Co u Niebieskich Rybek we wrześniu?

• 1 WRZEŚNIA – Ognisko integracyjne , godzina 17:00
  • 5 WRZEŚNIA – W tym dniu dzieci będą miały okazję przejechać się na kucykach, które odwiedzą nasze przedszkole.
  • 12 WRZEŚNIA – Teatr duet „Magiczny ołówek”
  • 13 WRZEŚNIA – Odwiedziny NFM ( Narodowego Forum Muzyki)
  • 14 WRZEŚNIA – Rozpoczęcie programu profilaktyki jamy ustnej – wizyta dentystki MM Dent
  • 19 WRZEŚNIA – Cykl: „Warsztat małego artysty” - zabawy z wykorzystywaniem techniki frotażu, do której użyjemy suszonych liści, pasteli i papieru.
  • 21 WRZEŚNIA – Wycieczka do Humanitarium, wyjazd o godzinie 9:30. Zwiedzanie Humanitarium i warsztaty „Puchnące farby”
  • 22 WRZEŚNIA – Dzień Spadającego Liścia – początek jesieni ( sprzątanie liści z naszego ogrodu, palenie ogniska, pieczenie kiełbasek i pieczonych ziemniaków)
    Prosimy , aby w tym dniu dzieci miały kiełbaskę, ziemniaka, chlebek lub inne smakołyki do pieczenia.
  • 26 WRZEŚNIA – Cykl : „We like to speak English”
  • 27 WRZEŚNIA – Cykl : „4 żywioły” - ZIEMIA ( dowiemy się co to jest ziemia - humus i planeta, co żyje na ziemi, jak przebiega ochrona ziemi- ekologia oraz wykonamy przeróżne doświadczenia z ziemią)
  • 29 WRZEŚNIA – Dzień Chłopaka ( Wykonamy upominki dla naszych chłopców z grupy)

Co u Zielonych Żabek we wrześniu?

I. Cykle:

• 01- Kolorowe piątki - czerwony. Prosimy o przyniesienie tego dnia produktów spożywczych lub rzeczy w kolorze czerwonym oraz aby dzieci przyszły do przedszkola ubrane na czerwono bądź miały na sobie akcesoria w tym kolorze
  • Jak to jest zrobione? - frytki. W celu zrealizowania cyklu wybierzemy się na wykopki aby zebrać ziemniaki, z których zrobimy frytki. Dokładny termin wyjścia podamy po otrzymaniu go od gospodarzy. W związku z tym, iż możemy się dowiedzieć o planowanych wykopkach z dnia na dzień, prosimy aby dzieci miały w szafkach kalosze oraz wiaderko.
  • 08 - Rzeczy od nowa- domek z kartonu
  • 14 - Zdrów jak ryba- spotkanie ze stomatologiem

II. Dodatkowe zajęcia:

• 05 - kucyki
  • 12 – spotkanie z Teatrem Duet „Magiczny ołówek”
  • 13 – spotkanie z muzyką
  • 14 – spotkanie z panią dentystką w ramach programu ochrony jamy ustnej.

III. Wyjątkowe dni:

• 22- Dzień spadającego liścia- powitanie jesieni
  • 29- Dzień chłopaka

Co u Żółtych Kaczuszek we wrześniu?

Wrzesień jest miesiącem integracji i wprowadzającym Kaczuszki w rytm pracy przedszkolnej . W tym miesiącu będziemy oswajać się z pracą w kartach pracy. Poznamy nowe piosenki i wierszyki. Wykonamy ciekawe prace plastyczno-techniczne. Będziemy spędzać wiele czasu na świeżym powietrzu wypatrując oznak jesieni.

Wydarzenia i święta które będziemy obchodzić:

04.09 - rozpoczęcie programu higieny jamy ustnej

5.09 - Kucyki

22.09 - Dzień spadającego liścia-powitanie jesieni

29.09 - Dzień Chłopaka

Tematy:

• Nasza grupa.
  • Jestem przedszkolakiem.
  • Samochody z naszej ulicy.
  • Nadeszła jesień.

Cykle:

Środki transportu - W tym temacie przypomnimy sobie różne środki transportu, którymi możemy podróżować. Przedszkolaki poznają zasady ruchu drogowego i bezpieczeństwa, w podróży i na drodze. Dzieci zbudują własny autobus, którym będą mogły wyruszyć w podróż. Przedszkolaki urządzą też małe miasteczko drogowe, na którym będą ćwiczyć bezpieczne poruszanie się.

Mali odkrywcy – Wulkan. Przedszkolaki podzielą się swoją wiedzą na temat wulkanów, następnie ją uzupełnimy. Zastanowimy się wspólnie co z wulkanu wylatuje. Stworzymy wspólnie wulkan.

Wrzesień – Las. Będziemy obserwować jesienny las – wygląd drzew, kolory liści, trawy. Dzieci dowiedzą się dlaczego liście zmieniają kolor i opadają. Poprosimy, aby dzieci przyniosły do przedszkola różnobarwne liście, żołędzie, kasztany, orzechy, szyszki, jarzębinę i ciekawe korzenie. Z przyniesionych darów lasu stworzymy kącik leśny.

Kolorowe piątki – We wrześniu poznamy bliżej kolor zielony. W związku z tym, chcielibyśmy, aby 8.09.2017 dzieci miały na sobie element garderoby w kolorze zielonym. Wybierzemy się na spacer i poszukamy zieleni w Żórawinie. Poznamy zielone zwierzaki oraz weźmiemy udział w zabawach ruchowych przy piosenkach z motywem zielonym.

Co u Żółtych Pszczółek we wrześniu?

12.09- Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

23.09- Dzień spadającego liścia- powitanie jesieni

Wrzesień jest miesiącem, w którym grupa Żółtych Pszczółek stawia na integracje, poznanie dzieci z salami i zabawkami oraz rytmem dnia.

Planujemy także ruszyć z realizacją naszych zajęć. W miarę możliwości dzieci będziemy się starały realizować zabawy wspierające ich rozwój i dostarczające im wiele atrakcji. W tym zakresie m.in. posadzimy wspólną żłobkową roślinkę oraz wprowadzimy w życie naszą poranną gimnastykę. Podczas zajęć nie zapominamy o wspólnej, dobrej zabawie! Bo przecież to ona u nas jest najważniejsza!