Co u Rybek w styczniu?

Nowy rok rozpoczniemy intensywnymi przygotowaniami do Jasełek. Odbywające się próby będą rozwijały inteligencję językową, muzyczną, a przede wszystkim teatralną. Dnia 15.01.2017 wystąpimy na Gminnym Przeglądzie Jasełek w Gminnym Centrum Kultury.

Ponadto w styczniu będziemy realizować następujące tematy:

Tydzień 1. Kalendarz pełen niespodzianek

Tydzień 2. Zimowa pogoda

Tydzień 3. Zimowe zabawy

Tydzień 4. Z babcią i dziadkiem.

W pierwszym tygodniu stycznia utrwalimy nazwy dni tygodnia, miesięcy oraz pór roku. Poznamy pojęcia wczoraj, dziś, jutro, cyfrę 7 oraz utrwalimy w zadaniach matematycznych cyfry dotychczas poznane. Następnie skupimy się na poznaniu ptaków zimujących w naszym kraju oraz dowiemy się gdzie możemy je spotkać i jak możemy pomóc im przetrwać zimę. W styczniu poruszymy także temat bezpieczeństwa podczas zimowych sportów oraz zabaw.

Pod koniec stycznia zaczniemy przygotowania do koncertu zimowego z okazji „Dnia Babci i Dziecka”, który odbędzie się pod koniec lutego.

W obecnym miesiącu oprócz realizacji podstawy programowej, Niebieskie Ryki będą realizować trzy cykle:

W pierwszym tygodniu zrealizujemy cykl „ Edukacja regionalna”. Wybierzemy się na spacer w celu obejrzenia kościoła w Żórawinie oraz poznania jego historii. Zapoznamy się także z historią miejscowości Żórawiny oraz Dolnego Śląska.

Cykl „Ekologia na cztery pory roku” zrealizujemy w drugim tygodniu stycznia. Realizując ten cykl dowiemy się jak zrobić „coś z niczego”, a dokładniej jak wykorzystać śmieci. Zima to idealny czas, by pomyśleć o dokarmianiu ptaków, więc podczas zajęć wykonamy dla nich karmniki z plastikowych butelek.

Co u Zielonych Żabek w styczniu?

W miesiącu styczniu nie planujemy zbyt wielu wydarzeń ponieważ czekają nas przygotowania do Wielkiego Koncertu Zimowego. Aczkolwiek nie zapominamy o naszych cyklach:

• „Jak to jest zrobione?” - jajka, mąka, masło, pomidory… nic tu pysznego, ale jak połączymy ze sobą te składniki i jeszcze kilka innych, które same w sobie są nie koniecznie smaczne wyjdzie nam przepyszne ciasto. Bo w tym miesiącu upieczemy pyszne i zdrowe ciasto pomidorowe
  • „Kim będę jak dorosnę?” - a może tak kosmetyczką…. Może i tak, stwierdzimy to kiedy poznamy ten zawód bliżej. Tym razem nigdzie się nie wybieramy ale zaprosiliśmy do naszego przedszkola panią kosmetyczkę, która pokaże nam na czym polega jej praca.

oraz realizacji programu.

W tym miesiącu będą to tematy:

1. W krainie bajek
  2. Bal karnawałowy
  3. Dzień Babci i Dzień Dziadka
  4. Kto tu mieszka?

Co u Żółtych Kaczuszek w styczniu?

W nowym roku 2017 rozpoczniemy obszary tematyczne, które rozbudzą w dzieciach nowe pomysły i zainteresowania.

Będziemy intensywnie obserwować co dzieje się za oknem, a także, odpowiednio ubrani, spacerować, aby doświadczyć zimy :)

Żółte Kaczuszki w styczniu nauczą się nowych, zimowych piosenek i wykonają prace plastyczne dostosowane do treści tematycznych.

W tym miesiącu pracować będziemy także w obszarze sprawności fizycznej. Najwięcej uwagi poświęcimy umiejętności rzucania, chwytania i toczenia przedmiotów.

Pamiętając o Babciach i Dziadkach Kaczuszki wykonają własnoręcznie upominki dla ukochanych

Tematy:

1. Pamiętamy o zwierzętach
  2. Moje klocki kolorowe
  3. Dla babci i dziadka
  4. Gimnastyka buzi i języka

Cykle:

W zdrowym ciele zdrowy duch - Żółte Kaczuszki wezmą udział w zajęciach gimnastycznych z udziałem różnego typu akcesoriów sportowych. Dowiedzą się jak ważny jest ruch. Dzielić się będą także własnymi przeżyciami związanymi ze sportem.

Spotkanie z polskimi pisarzami - W Styczniu dzieci będą mogły obejrzeć teatrzyk kukiełkowy. Zostanie przedstawiony utwór Jana Brzechwy pt.,, Ptasie radio”

Kim będę kiedy dorosnę? - Zawód, który dzieci będą mogły poznać bliżej to kreator mody. Dzieci będą mogły stworzyć własne propozycje ubioru, a także zaprezentować je.

Mały chemik - W ramach tego cyklu wykonamy piasek kinetyczny, który dzieci będą mogły wykorzystać do tworzenia rzeźb.

Co u Żółtych Pszczółek w styczniu?

12 stycznia – Cykl „Gdy dorosnę będę...” TANCERZEM/TANCERKĄ – Poznamy różne rodzaje tańca. Każda pszczółka będzie mogła potańczyć do muzyki charakterystycznej dla różnych stylów tanecznych.

19 stycznia – Cykl „Mały podróżnik – razem dookoła świata” - Tym razem odwiedzimy Peru! Napijemy się prawdziwego kakao, zjemy przepyszne cytrusy. Zapoznamy się z miejscowymi zwierzętami takimi jak lamy i owce. Oprócz tego dowiemy się czym są rzeźby i co to jest ceramika. Każda pszczółka wykona swój talizman z masy solnej. A na deser zjemy tutejszy specjał: pączki oblewane miodem!

20 stycznia – Dzień Babci i Dzień Dziadka – pszczółki wykonają drobne upominki dla swoich babć i dziadków.

26 stycznia – Cykl: „Jestem sportowcem” SANECZKARSTWO – Jeżeli pogoda pozwoli i zawita do nas śnieg urządzimy sobie wyścigi saneczkowe na naszym placu zabaw. Jeśli nie będzie śniegu zajmiemy się dyscypliną PODNOSZENIA CIĘŻARÓW. Każda pszczółka będzie musiała wykazać się siłą i podnieść sztangę wykonaną ze styropianu.