Wizyt:
Dzisiaj: 4
Wszystkich: 275983

AKTUALNOŚCI

Co u Niebieskich Rybek w marcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Wiosenne porządki
 2. W teatrze
 3. Muzyka maluje świat
 4. Wielkanoc


CYKLE

1-„Zdrowo i sportowo”- w marcu Niebieskie Rybki czeka kolejne sportowe wyzwanie. Tym razem przedszkolaki trenować będą świadomość własnego ciała podczas ćwiczeń gimnastycznych. Nie zabraknie również przygotowania zdrowej przekąski w postaci babeczek jogurtowych.

13- ,,W krainie figur geometrycznych” –prostokąt - w tym dniu przedszkolaki w formie zabawy zapoznają się z nazwą i wyglądem prostokąta.

20- ,,Dookoła świata” – Włochy „W krainie makaronu i pizzy”- Rybki poznają najciekawsze miejsca we Włoszech. Jednym z nich będzie Etna, zobrazujemy dzieciom wybuch wulkanu poprzez prezentację eksperymentu. Zbudujemy również Colosseum z pudełek. A skoro poznajemy Włochy to nie może zabraknąć treningu nawijania makaronu spaghetti na widelec.


DNI WYJĄTKOWE

6-Spotkanie z teatrem- przedstawienie, pt. „Bazyliszek”.

8-Dzień Kobiet- ten wyjątkowy dzień poświęcony będzie naszym małym kobietkom. Chłopcy obdarują swoje koleżanki z grupy własnoręcznie przygotowanymi upominkami, życzeniami oraz kwiatami. Dodatkową atrakcją dla Rybek będą konkursy na miss najpiękniejszego uśmiechu czy też miss szybkiego liczenia.

18 - Sesja zdjęciowa do tablo.

21- Pierwszy Dzień Wiosny- aby powitać nową porę roku wybierzemy się na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny. Wykonamy także eko-marzannę i zgodnie z tradycją zatopimy ją w pobliskiej rzece. 21 marca to także Światowy Dzień Zespołu Downa. Okażmy wsparcie tym wyjątkowym ludziom ubierając dzieciom dwie różne skarpetki.

22- Światowy Dzień Wody- w tym dniu przedszkolaki sprawdzą się podczas drużynowego turnieju wiedzy na temat wody.

29- Wielkanoc- Zajączek Wielkanocny przygotował dla Rybek kilka zabaw związanych z tradycjami Świąt Wielkanocnych. Zadaniem przedszkolaków będzie odnalezienie wskazówek pozostawionych przez Zajączka oraz wykonanie zadań według instrukcji.


PROJEKTY

Zabawa sztuką
6-„Galeria artysty”- Rybki stworzą prace plastyczne inspirowane dziełami sztuki Pabla Picasso.

Gramy zmysłami
15-„Sensoryczna pianka”- Przedszkolaki pobudzać będą swoje zmysły podczas malowania rosnącymi farbami.


KONKURSY

Zapraszamy wszystkie Rybki do wzięcia udziału w konkursie na ozdobę wielkanocną. Ozdoby mogą być wykonane dowolną techniką. Każda praca przyniesiona na konkurs zostanie nagrodzona.

 

 


Co u Zielonych Żabek w marcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Wiosenne porządki  
 2. W teatrze
 3. Muzyka maluje świat
 4. Wielkanoc


CYKLE

07- W krainie wierszy i baśni- Żabki poznają wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka“. W tym dniu dzieci wcielą się role bohaterów wiersza i spróbują swoich sił przy wyrywaniu rzepki.

12- Zdrowo i sportowo- tego dnia wspólnie poćwiczymy wykonując specjalne układy gimnastyczne, a na koniec przygotujemy pyszne babeczki jogurtowe.

14 - Dookoła świata- tego dnia wybierzemy się w odwiedziny do Włoch, poznamy nowe tradycję, kulturę i kuchnię.


DNI WYJĄTKOWE

06 - Spotkanie z teatrem- przedstawienie pt.: ”Bazyliszek“

08 - Dzień kobiet- tego dnia na dziewczynki będą czekać super zabawy, a także upominki od kolegów.

18 - Sesja zdjęciowa do tablo

21 - Dzień wiosny- Witaj Wiosno! Żabki przegonia zimę piosenką, dobrą zabawą oraz topieniem Marzanny, którą sami stworzą.

