Wizyt:
Dzisiaj: 4
Wszystkich: 272298

AKTUALNOŚCI

Co u Niebieskich Rybek w lutym?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Tydzień uśmiechu
 2. Mali badacze
 3. Zabawy na śniegu
 4. Poznajemy zawody


CYKLE

09- ,,Lena w świecie emocji” – nasze Rybki razem z Leną będą próbowały odpowiedzieć na pytanie o swoich rodzicach ,,dlaczego muszą tyle pracować?’’. Poszerzą swoją świadomość na temat tego, czym jest praca dla dorosłego człowieka. Odbędzie się quiz o różnych zawodach. Zachęcamy również Państwa do podzielenia się z dziećmi informacjami na temat wykonywanej przez siebie profesji. Dzieci są bardzo ciekawe, jak wygląda praca rodzica.
Prosimy,aby w miarę możliwości wykonali Państwo zdjęcia swojego miejsca pracy i opowiedzieli dzieciom w domu o obowiązkach, które wykonujecie. Wasi mali reprezentanci przekażą zdobytą wiedzę na zajęciach

13-,,Kim będę gdy dorosnę?” – tego dnia nasze przedszkole zamieni się w prawdziwe laboratorium. Dzieci będą odkrywać tajemnice zawodu badacza, którymi będzie dzielił się tato naszego Rybkowego kolegi. Kto wie może podczas eksperymentów prowadzonych pod okiem doświadczonego naukowca nasze Rybki odkryją coś niezwykłego?

28 - ,,Klub Małego Odkrywcy” – w naszym klubie będziemy odkrywać kolejny żywioł – powietrze. Powietrze otacza nas nieustannie, ale czy dostrzegamy jego cechy ? Aby bliżej poznać ten żywioł przeprowadzimy różne eksperymenty, które wzbogacą naszą wiedzę na temat powietrza. Obiecujemy przy tym się świetnie bawić !


DNI WYJĄTKOWE

07-Dzień Bezpiecznego Internetu – obchody tego dnia mają na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci do zasobów internetowych. Pragniemy od najmłodszych lat zwiększać świadomość dzieci na temat właściwego korzystania z technologii. Będziemy rozmawiać z przedszkolakami o wirtualnym świecie oraz o zagrożeniach, które mogą w nim spotkać. Odbędzie się przedstawienie teatralne nawiązujące do tematu dnia oraz warsztaty, podczas których będziemy z dziećmi wymieniać się swoimi doświadczeniami w zakresie nowych technologii.

14-Walentynkowy bal karnawałowy– Rybki będą tego dnia świętować karnawał, a przyświecać temu dniu będą serca, które są symbolem zakochanych. Walentynkowe atrybuty będą sprzyjać ciepłej atmosferze tego dnia, aby rozgrzać nasze Rybki na parkiecie do czerwoności. Do zabawy tanecznej zaplanowane są wspaniałe zabawy i konkursy.

16-Tłusty czwartek – ten przesłodki dzień osłodzą nam jeszcze bardziej wspaniałe konkursy i zadania, w których Rybki będą mogły wykazać się swoim licznymi umiejętnościami. Obok zdolności kulinarnych przydadzą im się również tego dnia szybkość i zręczność. Jak Państwo wiecie tłusty czwartek to intensywny dzień dla cukierników

21-Dzień Języka Ojczystego- podczas tego międzynarodowego dnia mającego na względzie ochronę języków ojczystych i promowanie wielojęzyczności oraz wartości edukacji językowej będziemy w Rybkach przeprowadzać konkurs recytatorski. Podczas konkursu dzieci będą mogły recytować patriotyczne wiersze. Warto od najmłodszych lat zwracać dzieciom uwagę, jak cennym narzędziem jest w życiu język oraz dbać o tożsamość narodową.

23- Spotkanie z teatrem – przedstawienie pt. ,,Droga do odwagi”.


PROJEKTY

Uważność i Spokój Żabki

W lutym Żabka będzie uczyć nas, jak możemy sobie radzić z trudnymi uczuciami. Będziemy zastanawiać się nad tym czym są właściwie uczucia, gdzie jest ich źródło oraz dlaczego uczucia zarówno te pozytywne, jak i negatywne potrafią pochłonąć nas jak sztorm? Nasze przedszkolaki będą uczyć się panowania nad gniewem oraz akceptacji różnych uczuć własnych oraz innych osób. Podstawowym zadaniem z Żabki będzie akceptacja uczuć, które pojawiają się w danym momencie. Zachęcamy Państwa do wspólnej pracy, a także do okazywania dzieciom własnych emocji, aby uczyć najmłodszych szacunku wobec różnych przeżyć innych osób.

Przedszkolny Wolontariat

W lutym rozpoczynamy akcję zbierania nakrętek, które następnie zostaną przekazane do punktu na cale charytatywne. To działanie ma na celu upowszechnianie proekologicznych zachowań u dzieci. Chcemy pokazać najmłodszym, że poprzez ekologię możemy zrobić dużo dobrego dla przyrody oraz innych ludzi.

 


Co u Zielonych Żabek w lutym?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Śmiech to zdrowie
 2. Eksperymentujemy
 3. Idziemy na sanki
 4. Poznajemy różne zawody


CYKLE

09- ,,Lena w świecie emocji” – tego dnia na podstawie historii Leny omówimy ważny temat, jakim jest praca rodziców. Wspólnie zastanowimy się nad tym dlaczego dorośli muszą pracować, przy okazji dowiemy się czym zajmują się rodzice naszych kolegów i koleżanek z grupy.

