Wizyt:
Dzisiaj: 4
Wszystkich: 275983

AKTUALNOŚCI

Co u Niebieskich Rybek w grudniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Już słychać dzwonki sań
 2. Witamy zimę
 3. Wesołych świąt


CYKLE

8- „Zdrowo i sportowo”- w tym miesiącu Niebieskie Rybki rozegrają mini mecz w hokeja. Po aktywnym treningu dzieci przygotują zdrowy zamiennik tradycyjnych frytek.

13- ,,Dookoła świata” – Laponia „W odwiedzinach u Św. Mikołaja”- w grudniu przedszkolaki poznają postać Św. Mikołaja oraz kraj, z którego pochodzi.

14- ,,W krainie wierszy i baśni” – „Małpka w kąpieli”- tego dnia dzieci poznają wiersz Aleksandra Fredry „Małpka w kąpieli”. Wspólnie omówimy figle i psoty jakie wymyślała małpka. Niebieskie Rybki stworzą również prace plastyczne nawiązujące do tytułu wysłuchanego wiersza.


DNI WYJĄTKOWE

6- Mikołajki– wyjątkowy dzień, na który przedszkolaki czekają przez cały rok. Tego dnia wybierzemy się na  spektakl, pt. „Pastorałka o dzwoneczku”.  Dzieci będą mogły również porozmawiać z artystami.

13- Spotkanie z teatrem – przedstawienie, pt. „Królowa śniegu”.

19- Jasełka– tego dnia Rybki przedstawią historię Świąt Bożego Narodzenia. Występ będziecie  mogli Państwo zobaczyć na naszym Facebooku.

21- Pierwszy Dzień Zimy– tego dnia Niebieskie Rybki gościć będą Panią Zimę, wraz z którą przywitają nową porę roku biorąc udział w zimowych zabawach drużynowych.

22- Wigilia- tego dnia w naszym przedszkolu zagości świąteczny klimat. Słuchając kolęd podzielimy się opłatkiem oraz wspólnie przystroimy stół, do którego zasiądziemy na świąteczny obiad.


PROJEKTY

Gramy zmysłami
7- „Sensoryczna choinka” –kolejnym zadaniem dla naszych przedszkolaków będzie wspólne wykonanie sensorycznej choinki z łodyg drzew iglastych oraz suszonych cytrusów. 

Elfik
W grudniu Niebieskie Rybki wezmą udział w projekcie „Elfik”.
Świąteczny Elfik przygotował dla przedszkolaków kilka zadań nawiązujących do bożonarodzeniowych tradycji. W okienkach kalendarza adwentowego dzieci poszukiwać będą listów z poleceniami od Elfika, który z ukrycia obserwował będzie  poczynania Rybek i opisze je w raporcie dla Św. Mikołaja.

 


Co u Zielonych Żabek w grudniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Już słychać dzwonki sań
 2. Witamy zimę
 3. Wesołych Świąt


CYKLE

7- Dookoła świata- tego dnia przeniesiemy się do Laponii gdzie odwiedzimy Świętego Mikołaja. Zapoznamy się ze zwyczajami panującymi tam, a także zaopiekujemy się jego reniferami.

12- W krainie figur geometrycznych- w tym dniu poznamy kolejną figurę geometryczną tj.“koło“.

18-Zdrowo i sportowo- tego dnia zagramy razem w hokeja, a na koniec zrobimy pyszne i zdrowe frytki z marchewki i selera.


DNI WYJĄTKOWE

06- Mikołajki- tego dnia wybierzemy się na mikołajkową wycieczkę do teatru.

13- Spotkanie z teatrem- przedstawienie pt.: „Królowa Śniegu“

14-Żabkowe pieczenie pierniczków- tego dnia Żabki wraz z wychowawczyniami będą piec świąteczne pierniczki, a także wspólnie je później udekorujemy.

21-Dzień zimy-Żabki odwiedzą mroźną krainę, w której wspólnie stworzą własny śnieg

22-Wigilia- w tym magicznym dniu Żabki wysłuchają historii o narodzinach Jezusa, pokażemy jak wyglądają tradycje Bożego Narodzenia oraz  podzielimy się opłatkiem, i zasiądziemy do wigilijnego posiłku, a na koniec wspólnie pokolędujemy.


