Co u Niebieskich Rybek w styczniu?

2. Zimowe zabawy
  3. Babcia i dziadek
  4. Nasze ulubione baśnie

CYKLE

• 10-,,Dom bajek”- w tym miesiącu Rybki przeniosą się do historii ,,Trzech świnek”, które budowały domy, aby stały się ich schronieniem przed strasznym wilkiem. Dzieci zamienią się w bajkowe postacie i będą odgrywać w zespołach teatrzyk o losie świnek i głodnego wilka.
  • 12-,,Jak to jest zrobione?”- nasze przedszkolaki po raz kolejny pomyślą o zwierzętach w czasie zimy i wykonają karmnik dla ptaków, który znajdzie swoje miejsce w naszym ogrodzie, abyśmy mogli z okna obserwować odwiedzających nas ptasich przyjaciół.
  • 26-,,Poznajemy świat zwierząt” – Rybki zawędrują na biegun południowy i przeniosą się do Arktycznej krainy, poznają zwierzęta, które ją zamieszkują oraz będą miały okazję przekonać się, jak żyje się na mroźnym kontynencie.

DNI WYJĄTKOWE

• 21- Dzień Babci i Dziadka – to dzień przedstawienia, które Rybki przygotowały dla swoich ukochanych dziadków. W trakcie programu artystycznego dzieci będą recytowały wierszyki oraz śpiewały piosenki, żeby podziękować babciom i dziadkom za ich obecność i troskę. Mamy nadzieję, że przedszkolaki sprawią dziadkom radość przygotowanymi dla nich niespodziankami Prosimy, aby tego dnia w miarę możliwości ubrać dzieci elegancko.

PROJEKTY

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Eko Ludek”
    W ramach programu Rybki będą prowadzić Eko eksperymenty pod hasłem ,,POWIETRZE”. Będziemy poszukiwać powietrza wszędzie i sprawdzać, jaki wpływ ma powietrze na różne zjawiska. Gwarantowana jest wspaniała zabawa !
  • Międzynarodowy Projekt Czytelniczy ,,Magiczna moc bajek”
    Nasz projekt czytelniczy w styczniu prowadzi nas przez tematy - ,,Dobrych Manier i Kultury”. W ramach ćwiczeń dobrego wychowania Rybki zabawią się w kalambury pt. ,,Magiczne słowa i gesty” oraz wezmą udział w quizie wiedzy ,,Mistrz dobrych manier”. Z dobranocek z dawnych lat poznają postać Misia Uszatka i jego przyjaciół. Rybki wykonają również zadanie z serii Ptasia banda pt. ,,Kaczka, co przebrała miarkę” i wspólnie będą poszukiwać piękna niewidocznego gołym okiem.
    Zachęcamy też Państwa do stworzenia z dziećmi w domu poradnika dobrego wychowania w formie książeczki, historyki obrazkowej, komiksu. Prace można przynosić do 28 stycznia i posłużą jako materiały czytelnicze dla dzieci.

Co u Zielonych Żabek w styczniu?

2. Zimowe zabawy
  3. Babcia i dziadek
  4. Nasze ulubione baśnie

CYKLE

• 10- „Domek z bajki”- inscenizacja wiersza pt.: „Rzepka”. Dzieci wcielą się w role z wiersza i wspólnie będziemy wyrywać rzepkę. Czeka nas mnóstwo śmiechu i ciężkiej pracy. :) Jak trema dzieci pozwoli, to nagramy dla Państwa jak nam poszło. ;) :)
  • 12- „Jak to jest zrobione?”- Mały majsterkowicz! Dzieci wykorzystają dostępne materiały, tak by powstał jakiś tajemniczy wytwór. Będziemy korzystać z młotka, gwoździ, drewna, kleju i farb.
  • 26- „Poznajemy świat zwierząt”- tym razem zwierząt domowych. Na dzieci czekają zabawy ruchowe, muzyczne oraz logiczno- matematyczne.

DNI WYJĄTKOWE

• 21- Dzień Babci i Dziadka- nagranie przedstawiania dla Babci i Dziadka które udostępnimy online.
    O ewentualnych strojach będziemy informować na bieżąco.

PROJEKTY

• 24- SMOG straszny smok!- pogadanka na temat smogu i jego wpływu na nasze zdrowie.

Co u Żółtych Kaczuszek w styczniu?

2. Wszędzie biało
  3. Babcia i Dziadek
  4. Zimowe zabawy

DNI WYJĄTKOWE

• 19 – Dzień Popcornu – tego dnia dowiemy się jak powstaje popcorn, a kiedy już go przygotujemy, przeniesiemy się do sali kinowej i obejrzymy seans „O mądrej małej dziewczynce”.
  • 21 – Światowy Dzień Śniegu – tego dnia wspólnie stworzymy sztuczny śnieg, z którego ulepimy bałwanka.

Co u Żółtych Motylków w styczniu?

1. Gdy na dworze zima
  2. W świecie wynalazków
  3. Uczucia i emocje
  4. Bawimy się kolorami

DNI WYJĄTKOWE

• 19– Dzień Popcornu- w tym nietypowym dniu nasza sala zamieni się w salę kinową, a każdy Motylek zamieni się w popcornmaniaka;) Następnie wszyscy razem stworzymy popcornowe drzewo.
  • 21 – Dzień Śniegu- wspólnymi siłami stworzymy swój śnieg, który następnie będziemy zabarwiać na różne kolory. A na sam koniec urządzimy ze swojego, śniegu bitwę na śnieżki.

Co u Żółtych Pszczółek w styczniu?

1. Nowy Rok
  2. Gdy mróz za oknem
  3. Moi dziadkowie
  4. Zwierzęta zimą

DNI WYJĄTKOWE

• 19– Dzień popcornu – w tym dniu staniemy się popcornowymi stworkami, oraz stworzymy własne popcorniaki.
  • 21– Dzień śniegu – przeniesiemy się do krainy śniegu i wspólnymi siłami stworzymy własny śnieg, z którego każda Pszczółka ulepi bałwanka.