Co u Żółtych Kaczuszek w październiku?

• 9.10 Kaczuszki małymi chemikami- eksperymenty – Kolorowy deszcz w słoiku
  • 11.10 Kaczuszki w wielkim świecie- Gdzie mieszkam?
  • 19.10 Kolorowy Świat- Niebieski (Prosimy, aby w tym dniu dzieci były ubrane na niebiesko)

Ważne daty:

• 1.10. Dzień Chłopaka
  • 4.10. Światowy Dzień Zwierząt
  • 22.10. Dzień Bez Skarpetek
  • 31.10. Straszne Dynia Party ( prosimy, aby w tym dniu dzieci były ubrane w "straszne" stroje)

Co u Zielonych Żabek w październiku?

Tematy główne:

1. Przyszła jesień
  2. Lubię owoce i warzywa
  3. Moje zwierzątko
  4. Potrafię oszczędzać

• 16 - „Jak to jest zrobione?” - sok jabłkowy
  • 26 - „Sportowe piątki” - jesienna olimpiada
  • „Kim będę jak dorosnę?” - policjant

Zajęcia dodatkowe:

• 10 - Spotkanie z teatrem Duet
  • 26 - Spotkanie z NFM

Wyjątkowe dni:

• 25 - Pasowanie na przedszkolaka i starszaka
  • 10 - Sesja fotograficzna

Co u Niebieskich Rybek w październiku?

• 9.10 -> Cykl ,, Pomysły na zmysły"
  • 11.10 -> Sesja zdjęciowa - prosimy o eleganckie ubiory
  • 11.10 -> Teatrzyk ,,Małpka Fiki", godz. 14:00
  • 15.10 -> Dzień Mycia Rąk
  • 16.10 -> Cykl " Świat liczb Willy'ego-zapoznanie z cyfrą 2
  • 19.10 -> Kasztan Party = Bal Jesieni - prosimy o ubiór w jesiennych barwach, bądź przebrania związane z tą porą roku.
  • 23.10 -> Cykl "Eksperymenty" - w tym miesiącu zadaniem wybranych dzieci będzie wykonanie eksperymentu o nazwie Lampa Lava. Dzieci, które będą miały go wykonać zostaną poinformowane przez wychowawczynie. Dzieci, które nie będą wykonywać eksperymentów, będą miały za zadanie przynieść potrzebne składniki, aby móc dowiedzieć się jaki jest wynik danego doświadczenia. Będą Państwo informowani na bieżąco.

Co będzie potrzebne do wykonania eksperymentu: szklanka wypełniona olejem 3/4 wysokości, 1/4 szklanka wody, barwnik spożywczy, tabletka musującą ( np. wapno, magnez, witamina C)

Sposób wykonania: Do szklanki z wodą dolewamy kilka kropli barwnika. Gdy woda zabarwi się, wlewamy ją do szklanki z olejem. Dodajemy do szklanki tabletkę musującą. Obserwujemy zachodzące reakcje. Po skończonym cyklu możemy wrzucić jeszcze jedną tabletkę i zaobserwować wyniki raz jeszcze.

• 24.10 -> Światowy Dzień Origami
  • 26.10 -> Występ Narodowego Forum Muzyki

W tym miesiącu przyjadą do nas kucyki, a także wybierzemy się na wycieczkę do kina z okazji Światowego dnia animacji.

Co u Motylków w październiku?

• 10.10. - Wiem co jem – Smakowite rączki
  • 16.10 - Motylkowi artyści – Piankowe malowanie
  • 19.10 Kolorowy świat – Niebieski (prosimy, aby dzieci w tym dniu przyszły ubrane na niebiesko)

Ważne daty:

• 1.10. - Dzień Chłopaka
  • 4.10. - Światowy Dzień Zwierząt
  • 22.10. - Dzień Bez Skarpetek
  • 31.10. - Straszne Dynia Party (prosimy, aby dzieci przyszły w „strasznych” strojach)

Co u Żółtych Pszczółek w październiku?

• 10.10. ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA: Pszczółki wybiorą się do „sadu jabłoni” na zbiory
  • 25.10. DZIEŃ KUNDELKA: zapraszamy wszystkie Pszczółki do bliższego zapoznania się z przyjacielem człowieka

Cykl:

• 30.10. Pszczółki lubią owoce i warzywa: będziemy uczestniczyć w teatrzyku „Warzywa i owoce są zdrowe”, stworzymy własne szaszłyki i sałatki owocowe przy piosence „Witaminki, witaminki”. Poznamy warzywa i owoce, ich smaki : słodki, gorzki, słony oraz kwaśny.