PROJEKTY

*Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką“
4- „Witraż“-  Żabki stworzą zimowe witraże, które ozdobią naszą szatnię.

*Ogólnopolski projekt Edukacyjny „Gramy zmysłami“
15-„Sensoryczna choinka“- wspólnie stworzymy sensoryczną choinkę.

Międzynarodowy projekt edukacyjny „Uwaga! Elf patrzy!“
 1 grudnia do Żabkowej sali przedszkolnej przyleci mały psotnik, którego adoptujemy na 24 dni i nadamy mu imię, w tym momencie otrzyma magiczną moc i co noc będzie latać do Mikołaja aby przekazać informacje o swoich przygodach w przedszkolu, a także o tym  czy dzieci są grzeczne.:) Każdego ranka Elf będzie wracać do przedszkola, aby je obserwować oraz szykować dla dzieci psoty, które będą zachęcać  do wspólnych zabaw i tworzenia świątecznych niespodzianek.

 

 


Co u Żółtych Kaczuszek w grudniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Mali Pomocnicy
 2. Nadchodzi Zima
 3. Święta tuż tuż


DNI WYJĄTKOWE

6- Mikołajki- to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku! Tego dnia odwiedzi nas nikt inny jak sam Święty Mikołaj z ogromnym workiem prezentów! :) :) Kaczuszki zaśpiewają dla naszego gościa piosenkę!

21- Dzień Zimy- kalendarzowa zima zbliża się wielkimi krokami, z tej okazji zapraszamy dzieci na powitanie pierwszego Dnia Zimy. Na Kaczuszki będzie czekał zimowy przyjaciel którego będą mogły rozłożyć na części pierwsze i wiele innych atrakcji:)

22- Wigilia- święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię i chcemy, aby ta świąteczna atmosfera zapanowała również wśród naszych Kaczuszek. Dzieciaki wysłuchają historii o narodzinach Jezusa, stworzymy razem trójwymiarową szopkę oraz zasiądziemy do wigilijnego stołu, aby zjeść świąteczny posiłek. Tradycyjnie podzielimy się opłatkiem i będziemy wspólnie kolędować

*Elfik Psotnik- chociaż raz każdy z nas zastanawiał się skąd Święty Mikołaj wie kto był grzeczny a kto nie? … Oto tajemnica- mamy tu małego szpiega, Elfik bo to o nim mowa, nikt się przed nim tu nie schowa. Każdej nocy płata figle i psikusy robi dziwne z Mikołajem za pan brat, plotkują razem już od lat. Dlatego niech każdy łobuziak ma się na baczności, kiedy Elfik u nas zagości.
Przez cały grudzień w naszej sali będzie mieszkał Elfik, który codziennie będzie robił Kaczuszkom różne psikusy :)

 


Co u Żółtych Motylków w grudniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Pomocnicy mikołaja
 2. Nadchodzi zima
 3. Święta tuż, tuż


DNI WYJĄTKOWE

06  Mikołajki  -,, 6 Grudnia jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie"- tego dnia dzieci śladami Świętego Mikołaja będą poszukiwać prezentów, które im zostawił w swoich bajkowych saniach.

21 - Pierwszy Dzień Zimy - W tym dniu na motylki czeka ,,zimowe szaleństwo'' - układanie kartonowego bałwanka, odgarnianie śniegu a do dodatkowo bitwa na śnieżki, która dostarczy najwięcej radości.

22 - Wigilia - Tego dnia wspólnie stworzymy swoją własną szopkę i zjemy kolację wigilijną, dzieląc się opłatkiem.

 


Co u Żółtych Pszczółek w grudniu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Sztuka i technika
 2. Nadchodzi zima
 3. Święta tuż tuż


DNI WYJĄTKOWE

06- Mikołajki – ,, 6 Grudnia jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie‘‘- tego dnia dzieci śladami Świętego Mikołaja będą poszukiwać prezentów, które zostawił w swoich bajkowych saniach.

21- Pierwszy dzień zimy – W tym dniu pszczółki zbudują swoją górę śnieżna po której będą się wspinać  oraz stworza swój własny śnieg.

22- Wigilia– Tego dnia wspólnie stworzymy własną szopke i zjemy kolację wigilijną dzieląc się opłatkiem.