Wizyt:
Dzisiaj: 21
Wszystkich: 249641

AKTUALNOŚCI

Co u Niebieskich Rybek w marcu?

 • 06.03 - Cykl: „Warsztat małego artysty” - zajęcia krawieckie.
 • 08.03Dzień Kobiet - chłopcy z grupy wykonają upominki dla dziewczynek.
 • 09.03 - Zajęcia Lego
 • 13.03 - Odwiedziny kolejnych artystów z NFM,
 • 15.03 - Cykl: „We like to speak English”
 • 21.03 - I Dzień Wiosny! W tym dniu otworzymy sezon grillowy.
 • 15.03 - Dzień WODY - Wycieczka do Hydropolis oraz realizacja cyklu 4 żywioły: WODA.
 • 23.03 - Zajęcia Lego
 • 27.03 - Dzień teatru - występ teatru Duet „Pszczółka Maja i przyjaciele”
 • 29.03 - Dzień fana muzyki metal i hard rock. Mile widziane przebrania
 • 30.03 -> Spotkanie Wielkanocne

 


Co u Zielonych Żabek w marcu?

TEMATY GŁÓWNE:

 1. Poznajemy różne sklepy
 2. Idzie wiosna
 3. Nasi ulubieńcy
 4. Wielkanoc


ZAJĘCIA DODATKOWE:

13 - spotkanie z muzyką

02, 16, 30 - Lego

27 - Teatr Duet „Pszczółka Maja i przyjaciele”


CYKLE:


02 - Kolorowe piątki - RÓŻOWY - to już ostatni nasz kolorowy piątek, ale nie jest nam smutno bo wiemy, że w kwietniu czeka nas Dzień Tęczy i wielka tęczowa niespodzianka

06 - Jak to jest zrobione - GOFRY - czyli zamiana konsystencji płynnej w stałą. Żabki dowiedzą się jak z płynnego ciasta powstają pyszne i chrupiące gofry oraz poprzez ubijanie zamienią płynną śmietankę w puszystą chmurkę, która będzie dodatkiem do gofrów.

15 - Zdrów jak ryba - PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ - od września pracujemy z Żabkami nad wprowadzeniem w ich życie zdrowych nawyków. Ćwiczymy, przygotowujemy zdrowe potrawy, poznajemy specjalistów dbających o nasze zdrowie. Tym razem jednak postaramy się to wszystko usystematyzować i zebrać w jedną całość tworząc Żabkową piramidę zdrowia.

28 - Rzeczy od nowa - STEMPELKI - Żabki coraz bardziej rozkręcają się w naszym recyklingowym cyklu i uwielbiają przedmioty, które tworzymy podczas jego realizacji. Tym, razem zrobimy stempelki z plastikowych nakrętek (zebraliśmy ich bardzo dużo w poprzednim miesiącu;)).

WYJĄTKOWE DNI:


08 - Dzień kobiet - kilka miesięcy temu dziewczynki obdarowywały z okazji dnia chłopaka wspaniałymi, ręcznie ozdabianymi koszulkami swoich kolegów z grupy. A teraz przyszedł czas na ich święto. Z tej okazji chłopcy wykonają dla dziewczynek bransoletki.

19 - Dzień wody. Wycieczka do Hydropolis

21 - Otwarcie sezonu grillowego - powitanie wiosny! - mamy nadzieję, że wiosna o nas nie zapomni i przyjdzie z całym swoim dobrem. Ale żeby ją do tego zachęcić przygotujemy wielkie powitanie. Rozpalimy pierwszego w tym roku grilla i upieczemy kiełbaski, pośpiewamy wiosenne piosenki i pożegnamy Marzannę Zimową Pannę

 


Co u Żółtych Kaczuszek w marcu?

Kalendarium marzec

Tematy:

 • Były sobie dinozaury
 • Wiosna tuż- tuż
 • Nadeszła wiosna
 • Wielkanoc


Miesiąc marzec będzie dla nas miesiącem przygotowującym naszą grupę na powitanie wiosny. Będziemy intensywnie wypatrywać pierwszych oznak wiosny. Poznamy zwierzęta z zoo. Opowiemy sobie historie związane z dinozaurami.