21 - Światowy Dzień Zespołu Downa- w tej wyjątkowy dzień zachęcamy do wsparcia tych wyjątkowych ludzi i założenie dzieciom dwóch różnych skarpetek.

22 - Dzień wody- tego dnia zapoznamy się z właściwościami wody i jej rolą w naszym życiu.

29 - Wspólne malowanie pisanek- tego dnia Żabki będą malować wielkanocne jajka.


PROJEKTY

*Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką“
15 -„Sensoryczna pianka“- tego dnia na Żabki stworzą sensoryczną piankę, którą będą mogły stworzyć własne kolorowe obrazy.


KONKURS
„Ozdoba wielkanocna“ -zachęcamy wszystkie Żabki do wzięcia udziału w marcowym konkursie na ozdobę wielkanocną. Technika wykonania prac dowolna.
 Przewidziane są nagrody za zajęcie I miejsca i za udział w konkursie. Prace konkursowe zostaną wystawione w szatni.:)

 

 


Co u Żółtych Kaczuszek w marcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Marcowa pogoda
 2. Oznaki Wiosny
 3. Witamy Wiosnę
 4. Tydzień z zajączkiem


DNI WYJĄTKOWE

08- Dzień Kobiet- W ten szczególny tego dnia wspólnie z chłopcami przygotujemy upominki dla naszych dziewczynek

11- Dzień drzemki w pracy–Tego dnia, odbędzie się piżama party, podczas którego kaczuszki wezmą udział w pokazie „piżamowej mody“, zbudują poduszkową wieżę, a na koniec odprężą się przy czytaniu książek na drzemce.

18- Sesja zdjęciowa do tablo

21- Pierwszy dzień Wiosny- Kaczuszki powitają wiosnę radosnym wierszykiem, ozdabiając  Panią Wiosnę kolorowymi kwiatami, oraz bawiąc w wiosenne gry i zabawy.
Tego samego dnia obchodzimy Dzień Zespołu Downa, na symbol solidaryzowania się z chorymi prosimy o założenie dzieciom dwóch różnych skarpetek.

29 - Wielkanoc - W tym dniu kaczuszki dowiedzą się co wkłada się do wielkanocnego koszyczka,  będą mogły same go przygotować oraz zapoznają się z Wielkanocnymi tradycjami.

 


Co u Żółtych Motylków w marcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. W świecie muzyki
 2. Idzie Wiosna
 3. Witaj Wiosno
 4. W oczekiwaniu na zajączka


DNI WYJĄTKOWE

08 - Dzień Kobiet  - W tym dniu chłopcy wspólnie przygotują upominki dla dziewczynek.

11 - Dzień drzemki w pracy/ Piżama Party- Tego dnia Motylki wezmą udział w piżamowym pokazie mody, odbędzie się bitwa na poduszki a na koniec wszyscy odpoczniemy przy słuchaniu bajek.

18- Sesja zdjęciowa do tablo

21 - Pierwszy dzień Wiosny  - W tym dniu motylki w kolorowych opaskach będą szukać wiosennych kwiatów, którymi następnie ozdobią suknię Pani Wiosny.
Prosimy, aby tego dnia dzieci miały dwie inne skarpetki, na znak solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa.

29 - Wielkanoc - Tego dnia Motylki będą szukać wielkanocnych pisanek, które później zaniosą do Zajączka Wielkanocnego.

 


Co u Żółtych Pszczółek w marcu?


TEMATY GŁÓWNE

 1. Sztuka i technika
 2. Kiedy patrzę w niebo  
 3. Witaj Wiosno!
 4. W poszukiwaniu zajączka


DNI WYJĄTKOWE

08-  Dzień Kobiet– W tym dniu każda dziewczynka będzie mogła poczuć się jak mała dama dostając prezencik od kolegi z grupy

11- Dzień drzemki w pracy – W tym dniu w kolorowych piżamkach będziemy tańczyć w rytmie disco oraz zorganizujemy bitwę na poduchy.

18- Sesja zdjęciowa do tablo

21- Pierwszy Dzień Wiosny- Tego dnia wspólnie ozdobimy kwiatami portret Pani Wiosny.

29- Wielkanoc-  W tym dniu każda pszczółka stworzy swój kolorowy koszyczek wielkanocny, ktory później zabierze ze sobą do domu. Każdy przygotuje też swoją pisankę.