13- ,,Kim będę, gdy dorosnę?” – kolejnym zawodem jaki poznamy będzie naukowiec. Tato naszego kolegi z grupy Niebieskich Rybek, który jest naukowcem opowie nam na czym polega jego praca.

28- ,,Klub małego odkrywcy” – w tym miesiącu nasi mali odkrywcy poznają kolejny żywioł - powietrze i poeksperymentują z nim


DNI WYJĄTKOWE

07- Dzień Bezpiecznego Internetu – w tym dniu przedszkolaki wezmą udział w przedstawieniu, pt. „Bezpiecznie w sieci”, w czasie którego poznają podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

14- Walentynkowy Bal Karnawałowy – czeka nas dzień wypełniony muzyką oraz tańcem. Podczas bajkowego balu przygotujemy również kartki walentynkowe dla ulubionych kolegów i koleżanek.

16- Tłusty Czwartek – czeka nas świetna zabawa podczas wspólnego wypiekania tradycyjnych faworków.

21- Dzień Języka Ojczystego – w tym dniu odbędzie się konkurs recytatorski. Chętne przedszkolaki wyrecytują wiersze patriotyczne. Jurorami będą koledzy i koleżanki z grupy. Czekają wspaniałe nagrody :)

23- Spotkanie z teatrem – przedstawienie, pt. „Droga do odwagi”.


PROJEKTY

Uważność i Spokój Żabki

W lutym Żabka będzie uczyć nas, jak możemy radzić sobie z trudnymi uczuciami. Będziemy zastanawiać się nad tym czym są właściwie uczucia, gdzie jest ich źródło oraz dlaczego uczucia zarówno te pozytywne, jak i negatywne potrafią pochłonąć nas jak sztorm? Nasze przedszkolaki będą uczyć się panowania nad gniewem oraz akceptacji emocji własnych oraz innych. Podstawowym zadaniem Żabki będzie rozpoznanie i akceptacja uczuć, które pojawiają się w danym momencie. Zachęcamy Państwa do wspólnej pracy, a także do okazywania dzieciom własnych emocji.

Przedszkolny Wolontariat

W lutym w naszej placówce rozpoczynamy „Zbieranie nakrętek, które zostaną przekazane do najbliższego punktu na cele charytatywne. W ten sposób przekażemy naszym przedszkolakom jak niewiele potrzeba, aby nieść pomoc innym. Udział w tej inicjatywie to doskonała okazja do upowszechniania proekologicznych zachowań wśród dzieci.

Przypominamy również o trwającej akcji „ Góra grosza” i zachęcamy Państwa do dorzucenia swojego grosika.

 


Co u Żółtych Kaczuszek w lutym?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Ja i moje emocje
 2. Potrafię być samodzielny!
 3. W świecie kształtów i kolorów
 4. Wesołe zabawy przy muzyce


DNI WYJĄTKOWE

09- Dzień pizzy-wspólnymi siłami zrobimy naszą Kaczuszkową pizzę, którą później upieczemy i zjemy ze smakiem :)

14- Bal walentynkowo karnawałowy –tego dnia zorganizujemy niezapomniany bal, zabawy karnawałowe oraz wspólne skakanie przy muzyce.

16- Tłusty czwartek - i my w tym słodkim dniu zamienimy się w cukierników, Każda Kaczuszka będzie mogła udekorować swojego pączka.


PROJEKTY

20- Mali Badacze- ,,Ruchome piaski“- Kaczuszki w tym dniu, z małą pomocą wychowawczyń, stworzą ruchome piaski, w których potem poszukają skarbów. Ten eksperyment pomoże im rozbudzić ciekawość świata i zrozumieć otaczające nas zjawiska.

27- Czyściochowa Akademia- ,,Higiena jamy ustnej“-w lutym poznamy kolejnego bohatera projektu - królika Higienka, który przez zabawę będzie uczył dzieci jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.

 


Co u Żółtych Motylków w lutym?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Poznajemy kształty
 2. Zabawy sensoryczne
 3. Karnawałowy czas
 4. Zwierzęta na wsi


DNI WYJĄTKOWE

09- Dzień pizzy – Tego dnia Motylki przygotują wspólną pizzę. Mniam :)

14- Walentynkowy Bal Karnawałowy- W tym dniu zorganizujemy niezapomniany bal przebierańców. Gwarantujemy szampańską zabawę, konkursy i tańce przy muzyce.

27- Dzień Dinozaura- Motylki stworzą swojego własnego balonowego dinozaura.

 


Co u Żółtych Pszczółek w lutym?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Tak mija nam czas
 2. Zimowe, kolorowe eksperymenty
 3. W świecie teatru
 4. Figury wokół nas


DNI WYJĄTKOWE

09– Dzień pizzy– Zapewne każdy lubi zajadać się pizzą więc każda pszczółka w tym dniu zamieni się w pizzerman’a tworząc pizzę z filcu, kartonu i kolorowych kartek

14– Walentynkowy bal karnawałowy– czeka nas wspaniała kolorowa zabawa karnawałowa. Udekorowana sercami i balonami sala zmieni się nie do poznania. Wspólnym tańcom nie będzie końca. Gwarantujemy szampańską zabawę.:)

27– Dzień Dinozaura– razem poszukamy ukrytych w sali śladów dinozaura. Zostawimy też coś od siebie a później każdy z nas zamieni się w małego dinusia