Wydarzenia i święta które będziemy obchodzić:

 • 21.03 - Otwarcie sezonu grillowego.
 • 27.03 - Pszczółka Maja i przyjaciele - Teatrzyk.


Cykle:

 • 9.03 - „Kolorowe piątki” - żółty.
 • 16.03 - „Podróże małe i duże” - Grecja.
 • 23.03 - „Mali odkrywcy” - Ciecz nienewtonowska.
 • 30.03 - „O przyrodę dbam” - Pobudka przyrody.

 


Co u Pszczółek w marcu?


8.03 - Dzień Kobiet

9.03 - Piżama Party- w tym dniu będziemy stawiać na leniuchowanie, oraz zabawy będą ukierunkowane na podstawie odpoczynku.

21.03 - Otwarcie sezonu grilowego - W tym dniu odbędzie się wspólny gril, gdzie każdy z nas będzie mógł zjeść kiełbaskę.

30.03 - Śniadanie Wielkanocne- Aby wspólnie zjeść śniadanie Wielkanocne będziemy prosić o mały poczęstunek

Co w trawie piszczy - Gdy święta tuż tuż, Pszczółki zasadzą samodzielnie rzeżuchę, aby mogła zagościć podczas świąt na naszych stołach. (W tym celu będziemy prosić w przedostatnim tygodniu marca o przyniesienie ziarenek rzeżuchy, podstawki oraz odrobinę waty.)

Samodzielna Pszczółka - W tym miesiącu, aby dotrzymać tradycji Wielkanocnej wykonamy pisanki. W pierwszym etapie nasze Wielkanocne pisanki zabarwimy barwnikami spożywczymi, a następnie okleimy je skorupkami jajek.

Ruchliwa jak Pszczółka - Nasze Pszczółki uwielbiają gimnastykę, dlatego w tym miesiącu popracujemy nad naszą sprawnością ruchową. W tym celu wykorzystamy do tego szarfę, która będzie towarzyszyła nam przez cały miesiąc. W pierwszym tygodniu marca ułożymy szarfę w kółeczko, na sygnał wskakujemy do szarfy, a następnie przeciągamy ją z dołu do góry. W drugim tygodniu poćwiczymy również oddychanie. Trzymając szarfę oburącz w górze wykonamy skłony (wydech), do góry (wdech). Wykonamy również skłony na boki, naśladując drzewo. W następnym tygodniu ułożymy sobie tor z szarf, który będziemy pokonywać w podskokach. W ostatnim tygodniu, aby poćwiczyć naszą celność wykorzystamy również woreczki, które będziemy rzucać do szarfy leżącej na podłodze, tworząc okrąg.

Mali muzykanci - W tym miesiącu Pszczółki zapoznają się z danymi instrumentami muzycznymi tj. gitara, grzechotka, tamburyn oraz dzwonki. Dowiemy się jak są zbudowane, jak się nimi posługuje oraz jakie oddają odgłosy, a następnie będziemy na nich grać, tworząc własną kompozycję muzyczną.

Widzę, słyszę, czuję, smakuję - Aby poćwiczyć nasze małe paluszki, wykonamy tym razem piankolinę. Dzięki niej nauczymy się lepić dane kształty, rozwiniemy swoją wyobraźnię oraz zdolności manualne.

Mali twórcy - Pod koniec miesiąca nasze Pszczółki wykonają koszyczki Wielkanocne. Wykorzystując szablon z papieru ułożymy, a następnie posklejamy nasz koszyczek. W następnej części udekorujemy go różnymi fakturami i po skończonej pracy będziemy mogli zabrać go do domu.

W świecie bajek - Tym razem zapoznamy się z opowieściami ,,Kubusia Puchatka''. Przedstawimy sobie bohaterów naszej opowieści, a następnie pokrótce opowiemy sobie o nich. Dowiemy się, kto jakie ma cechy, kto lubi jeść miodek, a kto marchewkę. Kto myśli tylko o wybrykach, a kto o nauce. W ten sposób uczymy się myślenia, rozwijamy wyobraźnię, poprawiamy koncentrację, oraz ćwiczymy pamięć.