz układać je od największej do najmniejszej.

11 kwietnia – Cykl: „Mały podróżnik, czyli razem dookoła świata” - MADAGASKAR. Z okazji naszej podróży pszczółki wybiorą się w wirtualną wycieczkę poprzez seans bajkowy. Obejrzymy na naszym rzutniku bajkę „Madagaskar”, a następnie wypróbujemy tutejsze smakołyki. O tym co należy dostarczyć zostaną Państwo poinformowani smsem kilka dni wcześniej.

13 kwietnia – W tym dniu wykonamy pracę plastyczną, na którą należy przynieść : 4 plastikowe, duże łyżki; plastikowy kubeczek; troszkę trawy, aby zmieściła się do większości kubeczka.

14 kwietnia – Śniadanie Wielkanocne (mile widziany elegancki strój).

19 kwietnia – Cykl: „Gdy dorosnę będę...” - OGRODNIK . Jak wiemy strój ogrodnika jest bardzo charakterystyczny. Jeżeli macie Państwo „ogrodniczki” proszę o ubranie ich w tym dniu. W tym dniu należy dostarczyć również nasionka (kwiatki, warzywa itp.), doniczkę, rękawiczki (mogą to być rękawiczki zimowe – będziemy je brudzić w ziemi) oraz kapelusz, czapkę.

28 kwietnia – Dzień Tańca (w tym dniu będziemy mogli pokazać się z jak najlepszej strony. Przecież wystąpiliśmy już w Tańcu z Pszczółkami :-)